OY İÇİN ALGI YARATANLARA YAZIKLAR OLSUN

21 Şubat 2024
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2499 defa okundu.
OY İÇİN ALGI YARATANLARA YAZIKLAR OLSUN


Ülkede sistemi öyle laçka hale getirdiler ki,nereden baksan karma karışık hale geldi.Seçim sisteminin çürümüşlüğü,yetkili olanların, paraları bol olanların at oynattığı bir ülke olduk.İlkeler yok olmuş. Yalanlar, boş vaatler,para dağıtmalar sırf oy alıp koltuğa kurulmak için çevrilmedik dümen kalmamıştır.
Onurlu belediye başkanları,kendilerini halka adamış,yüreklice hizmet edenleri takdir edip kutluyoruz. Koltuğa kurulup,köşe dönmek, akrabalarını ve yandaşlarını memnun etmek için çılgınca işler yapmaktan çekinmiyorlar.Vatandaşların çoğu da çalışmadan, emek vermeden, ter dökmeden aldıkları para ve hediyelerle kar ettiklerini zannediyorlar.
Mucur’da belediye başkanlığı için 6 siyasi partinin adayları seçilmek için gayret gösteriyorlar. Kimseye iftira, hakaret etmeden seçim çalışmalarını yapabilirler. Ancak,rakiplerini zayıf göstermek, iftiralarla yıpratmak ve dedikodu yayarak seçmenin kafalarını bulandırmaya çalışanlara yazıklar olsun.
İki dönem başkanlık yapan birisinin üç partiyi denedikten sonra başka bir partiden adaylığını koyup çevresine seçmen toplamaya çalışmasını görüyoruz. Kazanmak için çevresine topladıklarını iyi tahlil etmek gerekir. Algı yaratmak için seçim bürosuna topladıklarının büyük kısmı beleş çay içmek, pide yemek ve acındırarak para koparmak sevdasındalar.
Kimlerden ve nereden yayıldığı bilinmeyen kamu oyuna yanıltma iftiraları, karalama kampanyaları ne yazık ki sürmektedir. Mucur Cumhuriyet Halk Partisinden başkan adayı olarak Mucur sevdalısı Meryem FIKIRKOCA’ nın gün geçtikçe itibar görmesi, halkın umutlarını yeşertmesi bazılarını rahatsız etmiş ki,karalama kampanyasını devam ettirmektedirler.
“Meryem Hanımın çevresindekiler azalıyor, başka adaylara gidiyor. Şansı kalmadı.” diye fitne tohumları ekenler korkularını belirtmiş oluyorlar.Sessiz ve suskun seçmenleri hesaba katmıyorlar. Bilhassa bayanların tercihleri birilerini rahatsız etmiş görünüyor. Benim intibaım oylarının düşmesi değil, yükseldiğini görüyorum.
Seçim yarışmaları adil,ilkeli olmalı. Denenmiş olanın tekrar denenmemesi. Geçmiş yıllarda seçimlerde nasıl oy alındığını biliyoruz.Belli topluluklara belediyeden iş sözü verilmesi. Yakınlarının işe alınma vaatleri,arsa ve iş yeri hususunda kandırma yöntemleri uygulanmaktadır.Geçmiş yıllarda olduğu gibi beleşçiler değişik partilerde görünme çabasındalar.
Geçmiş 25 yılda başkanların uyguladıkları yöntemler Mucur’a nasıl zarar verdiğini gördük. İşe aldıkları elemanların çoğunun Dolazı’da ve Kara yollarında istihdam edildiğini ,iş yapmadan maaşlar ödendiğini biliyoruz. Çarşıda 3-4 temizlik işçisinden başka çalışan elemanları görebildik mi?
Söylentilere göre bazı adaylar oy için bazı seçmenlere para verdikleri kulağımıza gelmektedir. Oyunu satanlar, onurlarını da satan kişilerdir. 96 kişinin Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde neden ifade veriyor? Kanunların ve hukukun çok geç karar verdiği bu çağda hala kendilerini koltuk için seferber edenler, halka ve Hakka hesap vereceklerdir.
Hilelere, yalanlara,iftiralara baş vurmadan kavgasız bir seçim istiyoruz. Mucur artık kendine gelsin.Layık olanı seçsin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN