Mülteci çocuklardan Kent Park’da paten şov

19 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
633 defa okundu.

multeci_cocuklardan_paten_sov

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Mülteci çocukları, ayrım yapmadan sosyal aktiviteye yönlendiriyoruz.”

Çılgın Proje olarak nitelendirilen Kent Park’ta mülteci çocuklar paten şov yaparken Kırşehirli çocuklar hayranlıkla izledi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, mültecilerin her türlü sosyal aktivitenin içerisinde yer almasının kültür birlikteliğinde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Yapımı aşamasında Kırşehir için hayal olarak görülen ve çılgın olarak adlandırılan Kent Park’ta mülteci gençler ve çocuklar yaptıkları paten şov ile Kırşehirlilerden alkış aldı.

Kent Park’ın doğu girişinde tehlikeli olduğu kadar görsellik açısından da seyir zevki veren paten şovda gençler profesyonellere taş çıkartacak derecede yaptıkları hareketlerle izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Her türlü sosyal aktivitenin çılgın proje içerisinde yer aldığını anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir için hayal olarak görülen bir projeyi gerçekleştirdik.

Bizler için önemli olan evlerinden bile çıkmakta kararsızlık içerisinde kalan Kırşehirli aileleri ile birlikte sokaklara çıkartarak sosyalleşme adına bir alanda her şeyi bulabilmeleri idi” dedi.

Kent Park’da tarihi değerlerde korunuyor.

Ahi Külliyesi yanında bulunan ve tarihi dokunun da korunması ile yapılan kent park da çocuklar için her türlü oyun alanının bulduğunu ifade eden Başkan Bahçeci, “Kültürel anlamda da Kırşehir’in kendi özelliklerini yansıttığı alanda tarihi dokunun da korunmasını sağladık.

Bizler için görsellik kadar tarihinde hem turistler hem de mülteciler için korunması ve yaşanılarak anlatılması çok önemli.

Ahi Evran’ın hayatını ve yaşam felsefesini anlatacak görsellerinde bulunmasını sağladık.

Çocuklar için ise oyun alanlarını yaş guruplarına göre ayırırken ebeveynin çocuğunun takibini yapabilmesi için alanlar oluşturduk” diye konuştu.

lan içersinde bulunan ve Kırşehir Belediyesi’ne ait Aile Yaşam Merkezi’nde açılan ücretsiz kurslarla da çocukların gençlerin özelliklede hanımların gelişimine katkı sunulduğunu belirten Belediye Başkanı Bahçeci, “Kendimize ait olan Aile Yaşam Merkezi’nde yaptığımız protokoller gereği kurslar açarak her alanda hanımlarımızın çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerini ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktayız.

Bizim açtığımız kurslarımızın yanı sıra bizlere gelen talepler doğrultusunda da kurslar açarak Kırşehirlilerin hizmetine sunmaktayız” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN