TGC: A Haber Muhabirine yönelik saldırıyı kınıyoruz

21 Ocak 2024
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2481 defa okundu.
TGC: A Haber Muhabirine yönelik saldırıyı kınıyoruz

TGC: A Haber Muhabirine yönelik saldırıyı kınıyoruz
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu A Haber Muhabiri Ahmet Nazif Vural’a yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:
 
“Gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Ne yazık ki ülkemizde gazetecilere yönelik saldırılar sıklıkla yaşanmakta, saldırganlar cezasızlıkla ödüllendirilmektedir.
Son olarak güvenlik güçlerinin Büyükçekmece Belediyesi’yle ilgili yaptığı operasyon sırasında bu saldırılardan biri daha meydana gelmiştir. Toplanan kalabalık içindeki bir grubun olayı izleyen A Haber Muhabiri Ahmet Nazif Vural’a saldırdığı kamuoyuna yansımıştır. Olayla ilgili görüntülerde bu grubun içinden bir kişinin muhabir Ahmet Nazif Vural’a tekme attığı görülmektedir.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti olarak gazetecilere yönelik hiçbir saldırının kabul edilemez olduğunu belirtiyor ve kınıyoruz. Saldırıda yaralanan meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Olayla ilgili gözaltına alınan kişilerin araştırılıp sorumluların cezalandırılmasını umuyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN