Onlar ve Onlar…

16 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
835 defa okundu.
Onlar ve Onlar…

Türkiye’yi Yönetenlerin refahı! Türkiye’nin refahı!!!

Saltanat:

Devlet, hükümet, hakimiyet, otorite; ihtişam, tantana, debdebe, bolluk, zenginlik; tek kişinin bölünmez hakimiyeti… Hükümdarlık, sultanlık, padişahlık, krallık ve monarşi… Emeviler, Abbasiler, Selçuklular ve Osmanlılar dönemleri boyunca İslâm yönetim biçimi ‘Saltanat’…

Türkiye’de Saltanat yok!!! Demokrasi var?!!! Yani; ‘Demokratik Saltanat’!

Susmak, kabullenmektir…

Türkiye Bankacılık sistemini açmaza sürükleyen, bilgisiz, basiretsiz, rüşvetçi, hırsız ve yetersiz kadrolarla, rüşvettin ve ahlaksızlığın sınır tanımadığı, 17-25 aralık failleri ve ambargoyu delmenin bedeli olarak ülkeye (Ceza) 10 milyar dolar ceza getirenler. Bu cezayı bu millet ödeyecek. Bu kesin. Rüşveti yiyen, Saati koluna takan, sıfırlanamayan dolarlar… Lüks ve şatafat içinde yaşayan bürokrat ve bakanlar.  Umurunda değil.

Susmak, kabullenmektir. Bu millet kazancının %78’ni 299 çeşit vergi olarak ödüyor. Verginin de vergisinin ödendiği tek ülke. Elektriğin %57si, İçtiğimiz Suyun %49u vergi. Akaryakıt’ın %67si vergi

Vergilerin haraca, harçların soyguna döndüğü, Ölümü gösterip sıtmaya razı edilen para cezaları olan bir ülkede ‘saltanat’ kaçınılmazdır. Siyasetçilerin yakınları (Oğullar, Enişteler, Kardeşleri, Müteahhitleri vs’ler) Malta, Man ve  adasına vergi kaçıracak. Benim verdiğim vergilerle beylerin keyfi yerinde saltanatları sınır tanımayacak!!! Yurt dışında bir otelin kumarhanesinde elinde viski bardağı ile bir mahdum dolaşacak. Ve Onlar 30’lu yaşlarda armatör ve inanılmaz servetlere sahip olacaklar.

Susmak, kabullenmektir. Benim vergilerimle siyasi partiler yardım alacaklar. Benim vergilerimle yüksek maaşlar, yolluklar; benim vergilerimle saraylarda, köşklerde, kasırlarda, villalarda yaşayacaklar, yedikleri içtikleri benim kesemden olacak. Ya onlar ve yakınları bu ülkede neden ‘vergi’ vermezler?!!! Diye sormayacağız. Sorgulamayacağız. Bunun içindir ki Saltanat böyle bir şey olsa gerek.

Benim vergilerim. Nerede?

Benim vergilerim, doğru haber yazmayan, yandaş, ahlaksız, havuz medyasının kasasında. Benim vergilerim, 100 bin lira maaşlı genel müdürlerin ceplerinde. Hasta hayvan ithalatları ve akraba atamaları yapan Bakanın iki dudağının arasında. Kendisine saltanat odası döşeyen Meclis Başkanının odasında. Milletvekillerinin maaş hesaplarında… İki yılda emekli olan milletvekillerinin maaşlarında. Siyasi partilere yapılan (AKP 139,1 CHP 71.2 MHP 33.3 HDP 30.1 Milyon Liracık) hazine yardımlarında. Bütçe zararlarının kapatılmasında. Adaletin yanlış tecelli ettirildiği iadeyi itibarlara ödenen paralarda. Hükümet ortağı Cemaat, ve Tarikatların servetlerinde. Ekmeğin gramajını çalan, zam yapmadık diyen ahlaksızların kursağında.

Benim vergilerim, Türkiye Cumhuriyetine kafa tutan, Amerika vatandaşı olan ve milletvekilliği düşürülen, çıkarılan bir kanunla ikbal iadesi yapılan, geriye dönük ödenen servet tutarında hak ediş ve büyük elçi yapılan Merve Kavakçının saltanatında. Benim vergilerim, Milletin a… koyduk diyen şerefsiz müteahhidin kasasında.

Benim vergilerim, haksız iktisap ve haksız servet edinenlerin 7 sülalesinin gırtlağında, midesinde, yurtdışında olan hesaplarında, yatırımlarında. Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın ayakkabı kutuların içinde evinde sakladığı paralarda. Bakanın kolundaki kol saatinde. Bir itin önüne yatarım diyen bakan ve oğlunun yatak odasındaki kasalarda. İran’ın, Katar’ın kasalarında saklı. Benim vergilerim, İstisnai vatandaş statüsü verilen, çakma Türk vatandaşı İranlı kaçakçı ve karısının yaşadığı köşk ve kasırlarda.

Benim vergilerim, Sırbistan kasaplarının, Bulgar mera sahiplerinin refahında. Yunanistan ve ABD’den pamuk, Rusya’dan buğday, Fransa’dan arpa, Mısır’dan pirinç, Ukrayna’dan mısır, Sri Lanka’dan çay, İtalya’dan bakla, Çin’den sarımsak, Panama’dan muz, Meksika’dan nohut, Kanada’dan mercimek alan siyasetçinin komisyonunda. Müteahhidin cebinde. 100’ü aşkın ülkenin hazinesinde. Sudan’da kiralanan 780 bin dönümlük arsada. Sudan’ı ihya etmek için istenilen ‘Sevakin’ adasında. Benim vergilerim, Suriye’den gelen mültecilerde… Kendi yurttaşına 1.7 dolara, Rusya’ya, Katar’a 30 sente yedirilen domateste. Fransızların hayvancılığını kurtardığı gerekçesiyle Tarım bakanına verilen Fransız liyakat madalyasında.

Benim vergilerim, 1100 odalı sarayın her bir odasında. Yapılan yazlık sarayın inşasın da, mefruşatında. Lüks otomobillerin kiralarında, yakıtlarında. Lüks saltanat uçaklarında, helikopterlerde, yatlarda. Benim vergilerim, ziyafet sofralarında. Örtülü ödeneklerde. Temsil ağırlama giderlerinde. Altın varaklı bardaklarda. Dadıların, şoförlerin, uşakların, korumaların maaşlarında.

Sudan’dan 2014 yılında 780 bin dönümlük arazi kiraladılar. Aradan 4 yıl geçti. Kim işletiyor. Yıllık katma değeri nedir Türkiye’ye. Bütçeye katkı var mı? Üretiliyorsa bu paralar kimin cebine giriyor. Hani bu ülke egzotik meyveleri çok ucuza yiyecekti? Buranın gelirini şimdi kim yiyor?

TUİK verilerine göre tarım arazilerimizi hızla kaybediyormuşuz! Son 10 yılda ekilen ve dikilen tarım alanlarının yaklaşık yüzde 10’unu, çayır ve mera alanlarıyla toplam tarım alanlarının ise yüzde 6,4’ünü kaybettik.Tarımsal ekonomi %12’den % 8’e geriledi. Vergiler nerede?

Benim vergilerim; Türkiye’nin 432 milyar dolar borcunda. Bu borcun ödenecek olan faizinin içinde. Benim vergilerim; 80 yılın birikimini 10 yılda 71 milyar dolara sattıkları ülkemin öz varlıklarının içindeydi. Benim vergilerim; bu ülkenin öz varlıkları kimlere peşkeş çekilip verildiyse onların kasasında.

Dolaylı vergiler yüzde 70, doğrudan vergiler yüzde 30 zam… ÖTV her yerde. Cep telefonu, İçki, Sigara, Akaryakıt, Otomobil, Beyaz eşya, Gıda, Giyim… Borsanın yüzde 66’sı yabancıların egemenliğinde.. Türkiye’de 49 banka var. Bu bankalardan 18 adedinin hisselerinden %99’u yabancıların elinde. Fona devredilen Ziraat Bankasının 200 şubesi kapatılmış! Toplam borçlar (kamu ve özel) 438 milyar dolara yükselmiş. 10 kişiden dokuzu, bireysel borçlanmalarla borçlarını ödeyemez hale gelmiş.

Yüksek faizde “çift haneli” rakamlara yükselen ekonomi ile faiz cennetine dönüşmüş ülke. Köprü ve otoyollara yüzde 25’e varan zamlar yapılırken, çift haneye dönüşmüş olan enflasyon… Onları enflasyon etkilemiyor. Zira onları benim vergilerim besliyor. Yoksullaşma kimsenin umurunda değil.

Dış ticaret açığı hızla artıyor. İhracatın, ithalatı karşılama oranı yüzde 67’ye, dolar bazında gelirleri %30 civarında düşmüş. Kimin umurunda! Beylerin keyfi yerinde yine maşallah! İşsizlik çift hanede kronikleşmiş ve genç işsizliği anormal boyutlara yükselmiş! Kişi başına milli gelir aldatmacası 5 yıldır sürüyor. Yersen.

Ülkede eğitim kalitesi ve seviyesi hızla geriliyor. Gerici-yobaz-hurafe ve safsataya dayalı zihniyet eğitimi çökertiyor. Kültür, sanat, spor ve bilimde tutucu, uygarlık düşmanı, yobaz zihniyet ülkeyi ortaçağ karanlığına sürüklemek istiyor. YÖK; Yr. Doçentliği birilerinin emriyle rafa kaldırdı. İngilizce puanını 10 aşağı çekti. Sonra! Yaz boz. Kopyala yapıştır bilim adamları. Bilimde SALLAMA dönemi başladı.

Rüşvet ve yolsuzluk, kayırma ve partizanlık, iddiaları arşa çıkmış vaziyette. Ülkenin yüzde 70’ini ücretli, emekçi, çiftçi ve emekliler oluşturduğu, bunların gelirleri ve büyümeden aldıkları pay reel olarak artmadığı halde, rantiye ve yandaş, müteahhit ve sermaye sahiplerinin gelirleri artıyor. Yüzde 11’1lik büyümenin yüzde 70’lik ücretli kesime hiçbir şekilde yansımadığı.

Bir manyak çıkıyor ve konuşuyor. TCK 309’un maddesine göre açık suç işliyor…

“Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” Ayhan Ogan… Bu kişi, anayasal düzeni yıkma suçu işlemesine rağmen. Savcılar soruşturma açmıyor. Demokratik Saltanat!!! Yersen.

Susmak, kabullenmektir.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On