MÜKEMMELLİĞE GİDEN YOLDA ETKİN İLETİŞİM

11 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.
MÜKEMMELLİĞE GİDEN YOLDA ETKİN İLETİŞİM

MÜKEMMELLİĞE GİDEN YOLDA ETKİN İLETİŞİM

Merhabalar Sevgili Arkadaşlar

Yaşam yolculuğunda her şeyin gönlünüzce olmasını diler güç, başarı ve sevgilerimi sunarım.

İLETİŞİM ÇAĞINDA İLETİŞİMSİZLİK SENDROMU

“İletişim ve ilişkilerinizin niteliği, başarı ya da başarısızlığın belirleyicisi olmaktadır.”

Mustafa KILINÇ

İletişim, “bilgi ve anlayışın bir bireyden diğerine geçirilmesi sürecidir.” Bir başka tanıma göre iletişim; “iki ya da daha çok insan arasında anlaşmaya, düşünce ve duygu değiş tokuşuna, paylaşmaya, karşılıklı konuşmaya ve ayrı ayrı ya da birlikte davranmaya dayalı bir ilişkidir.” Bu tanımlara göre iletişimin, anlaşmaya, düşünce ve duyguların aktarılmasına bilginin paylaşılmasına yönelik bir süreç olduğu ve sonuçta bir eylem ortaya çıkardığı
söylenebilir.

İletişim hayatın her alanında vardır ve gereklidir. İş yaşamında da en önemli konulardan biri olan iletişim, çalışanların iş yerindeki doyum ve verimini etkileyen bir unsur olmaktadır. İletişimin önemi konusunda yapılan bir araştırmada; iletişim programlarına önem veren bir örgütte çalışanların, bu tip programlar kullanmayan bir örgütte çalışanlara göre çok büyük oranda kendilerini örgütün bir parçası olarak düşündüklerini ortaya koymuştur. Bir başka araştırmada ise iletişimin yüksek verimliliğe doğrudan bir etkisi olduğu saptanmıştır.

İletişim bireysel düzeyde kişinin örgütle bütünleşmesini sağlaması ve verimi arttırmasının yanında, ekip düzeyinde de olumlu etkileri vardır. Ekip düzeyindeki etkilerin bireysel düzeydeki etkilerin bir sonucu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü ekip sonuçta bireylerden oluşur ve bu bireylerin düşünceleri ekip düşüncesini oluşturmaktadır.

İletişim ekip başarısını direkt etkileyen bir faktördür. Çünkü ekip içinde sağlıklı bir iletişim, kişilerin ekip hakkında bir sahiplik duygusu geliştirmesine ve ekibi etkileyen kararlara katılmasına, ekip üyelerinin tümünün katıldığı uzlaşmaya dayalı bir karar alma mekanizmasına ve çatışma halinde de çatışmaların yaratıcı sonuçlar üretecek biçimde sonuçlanmasını sağlar.

Bir ekipte başarılı bir iletişim ortamı yaratmak için tüm geribildirimlere önem vermek gerekir. Çünkü bunlar ekibin istek ve ihtiyaçlarını yansıtır. Ayrıca ekip içinde karşılıklı bir saygı ve güven ortamı olmazsa sağlıklı bir iletişim ortamının yaratılması mümkün değildir.

İletişimin anlamı, sizin ne anlattığınız değil, karşıdakinin ne anladığıdır!

Yürekten Sevgilerimle

Mustafa KILINÇ

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On