YENİ CHP’DE DEMOKRASİ!!!

20 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1055 defa okundu.
YENİ CHP’DE DEMOKRASİ!!!

5 Şubat gelmeden göreceğiz. Kaç gram kaldı!!!

Akıl nankördür. Unutur. Gerçekleri saklamak akıl ve izan olamaz.

Cumhuriyetle yaşıt… 9 Eylül 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu siyasi kuruluş Cumhuriyet Halk Partisi. İlke ve devrim partisi olarak kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisi; Kılıçdaroğlu sayesinde ‘Yeni Cumhuriyet Halk Partisi’ oldu. Atatürk’ün partisinde Soros çocukları, TR 705 kodlu ve benzeri görevliler, tarikatçılar, rantçılar, talancılar, altı oktan nefret edenler yer aldı. Bunlarla iş birliği yapıldığı gerçeğini saklamak mümkün değil ki.

“Kendimi 1940’ların CHP’si ile mücadele eder gibi hissediyorum. Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü…” Kemal Kılıçdaroğlu. Bu sözlerin sahibi olan kimlik gerçek CHP’lileri temsil yetisine sahip olabilir mi?

“Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım.” Kemal Kılıçdaroğlu. Bu lakırdı kişinin Atatürk ilke ve inkılâplarına, ne kadar bağlı olduğunun, reform ve devrimlerin partisi mantığıyla ne kadar ilintili?

Peygamber soyundan geldiğini söyleyen yeni CHP Genel Başkanı, işi dine bağlayıp dinciden, hırsızdan, talancıdan iktidar talep etmek modamı oldu!

CHP’ne yeni kan!! Şart mı? Şart… Nasılsa Adının önüne ‘Yeni’ kelamı da eklendi. Zaten bugün ki; CHP eski CHP’ değil!

“Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir” Goethe.

Çömezlerin kurduğu bir siyasi hareket ülkeyi nasıl oluyor da 15 yılı aşkın süredir yönetiyor? O çömezler şimdi usta. Alman Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokratlar (SPD) şu anki CHP’nin sosyal demokrat parti olmadığını; aksine, mevcut haliyle ‘kısmen’ milliyetçi ve ‘şovenist’ parti olduğunu dile getiriyorlar. Yalan mı?

CHP’de lider sultası. Koltuk kavgası ve ikbal… Kuzular kurtlaşacak mı, Kurtlar kuzulaşacak mı? Ya fırsat yakalayacak. Ya da kaçıracak…  Delege değil. Halka açık platformlarda gerçeğe dayalı, şişirilmemiş anketler yaptırıp gerçeği öğrenip, benden istenen bu deyip gereğini yapabilirler mi? Yapmaz ise kayıp yıllarına bir 5 yıl daha ekleyeceği kesindir. Bu süreçte parlamenter sistem Oligarşiye. Cumhuriyet Monarşiye dönmüş olur.

Ben “Dersimli Kemal”i CHP’nin başında görmek istemiyorum… Ben CHP’nin başında Tunceli’li Kemal’i görmek istiyorum. Desem! Ne anlarsınız? Sadakat ve sadakatsizlik. İlkeli olmak. İlkeli kalabilmek. 1935 yılında Tunceli ismini veren Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisidir. Bu ismi kullanmamaya özen gösteren CHP’nin başında. Zaten

İlçe ve köy isimlerinin de, özenle ve ısrarla değiştirildiğini söyleyen Yeni CHP’liler ne hikmetse bir isyandan bir hain girişimden bir tek kelime etmezler. Ayaklanma, Ocakzade (Ehl-i Beyt soyundan) kökenli ve Şeyh Hasan Kürt aşiretine mensup olan Abasan Aşireti reisi Seyit Rıza önderliğinde, asker ve vergi vermek istemeyen diğer aşiretlerce de desteklenen bir grup tarafından 20-21 Mart 1937 gecesi Harçik köprüsünün yıkılması, köprüyle Kahnut Bucağı arasındaki telefon hattının kesilmesi ve bölge askerine düzenlenen saldırı başladı. Vatan görevini yapan bütün askerler öldürüldü. Kışla yakıldı. Yağmalandı.

Ayaklanmayı Kureyşan Kürt aşireti başlattı ve özellikle Demenan, Haydaran ve Yusufan Kürt aşiretlerinin katılımı ile iyice genişledi. O günün asisiyle, bugünün PKK arasındaki farkı söyleyecek bir tane yürek var mı? Vatana ihanet suçundan idam edilen Seyit Rıza’nın beton bir zemine oturmuş halde yaptırdıkları heykelini 29 Temmuz 2010 günü kentin Kışla Meydanı’nda milletvekillerinin de katılımıyla açanlar. Ya o vatan hainlerinin katlettikleri askerler! Onların heykellerini kim dikecek. Buna bakmak gerekir

İstanbul’un CHP İl Başkanı seçildi. Ne gariptir ki; seçilmesiyle birlikte tüm şimşekleri üzerine topladı. Eşi, evladı dile dolandı. Türkiye’de siyaset bel altı ve gayri ahlaki olduğu için. Küfürleşmek normal sayılıyor. Yumruklaşmak ise olağan üstü normal sayılıyor.

Bazılarını “Lodos” çarpar. Lodos baharın ilk esintileridir. Bazen bacalardan içeri girer. Ölümlere neden olur. Bazen yalancı bahara aldanıp kırlara çıkanları çarpar. Serseme çevirir! Şaşkın ördek kıçtan dalar, tümcesi sanırım böyle şaşkınlar için söylenmiş.

CHP bir zihin dağılmasıyla karşı karşıya. Ben böyle görüyorum.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve Cumhuriyetle yaşıt bir siyasi partinin İstanbul İl Başkanı ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz sözünü militer bulduğunu ifade ederek söylemi bir adım daha ileri taşıyarak ‘Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız’ demiş. İlaveten ‘Mustafa Kemal’in yoldaşı olmak, askeri olmayı reddetmek anlamına gelmez’.

Samimiyetsiz ve bayağı bulduğum bu sözler marjinalleşmenin göstergesidir. Asla entelektüellik değildir. Asker sözcüğünden rahatsız olmak. Asker kelimesini söküp atıp, yerine İngilizcesi olan ‘militer’ kelimesini kullanmak. Onlara siz busunuz desem. Algınız farklı olur. Kemalizm doktrininde Türk dil kurumunun kuruluş felsefesini bilmek gerekir.

Hanımefendi Yoldaş kelimesini belli ki çok sevmiş. Bunun için ‘Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız cümlesini kurmuş. Asker kelimesini İngilizce olarak söyleyen bu hatun kişi geliştirdiği bu sloganı ‘We are comrades of Mustafa Kemal’… Söylemiş olsaydı onu kargalar dahi çok iyi anlar!!!

Yoldaş kelimesi Sovyetler birliğinde yöneticiler (yerel ve genel) birbirlerine yoldaş sıfatıyla hitap ederlerdi. Bu kullanım biçimi hanımefendinin entelektüelliğini değil, ukalalığını gösterir. Bu hanım ‘militer’ kelimesini hakaret anlamında kullandığı, gerçek Atatürkçüleri hedef aldığı açıkça ortada. Türk Askeri Bugün bu topraklarda “Türk Milletinin” yaşadığı Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

CHP’den Kılıçdaroğlu gitmeli. Ben böyle düşünüyorum. Giderse küskünler, kırgınlar CHP’ye dönecektir. Siyaset seviyeli olacaktır. belki de CHP kuruluş değerlerine yeniden gelecektir.

Halkın sözünü dinlemek gerekir. Bunun içindir ki; Yanınızda kimlerin yürü-düğünü bilirseniz kendinizi yalnız hissetmezsiniz… Eğer sağlam sosyal bağlarınız, güçlü aidiyet duygularınız, zengin bir inanç dünyanız varsa benim ne demek istediğimi daha açık ve net anlarsınız.

İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığına aday. Bir hukuk adamı. Reformcu… Katıksız Atatürkçü… Aidiyet duygusu var…  Düzgün ve dürüst…

Çıkış noktam şu. Oy vermeye tıpış, tıpış değil, koşa, koşa ve heyecanla gidilecek. Özüne, kimliğine, kurucu değerlerine, fabrika ayarlarına geri dönen bir CHP. Bundan sonra da bu sloganı kullanacağım: “Kurtuluş kuruluştadır.’ Prof. Dr. Ümit Kocasakal…

“Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ü önder olarak benimsemek meşalenin ilk kıvılcımıdır.

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir”. Diyorsa Mustafa Kemal Atatürk, Kocasakal’a bakmak gerekir. “Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolaylıkla göremezler. O gibiler, büyük Türk Milleti’nin yüksek seviyesine nazaran geri adamlardır”. Demişse ölümsüz Mustafa Kemal Atatürk! Kocasakal’ı anlamak gerekir. “Cumhuriyeti, ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız”. Öğütlemişse Mustafa Kemal Atatürk! Kocasakal’ın yanında durmak gerekir.

Zincirlenmiş düşüncenin, karanlık köşelerin çıkmaz sokaklarında yaşayan hamam böceklerinden farkı yoktur. Ülkesini seven, geleceğini düşünen herkesimden herkesin şapkasını önüne koyarak düşünmesi gerekir.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On