Burası Türkiye

19 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
637 defa okundu.
Burası Türkiye

Sosyal Adalet yalanı ve suratsızlar.

Kimliksiz bir siyaset bu ülkeye yön veriyor. Böyle bir ahlak Dünya’nın hiçbir ülkesinde yok. Ödül üzerine ödül. Bu ülkenin neresinden tutacaksınızda elinizde kalmayacak. Önce haberlere bakalım. Bu haberlerin kamu vicdanını yaralamıyor zannediyorsanız aldanıyorsunuz.

Fazilet Partisi’nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde seçilmiş İstanbul milletvekili. Meclise FETÖ’cu Nazlı Ilıcak Payandasıyla giren Türkiye Cumhuriyetinin ilk sıkma baş milletvekili. Aynı zamanda, Amerikan vatandaşı… Amerikan vatandaşlığını sakladığı için, Milletvekilliği kısa sürdü. Bakanlar kurulu kararıyla milletvekilliği düşürüldü. Vatandaşı olduğu Amerika’ya geri döndü. Bu olayların sonucunda Türkiye 17 yıl sonra ahlaksız bir darbe girişimine şahit oldu. Payanda Ilıcak şimdi ceza evinde. Diğeri! Diğerine (Merve Kavakçı) ödül üzerine ödül yağıyor. Bu kadının Amerikan ajanı olduğu ve Amerikan projesine hizmet eden kimlik Merve Kavakçı Amerikan projesinin elemanı olduğu yazıldı çizildi.

Aksini söylemek mümkün değil. Yurttaşlığını saklayan ve entrikalarla milletvekili olan kişiye yakışan tek şey farklı bir sistemin piyonluğudur. Milletin meclisi bu kadına ödül üzerine ödül veriyor. Ülkeyi talan eden bir sisteme teslim edildik. Meclis başkan İsmail Kahraman (“Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır”) diyen adam. Bu adam aynı zamanda 1968 yılı ‘kanlı pazarın’ aktörlerinden o yıllarda Amerika’nın “Yeşil Kuşak” projesi Türkiye’de yobazlarınca yönlendirme, halkı ikna için kendilerine görev üstlenmişlerdi. Bugün o günün kuşağı bugün ülkeyi yönetiyor. İsimleri aşağıda.

Amerika’nın o günlerde Türkiye’de kullandığı tek örgüt Milli Türk Talebe Birliği değildi. Cemaatlerde vardı. İsmail Kahraman’la birlikte Milli Türk Talebe Birliği’nden yolu geçenler arasında Tayyip ErdoğanAbdullah GülAhmet Davutoğlu, Numan Kurtulmuş, Bülent Arınç, Abdülkadir Aksu, Ali Coşkun, Hüseyin Çelik, Mehmet Ali Şahin, Kadir Topbaş, Taner Yıldız, Cemil Çiçek, Beşir Atalay, Osman Pepe, Abdurahman Dilipak, Necati Çetinkaya da bulunuyordu.

2012 yılında Çorlu’da MTTB Tekirdağ şubesinin etkinliğine katılan İsmail Kahraman o yıllarından övgüyle bahsetti. “Şu an Türkiye’yi yöneten kadro Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Akademisi’ nden yetişti. Bizim dönemimizden iki dönem sonra Tayyip Erdoğan, Milli Türk Talebe Birliği kültür müdürüydü. Abdullah Gül MTTB İcra Konseyi Genel Sekreteriydi. Sami Güçlü, Beşir Atalay, Bülent Arınç, Mehmet Ali Şahin. Bugün ülkeyi yönetirken gördüğünüz şu kadro Milli Türk Talebe Birliği Akademisi’nden mezun olmuştur.” Doğru bir laf Türkiye kendisini nasıl ve kimlere teslim ettiğini; acaba, Irak veya Suriye gibi olunca mı anlayacak?

Amerikan vatandaşı Merve’ye ilk ödül.

Yeniden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alındı. İkinci ödül, Dışişleri Bakanlığı’nda yaz dönemi kararnamesiyle Kuala Lumpur Büyükelçiliğine Merve Kavakçı atandı. Üçüncü Ödül. Bu ödülün haberi aşağıda. Okuyun nasıl bir ülkenin yurttaşısınız anlayın.

‘TBMM Başkanlığı, Kavakçı’ya emeklilik haklarını da verecek. Geriye doğru borçlanması gereken Kavakçı’nın faizin yanı sıra bugüne kadarki belgelendireceği sağlık harcamalarını istemesi halinde ise TBMM’ye 2 milyon TL’ye kadar ek yük çıkabileceği hesaplanıyor. TBMM Başkanlığı’nın Kavakçı’ya ödenecek maaşın hangi yönteme göre hesaplanacağı konusundaki sorusuna da Sayıştay açıklık getirdi. Sayıştay, faiz ödenmesini istemesi halinde Kavakçı’nın mahkemeye gidebileceğini belirtti.

Kavakçı’nın geriye doğru borçlanması halinde emeklilik hakkını kazanabileceği tespiti de yapıldı. Kavakçı geriye doğru borçlanırsa emekli milletvekillerine ödenecek aylık yaklaşık 10 bin TL maaş alabilecek. Kavakçı ve ailesi artık, milletvekillerinin yararlandığı sağlık hizmetlerinden yararlanacak. VIP salonlarını kullanabilecek, TBMM misafirhanelerinde kalabilecek. Eski milletvekili sıfatını taşıyan kart ve Meclis’e giriş kartları verilecek. Kendisi ve ailesi için kırmızı pasaport çıkarılacak’.

Bu kadın sadece 1,5 kadar bir milletvekilliği unvanı sürdürdü.

memur ve emekliler, %3 lik zamma razı olurken onların dava arkadaşları!!! benim paramdan ne kadar alıyor? Benim paramı nasıl çarçur edebiliyorlar. Bumudur ahlak. Bumudur ülke yönetmek. Birilerine çıkar sağlamak. Milletin cebinden ne kadar alıyor. O kadın hayatı boyunca bu ülkeye kaç kuruşluk vergi ödemiş. Kazancının ne kadarı Türkiye’de. Kadına verilecek olan paraya bir bakın. Hukuk onlara var. Bana yok. Bu nasıl bir hukuk ülkesidir? Ben askerlik yapacağım vatanı savunacağım. Ben vergi ödeyeceğim ülkemin refahına kalkınmasına katkı yapacağım. Onlar. Onlar bu ülkeyi soymak için mi varlar. Hesabı iyi yapmak gerekir.

Sosyal Devlet böyle olur. Ben bu ülkeye 37 yıl hizmet ettim. 30 yıl üzerinden emekli oldum. Sonradan çıkan kanunla bana 7 yıllık fark iki ay önce ödendi. Ne kadar biliyor musunuz? Tam tamına “50,00 TL” O kadına 1, aylık milletvekilliği karşılığı 77 bin TL ve Emeklilik parası. Şimdi birde konsolosluk maaşı. Nasıl bir ülkedir bu ülke? TC’nin dibine dinamit koymaya programlanmış bir hanıma verilen iadeyi itibarlara bakın. Ahlak. Vicdan nerede? Eğer bu millet bu ahlaksız davranış biçimine karşı çıkamıyorsa kendisinin adamlığından şüpheye düşmeli. Adalet kimin için sorusunun yanıt bulamadığı tek ülke Türkiye. Bunların beni veya sizleri  temsil etmediği gerçeğini söyleyebilir misiniz? Gözleriniz gerçekleri görebiliyor mu? Yoksa hala ölüm uykusunda mısınız?

Milletin temsilcileri, kendilerine emanet edilen değerlere sahip çıkar. Korur. Mütemadiyen soymaz. Milletin verdiği yetkiyi kötüye kullanmaz. Siyaset arenasını yağma hasanın böreğine çevirenleri, siyaseti çıkar, çalma, çırpıma, rüşvet, ihale takipçiliği içinde değerlendirenlere bu ülke insanı halen prim veriyorsa ne demek gerekir?

Milletin başına çöreklenmiş olan kirli siyaset ve çıkar tacirleri kendi çıkarları için,  gittikçe daha arsız ve aymaz bir biçimde kişisel çıkar peşinde koşuyorlarsa. Sadece şunu söylüyorum. Aksini hiç kimse söyleyemez. “Müslüman çalmaz diyorlar. Müslüman çalıyor”. Hem de deveyi hamutuyla götürüyor. Hem öpüyor, hem bağırıyor.  Hıristiyan çalmıyor. Örnek binlerce. Yukarıda sadece bir örnek var. Milletvekillerine sağlanan ikbal 7 sülalesine yetecek kadar.

Bu ülkede onları kıçında donu olmayanlar palazlandırıyor. Kendisi aç yatarken, yetki verdiği kimlikler ikbal ve varlık içinde yaşıyorlar.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com