MUCUR’DA MARKA OLMUŞ İNSANLARA DEĞER BÖYLE Mİ VERİLİR?

19 Şubat 2024
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1152 defa okundu.
MUCUR’DA MARKA OLMUŞ İNSANLARA DEĞER BÖYLE Mİ VERİLİR?


Mucur’da yıllarca eğitimci olarak görev yapmış, belediye başkanlığında bulunmuş Kamil BOZDAĞ ve Güney ailesinden şair, yazar, araştırmacı ve bestekar rahmetli Ali Rıza Güney’in kızı ,Avrupa başarılı ve hanımefendi unvanını alan Türk Halk Müziği sanatçısı Emel TAŞÇIOĞLU’na (Güney) vefa borcunu ödemeyen üstelik verdiği sokak isimlerini söktürenlere Mucur Halkı seçimde gereken cevabı vermelidir.
Ali Şahin’in başkanlığında büyük çaba göstererek Kamil BOZDAĞ’ a ve Emel TAŞÇIOĞLU’ na verilen sokak isimleri belli bir zamandan sonra yerlerinden sökülmüştür. Defalarca yazmama ve paylaşmama rağmen yerlerine takılmamıştır.
Emel TAŞÇIOĞLU ile başkanın aralarında geçen hoş olmayan bir konuşmadan sonra Ali Rıza Güney’in evinin önünden geçen asfalt sökülmüştür. Parke döşenecek diye avutulup hiçbir işlem yapılmamıştır. Sokak isimlerini de söktürmesi etik olmamıştır.Bir başkan için yüz karasıdır.
Kamil BOZDAĞ için verilen ismin neden söktürüldüğü ve yıllar geçmesine rağmen yerine takılmadığını da bir türlü anlayamadık.Bir başkanın böyle hareket etmesi bizleri ve isimleri verilen aileleri ziyadesiyle üzmüştür. Başkanlar kinci olmamalı,hoşgörülü ve onurlu davranmalıdır.
Atılgan YILMAZ’ın başkanlığı zamanında da defalarca dile getirdim. İnternette yazdım, paylaştım. Toplantıda kendisinin bulunduğu kalabalıkta dile getirdim. Hiçbir değişim olmadı. Mucur’a hizmet etmiş iki önemli ailenin tanınmış kişilerine değer vermeyenler, isimlerini sokaklara vermeyenler, taktırdıkları levhaları söktürenler, hiç utanmadılar mı? Hiçbir vasfı olmayan bazı kişilerin isimlerinin sokaklara verilmesi düşündürücü değil mi?
Yeniden bazı partileri deneyip en sonunda Büyük Birlik Partisinden belediye başkanlığı için aday olan Ali ŞAHİN, bu hususta ne diyecek? Yaptıkları işleri tasvip edecek mi?Yaptıkları hataları yazan kişileri tehditlerle susturmaya çalışacak mı?İnsanlar, önce temize çıkmalı, paklanmalı.
İki dönemdir başkanlık yapan Ali ŞAHİN, seçilirse ne yapacaktır? Projelerini yazabilir mi? Geçmiş dönemlerde 40 kadar projeden bahsetmişti.Kaçını gerçekleştirdi? Atılgan YILMAZ’ın bozduğu, dağıttığı,hataları dile getirip hesap soracak mı?Mucur değişim istiyor. Yeni yüz istiyor.
Mucur barış istiyor. Mucur hizmet istiyor. Mucur hak edilen yere gelmek istiyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN