ADALETİ NASIL ARAYACAKSINIZ?

23 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
831 defa okundu.
ADALETİ NASIL ARAYACAKSINIZ?

Bu ülkede emekli olmak!

Bu ülkede emeklilerin durumu perişan değil. Rezili rüsva. Üç kuruşa talim ettirilen. Açlıkla terbiye edilen emekli. Ve kendileri. Yüz bin lira maaş alan genel müdürler. On bin lira emekli maaşı alan milletvekilleri. Bu iktidarın amacı nedir? Bu iktidarın devlet eliyle uyguladığı soyma sisteminin altında ne var?

Bende bir emekliyim ve onları çok iyi anlıyorum… ‘Torunuma bir çikolata alamıyorsam… Bir şehirden bir başka şehre Çocuklarımı ziyarete gidemiyorsam. Bu yaşımda inşaat bekçiliği yapıyorsam. Pazar artıklarıyla yaşama tutunuyorsam. Kime ne demeliyim? Ben bu ülkede Almandan daha çok çalıştım. İngiliz’den, Fransız’dan, Amerikalıdan, İspanyol’dan, Yunan’dan, İtalyan’dan daha çok ürettim. Neden onların ülkesindeki emekliler gibi değilim. Neden? Bu ülkede açlık içinde yoksul yaşatılıyorum. Bunu sormak benim hakkım. Onlardan daha çok vergi ödüyorum. Askere gidiyorum. Bana edilen bu zulüm nedir? Benim sosyal haklarım neden kısıtlı? Diyorsa bu yurdun emekçisi.

‘Benim oylarımla saltanat sürenler. Benim oylarımla bedava beslenenler. Benim paramla lüks ve şatafat içinde yaşayanlar. Ben onları bana kral olsunlar diye seçmedim. Oy vermedim. Onlar hak, hukukla geldiler. Kendilerini karun ettiler’ diyorsa emekli. Bu ülkeyi yönetenlerin vicdanları taşlaşmış demektir.

Ocak 2018 yılı maaşlara %4 artı enflasyon farkı olarak %1,69 toplamda 5,69 zam verilecekti. Lafta verildi. Emekli için bu hak ediş 1 Ocak itibariyle geçerli. Bugün 23 Ocak 2018 bu fark neden hala ödenmedi. Bu parayı kasasında, faizde kim tutuyor? SGK olabilir mi? Bankalar olabilir mi? Bunun hesabını kim soracak. Kim sormalı. Hak hukuk adalet. Emeklinin ödenmeyen geciktirilen 23 günlük parasının üzerine kim yattı.

Eskiden eşkıyalar dağda yol keser, yolcu soyarlardı. Şimdi yasa ile gasp ediliyorsa hak edilişler, çocuklara eşkıya masalları anlatmaya gerek yok. Yalanları ve sahte sözleri göstermek yeterli…

Başıma gelen iki olay. Ben mağdur oldum. Birinde tüketici hakem heyetine gittim. kazandım. karşımda THY olunca kaybettim. THY benim paramı gasp etti ancak reklam için dünyanın parasını sponsor olarak sporculara ödüyor. Bedava kıtalar arası taşıyor. Haklı olduğum davayı Hukuk devleti mahkemeleri güçlü olandan yana kaydırıyor. İş mahkemelerine kaydırdı. THY benim hizmet almadığım paramın üzerine yattı. Ben hakkımı aramak için BİMER’ müracaat ettim. Ve sonuçsuz kalan girişim. Yapmış olduğum müracaat ve aldığım sonuç. Yıl 2014 geçen süre 4 yıl.

‘THY genel müdürlüğü (ulaştırma bakanlığı) veya ilgili makam. 05 mayıs 2014 tarihinde “kutup turizm (İzmir 2. cad. no:48-7 Kızılay-Ankara)” marifetiyle 2200,00 tl ödeyerek litvanya (vılnıus) İstanbul-İzmir (gidiş-dönüş) Afrodite Navıckıene ve Kristina Valancıute adına THY menşeli bilet aldım. Özel durumlar dolayısıyla bu seyahat gerçekleşmedi. Almış olduğum bu biletleri 04 mayıs 2014 tarihinde aynı firma tarafından açık bilet haline dönüştürdüm. Aynı biletlere yaklaşık 900,00 TL fark ödeyerek aynı kişiler adına 06 Ocak 2015 tarihi ile litvanya (vılnıus) İstanbul-Antalya(gidiş-dönüş) Afrodite Navıckıene ve Kristina Valancıute adına THY menşeli biletleri yeniledim. Her iki durumda uçuş gerçekleşmedi ve ben biletleri iptal etmek zorunda kaldım. Toplamda ödemiş olduğum para 3120,00 TL olup bana iptal karşılığı ödenen para sadece 100,00 TL bu konuyu aktaracak muhatap bulamadım. İlgili firma (kutup turizm) tarafından benden yapılan bu kadar yüksek kesinti nedenlerinin makul anlaşılır olarak izah edilememiştir. Bu kadar büyük kesinti yapılmasının etik olmadığını düşünüyor ve paramın tarafıma iade edilmesini veya hak kaybımın asgari tutulması için bana izlemem gereken yol gösterilmesini talep ediyorum. Saygılarımla. Mustafa Bağ

e-devlet kanalıyla verilen cevap:

BİMER tarafından ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI tarafına 15.1.2015 10:39:00 tarihinde sevk edilmiştir.

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI tarafından GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI tarafına 15.1.2015 10:49:10 tarihinde sevk edilmiştir.

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI tarafından SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafına 15.1.2015 10:49:10 tarihinde sevk edilmiştir.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI tarafından TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafına 15.1.2015 11:50:24 tarihinde sevk edilmiştir.

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından HAVA ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafına 16.1.2015 15:19:26 tarihinde sevk edilmiştir.

HAVA ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafına 16.1.2015 15:34:47 tarihinde sevk edilmiştir.

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI tarafına 19.1.2015 14:58:56 tarihinde sevk edilmiştir’.

Herkes bir birine sevk etmiş. SONUÇ. Sıfır. Hangi hukuk benim en doğal hakkımı koruyor ki bu ülkede?

Bir başka mağduriyetim. Bu mağduriyetimi de BİMER’e yazdım. İki kez Ahi Polis karakoluna çağrıldım ifadem alındı. Sonuç! Aşağıda.

Ben kesintisiz bu ülkede 26 yıl süreyle muharip Astsubay olarak görev yaptığım TSK 1996 yılında kendi rızamla emekli oldum. İki konuda bilgi edinmeyle ilgili şikayetim var.

  1. 2002 yılında Kırşehir yerel gazetede (Çağdaş) köşe yazarlığı yaptım. 2010 yılında Fetullah Gülen (FETO) aleyhine yazmış olduğum yazıdan dolayı Asliye hukuk mahkemesi tarafından 8 bin TL ödemeye mahkum edildim. Bu para benden alındı. 15 Temmuz 2016 girişiminin ardından karşı dava açmak için gittiğim Kırşehir adliyesinde dosyam bulunamadı.

Öncelikle hukuk kavramının ikisinde bir emekli olarak mağdur edildim. her iki hukuksuzluğun bedelini ödettiren bu sistemin Sürekli hukuk vurgusu yapan ve bir zamanlar hukukun mağdur ettiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Binali Yıldırıma sunmak istiyorum. Ben bu paraları ödemek için banka kredisi kullandım ve halen bu borçlarımı kısıtlı emekli maaşımla ödüyorum. Kalp hastasıyım ilaçlarımın bir kısmını paramla almak durumundayım. 1nci bentte belirttiğim dosyayı bulamadım. ancak 2nci bentteki yazım ekinde. bana destek verileceğini ve mağduriyetimin giderileceği umuduyla Saygı ve teşekkürlerimi arz ediyorum.

e-devlet üzerinden gönderilen el cevap. Cevap: ADALET BAKANLIĞI KIRŞEHİR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI (14.03.2017 15:40)

Başvuru soruşturmaya kayıt için Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma bürosuna gönderilmiştir.

Bu ülkenin hangi konuda reform yaptığı ortada. Hele ki hukukta!!!

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On