Gerçekten mutlu olmak… Mutlu Yaşamak….

16 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1236 defa okundu.
Gerçekten mutlu olmak… Mutlu Yaşamak….

Geçen gün ablalarımızdan biri okul gezisine katılmıştı. Orada anlatmışlar. O da bize anlattı. Dediğine göre gerçekmiş. Bir yer varmış. Bir akarsu, hem de Türkiye de. O akarsuya girmek için bazı kurallar varmış, uymak gerekiyormuş. Hepimiz bunu duyunca çok heyecanlandık ve çok etkilendik. Neyse o akarsuyun dizlere kadar olan kısmına giriyormuşuz. Derin olan ya da dizlerden aşağı olan yere değil sadece dizlere kadar olan kısmına. Ayakta kalmayın oralarda kayalar var onlara oturun ve gözlerinizi kapatın demişler. Uyanıkken rüya görüyormuşsunuz, gözünüzü açtığınızda her şey bitiyor, kapattığınız da kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Ancak on beş dakikadan fazla kalmayın. Sonra uyuyup sulara kapılıp gidiyormuşsunuz ya da rüyanın etkisiyle ayağa kalkıp derinlere yürüyormuşsunuz.

İşte en önemlisi bu rüyalarda insan, çok mutlu oluyormuş. Yaşamı süresince olmadığı kadar mutlu oluyor, mutluluğu hissediyormuş. Bu bizi çok heyecanlandırdı. Biz karar verdik bu yere gideceğiz, Oralarda oturanlar mutluluk akarsuyu derlermiş. Çok mutlu olabilmek en azından mutluluğun sıcaklığını hissedebilmek için GİDECEĞİZ.

Biz buna çok inandık. Hepimizde inandık. Acaba siz ne dersiniz? Gerçek midir? Sizce var mıdır böyle bir yer? Vardır değil mi? Vardır vardır.

Ne güzel şeydir mutluluk…

“Mutlu olmak neden önemlidir? Elbette tanımı itibariyle kendinizi daha iyi hissedeceğiniz için, Oysaki bundan çok daha fazlası mevcuttur. Mutluluk sadece hayattan daha fazla keyif almanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda hem kişisel hem de profesyonel hayatınızda nasıl başarılı olacağınızı da etkiler.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN