BU ÜLKEDE LAİKLİK VARSA BU YAPILANDIRMA NEYİN NESİ!

3 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
994 defa okundu.
BU ÜLKEDE LAİKLİK VARSA BU YAPILANDIRMA NEYİN NESİ!

Demiyorum. Laiklik sadece Anaysa da bir madde olarak kaldı.

Her şeyin bir şeylere,  her bir şeyin her şeylere bağlandığı, akil adamlar ülkesiyiz vesselam.

Hem Müslüman hem vejetaryen olunmaz. Ya Müslüman olacaksın Ya vejetaryen. İkisi bir arada olduğu zaman, adeta ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil ikisinin bir arada olması. Eeee durum böyle olunca! Ne yapmak gerekir? ‘Helal Akreditasyon Kurumu’ kurmak gerekir. Bütçesi 3 milyon liracık olup 2018 yıl bütçesinden karşılansın.

İşinize fikrinize karışmış gibi olmasın; “Helâl; Allah’ın Kuran’da ‘helal’ kıldığı her şey. Haram; Allah’ın Kuran’da ‘haram’ kıldığı her şey. Konuyu dağıtmadan bir iki örnek. İnek eti helal. Domuz eti haram… Üzüm helal. Şarap haram… Alın teriyle kazanmak helal. Çalmak haram… Kendi yağınla kavrulmak helal. Yetim hakkı yemek haram…

Bu ülkede 16 yıl önce her şey haramdı. Bu ülkede yaşayan herkes haram işlerle meşguldü. Yaşam biçimimiz, yönetim şeklimiz, etimiz, ekmeğimiz ve de otumuz; her şey İslam’a aykırıydı. 2002 yılında dini kendine uyarlamış; dini bütün bir kadro iktidar oldu. Baştaki adam; “Ben değiştim”… Dedi. İnandık. Dayatmalar ve dayamalar hiç hız kesmedi. Şimdide yediğimize, içtiğimize “Helal, Haram” fitnesini soktular.

Laiklik tanımını yapanlar, bu anlayışın bir yaşamsal kural olduğunu yok sayarak, sadece Din ve Devlet işlerinin birbirinden ayrılması olarak tanımladı. Kısaca birilerine göre “Laiklik” din ve devlet işiydi. Bu ülkede laik olmak. kafirlikle eş tutuluyorsa. hırsızın çaldığı, memurun rüşveti helal kılınıyorsa. Kadınlar yaşamda aktif olmaktan dışlanıyor, fırsat eşitliği erkekler için deniyorsa, 13 yaşındaki kız çocukları tecavüzcüsüyle evlendirme yasaları çıkartılıyorsa. 115 kız çocuğunu becerip çocuk doğurtuluyor, kentin valisi soruşturma izni vermiyorsa. Laiklik anlayışınız sizin olsun. Benim anlayışımla, Laiklik, çağdaş yaşamın her safhasında, olmalı. Yoksa zaten yoktur.

O günlerde her şey İslam’a aykırıydı gibi bir algı yaratan aklın peşinde koşanlar. İktidarda dinci bir parti değil bir başka parti olsaydı, 200 bin Müslüman’ı kesen, binlerce Müslüman kadınların ve kızların ırzına geçen  toprak bütünlüğü Konya kadar olan Sırbistan’dan; Türkiye, 5 bin ton et alsaydı! Ne yapardınız? Bütün camilerin önünde köktendinciler ve onların başına geçecek bir siyasal İslamcı adamla birlikte gavurun kestiği yenmez diye, diye, Müslüman katili diye, diye Sırbistan bayraklarını yakar, iktidara dinsizler diye bağırırdınız. Değil mi?  Maşallah bakıyorum da hiç kimseden gık çıkmıyor. Onların eline bulaşmış Müslüman kanı daha kurumadı. Unuttunuz mu?

Sizler ki, sizlerden olmayanlara küfretmek, sizden olanlar için ne olursa olsun sessiz sedasız durmak. Bu iki yüzlülük sanırım fıtratınızda var.

Sırbistan’da sığırları; Müslüman çobanlar mı besliyor?  Sığırları Müslüman celepler mi kesiyor? Kesim öncesi elin gavur celebine aptes aldırıp besmele ezberletip sığırları öylemi kestiriyorlar sanıyorsunuz? Öncelikle, Çobanları da, celepleri de sünnetsiz. Kesim hanelerinde İsa’nın çarmıha gerilmiş fotoğraf ve rölyefleri var. Helal gıda dinsel anlayışa göre nasıl olmalı. Türkiye’de hayvancılığı yok ederseniz, milletin parasını elin cenabet, sünnetsiz celeplerine verirsiniz. Yine de maşallah ne büyük bir ülkeymiş Türkiye! Bu kadar hain, dönek ve namussuza rağmen dimdik ayakta!

Moda oldu sanırım. Marketlerde, şarküterilerin camlarında bir levha… “Helal Bal”… Ne demek? Ben diyorum ki; bal üreten arılar sanırım hepsi değil de, bir kısmı Müslüman. Diğerleri gavur. Oysaki hile en çok balda yapılıyor. Şarküteri camında, “Helal sucuk, pastırma, helal kesim tavuk”… Yazıyor. Çok değil birkaç sene önce ünlü bir sucuk markasında Eşek eti, hayvan dışkısı tespit edildi. Buda olsa, olsa bu işin fıtratında var.

Türkiye canlı hayvan ve et ihtiyacını karşılamak için adını İskoçya’nın Aberdeenshire ve Angus’tan alan melez et sığırı. Türkiye bu sığırların yaylalarda çayır çimen yiyerek beslendiğini zannediyor değil mi? Hiçte öyle değil. Bu hayvanlar yapay olarak üretilen yemlerle besleniyor. Yapay yemlerin içinde domuz jelatininden, kemik tozuna kadar oluşturulmuş bir karışım var. Bu sığırlar Müslüman ülkede, Kurban olarak ve et tüketimi için kullanılıyor. Domuz içerikli yemin tamamı dışkı olarak çıkıyor zannediyorsanız veya içi temiz diyorsanız, öncelikli olarak, idrar, dışkı ve kan muayenesi yaptırın ki helali görün.

Anguslar; kurban öncesi gemiden iner inmez,  Müslüman bir ülkeye geldikleri kulaklarına 7 defa söyleniyor, sonra cami etrafında açık hava ahırları hazırlayıp 40 gün oruç tutturup, akşamları hoca efendiler tarafından okunup üflenmiş yemlerle beslenip, 200 kez ezan dinletip  mandıracılara böylemi, teslim ediyorsunuz? Kimlik kartına, Kurban edilmesi, etinin tüketilmesi İslami açıdan çok uygundur. notu düşüyor musunuz?

Balıkları neden ayırmıyorsunuz? Gavurda, Müslüman’da atığını arıtarak, ya da arıtmadan denizlere boca ediyor, balıkların çoğu bu atıklarla besleniyor. Sonra denizler, okyanuslar birbiriyle bağlantılı. balıklar sürekli seyahat halinde. Tutulan balıkların bir kısmının kafasında haç, bir kısmının kafasında hilal mi var. Neden balık yiyorsunuz. Yediğiniz ya gavurun balığıysa! Balıklar ayrım yapmadan, Müslüman boku da yiyor, Hıristiyan boku da.

Hani diyorum insanları, dil, din ve ırk olarak böldünüz de hayvanları neden haramdır, helaldir diye ayırıyorsunuz. Bu ülkeye bir zamanlar kanguru eti getirdiler. Pardon o iş 16 yıl önceydi! Hani diyorum gıdanın helali, haramı nasıl olur? Süt ürünleri, bakliyatlar, çay. Yani bu ürünleri üretenleri Tarım bakanlığı ekim öncesi gidip boy aptesti aldırıp, iki rekat namaz kıldırıp, karı kocanın imam nikahlı olup olmadığına baktıktan sonramı ekim ve dikim işine izin veriyor. Hayvan yetiştiriciliği, endüstriyel et kombinalarında çalışanlar. İnsan aklıyla alay etmek böyle bir şey olsa gerek.

İktidar tüm bu helal ve haram işine çözüm buldu. Yalnız bir tek şey için suskun. Rüşvet, hırsızlık, Çalma, Vergi kaçırma. 30’lu yaşlarda inanılmaz servetlere kavuşma. Elini sıcaktan soğuğa vurmadan 90 bin maaş almalar. Sanırım bunlar helal anlayış çerçevesinde değerlendiriliyor ki; çözüm ayağımıza geldi. İşsizler için yeni iş bulundu, meclis oyladı ve kanunlaştı. 3 milyon TL’lik bütçeli “Helal Akreditasyon Kurumu” kuruldu.

Aklıma bir başka şey takıldı. Yurt dışına gidip gelenler. Yıllardır AB ülkelerinde yaşayan, evlilik yapanlar. Gavurun parasıyla maaş alan, hatta emekli olup Türkiye’ de yaşayanlar. Akreditasyona nasıl dahil edilecekler. Bu konu helal gıda kadar önemli. Allah muhafaza, ülkenin ayarı bozulabilir. Neden gavur parası!

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On