Yanlış veya Doğru!!!

17 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
651 defa okundu.
Yanlış veya Doğru!!!

G20 Zirvesi’nin yapıldığı Hamburg’da öne çıkan iki slogan: ‘Dünyaya kan kusturanlar korunuyor’! Diğeri; ‘Yaşanabilir bir dünya için bu isyan’.

Her gazetenin ideolojik yakınlıkları vardır. Uluslararası, Ulusal ve yerelde de böyledir. Parayla satılmışlar hariç. Şeref ve haysiyetini ayaklar altına almışlar hariç. Dönek ve dönmeler hariç. Çıkar için kendini ailesini onur ve şerefinden etmiş, beslendiği halkı ayaklar altına almak için çırpınan sözde gazeteciler hariç. Liboşlar hariç… Gazeteciler içinde daha liberal olanları var, muhafazakâr olanları var. Bazıları da sola yakın. Ama hiçbiri düşüncesinden önce ahlaksızlığa boyun eğmez. Kötüyü yazmak tanrısal sır mıdır. Yoksa birlilerini tanrılaştırmak ve onun kullarından beslenmek.

Ahlakın anlamı yok ki!

Bir ülkede gazeteciye zincirlerinizden sizleri ben kurtardım diyenlerin elindeki tasmaya boyunlarını geçiren gazeteciler varsa! Bunlar bu millete boyun büktürme çabasındaysa. Bir gün onlarında ayaklarına prangalar takılcaktır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; “Harp zaruri ve hayati olmalıdır. hayat-ı memleket tehlikeye maruz kalmadıkça harp bir cinayettir.”Bir başka sözü daha var . “TSK siyaset dışına çekilmeli ve aslî vazifesi olan yurt savunmasına odaklanmalıdır.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ: “Afrin’de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker canını almış, görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum”… Diyor…

Savaşları başlatan askerler değil, siyasetçilerdir! William Westmoreland…

Kurtuluşu AKP’ye sarılmakta bulan Devlet Bahçeli AKP sözcüsü gibi. Durumdan vazife çıkartıyor. “İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neden gocunmuşlardır. Ağzı olan değerlendirmeler yapmıştır. Bu operasyon 3 Kasım 2019’da yapılacak seçimi nasıl etkilermiş, hangi partilerin oyları artar, hangilerinin azalırmış. Böylesi arayış içinde olan vicdansızlar hiç mi utanmanız kalmadı? Size göre toprağa düşen şehitlerimiz kaç oy eder? Zehirli dilinizi kesin. Partimizin Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler, küstah ve karakter yoksunudur.”

Ya sonra!

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cevap veriyor. “Ben bunu az önce duydum ve bir Genelkurmay Başkanı’ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Afrin’i siyasete malzeme edenler Başbuğ’un yanındakiler. Yazıklar olsun, gerekli cevabı alacak… Gereği yapılacak”…

TSK’nin okulları kapatılmış. Hastanesi yok edilmiş. Yaralılar bir ilçe hastanesinde tedavi ediliyor. Savaşan askerin sahra hastanesi yok. Genelkurmay Cumhurbaşkanlığına, Kuvvetler bakanlığa bağlanmış bir ordu. Yaşananlar. Öne çıkanlar ve uygulamalar. Genelkurmay başkanı ve Kuvvet komutanlarının görüntüleri ordunun parti ordusuna doğru yöneldiğini açıkça göstermiyor mu? Bu gösterge açıkça ortadayken, ordunun siyasete alet edilmediğini söylemek abes değilse nedir?

‘Devrimlerin ve Cumhuriyetin Bekçisi’ üniforma ve şapkasını çıkarmadan, ‘Kemalist ideoloji’ni bir kenara itmiş ise, ‘Siyasileştirilmesi’nde, yukarıdaki liderlerin dışa bağımlı politikalar izlemelerinin, kimi vakit tahrik edici, bazen tutucu davranışlarının rol oynadığını inkâr edebilir miyiz? Türk ordusunu hangi işbirliği ve ortaklık kafese kapatmıştır? Bu sorunun yanıtını biliyorsanız, ordunun siyasete sürüklenip sürüklenmediğini de pek ala biliyorsunuz demektir.

Düşüncenin hapsedildiği bir süreçten. Korkunun şehirlere indiği gerçeği ve olabildiğince susmak.

Ya sonra! …

Gerçek demokratik ilke; hiç kimsenin halkın üzerinde bir güce sahip olmamasıdır ! Lord Acton..

Türkiye’de bir yılı aşkın süredir cezaevinde olan Alman gazetesi Die Welt muhabiri Deniz Yücel, Binali ve Merkel görüşmesinden sonra tahliye edildi. ‘Azılı terörist’ Deniz Almanya’ya gitti. Daha önce partili cumhurbaşkanı Erdoğan “Kesinlikle vermeyeceğiz. Ben bu görevde bu makamda olduğum müddetçe asla”.

Arkanızda güçlü çağdaş ve bağımsız bir devlet olacak. Deniz Yücel’i aldılar. Bunun anlamı ister politik, ister ekonomik olsun. Ama!!! İstediler ve aldılar. Siz ne oldunuz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 ziyareti öncesi Alman Die Zeit gazetesi Yayın Yönetmeni Giovanni di Lorenzo’ya; Alman basının neden kendisini ‘diktatör’ olarak gördüğünü soruyor.

Bu soruya; Giovanni di Lorenzo cevap veriyor. “Çünkü dünyanın başka hiçbir ülkesinde Türkiye’de olduğu kadar çok gazeteci parmaklıklar arkasında değil”… Kısaca ülkenizde hukuk yok. Ülkenizde düşünceye tahammül yok. Dedi…

12 Eylül 1980 suçlu, suçsuz birbirine karıştı; insanlar işinden oldu, vatandaşlıktan çıkartıldı, gözaltında kayboldu, cezaevlerinde unutuldu, işkencede öldü, öldürüldü kimse itiraz edemedi, basın susturuldu. Türkiye’ye ‘kelepçe’ takıldı.

15 Temmuz kalkışması ardından, bir bakan “Bunları öyle bir cezalandıracağız, öyle deliklere tıkacağız ki, bırak idamı, gebersek de kurtulsak diye yalvaracaklar… …” Ve OHAL. OHAL ile korkutulan sıradanlaşma süreci…

Siyaset dilinin sokaktaki vatandaş için belirleyici bir unsur haline geldi. Dolayısıyla bakanından avukatına, gazetecisinden vatandaşına uzanan ve peşinen kesilen cezalar, yargılayıcı ifadeler, tükürmek, dövmek. Öncelikle kimlere sorumluluk düşüyor. Burası bir hukuk devletiyse güçlü olanın güçsüzü ezmesine dayanan Orman kanunu görüntüsü neyin nesi?

Not. Düzeltme. ‘Toplum Dediğin’ başlıklı yazımın alt paragrafı sehven yanlış geçilmiştir. Doğru şekli aşağıdaki gibi olup bu yanlış için özür dilerim.

‘Türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. en doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır’… Sözlerine inanıyorsanız eyvallah. Sizler; küresel dünyanın saygın toplumusunuzdur. Sizi kimse kullanamaz. Akıl hakim ve galip gelir.

Sizler ‘Türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketidir, en hakiki tarikat, muska, müritleri sefalette, kendileri şatafatta yaşayan şeyhlerin vaat ettiği derelerinden şarap akan, 40 huri veren cennetler vaat eden tarikatlardır’. Sözlerine inanıyorsanız! Sizler Küresel anlayışın oyuncağı olursunuz. Sizi herkes kullanacaktır.

Bakın etrafınıza. Oyuncak olmamış. Fahişe edilmemiş kaç ülke kaldı çevremizde.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On