Kaliteli Kilo Al!

18 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1042 defa okundu.
Kaliteli Kilo Al!

Çok mu zayıfsın? Hiçbir giydiğin yakışmıyor mu? O zaman kilo al! Fakat kaliteli kilo al. Oradan söylemesi çok basit dediğini duyar gibiyim. Evet dostum, buradan söylemesi de yapması da çok basit sadece nasıl yapacağını bilmelisin. Şimdi dikkatli bir şekilde oku çünkü basit gibi görebileceğin bir ayrıntıyı kaçırdığında senin için iyi olmayabilir. Arka yaslan ve okumaya başla.

İnsan vücudu kişiden kişiye farklı çalışır. Her bireyin metabolizması farklı çalışmaktadır. İşte bu durum sayesinde kimimiz aşırı kilolu kimimiz aşırı zayıf kimimiz ise doğuştan doğru kas, yağ ve kemik ölçülerine sahip olarak doğarız. Bu son belirttiğim grup çok şanslı olan gruptur ve sayıları pek fazla değildir. Kilo sorunu dendiğinde insanların aklına ilk başta aşırı kilolu ne yapsa kilo veremeyen insanlar gelmektedir. Hâlbuki büyük bir çoğunluk da kilo alamamaktan yakınmaktadır. İnsanlar bu tür durumlarda bol bol ne bulursa yemesini tavsiye eder. Fakat ne yaptığını ne tavsiye ettiğini bilmeden konuşurlar. Bizim yapmak istediğimiz gereksiz ve sağlıksız yağ almak değildir. Bizim amacımız bize enerji verecek zinde tutacak kaliteli kilo almak yani vücudumuza protein takviyesi yapmak olmalıdır. Sağlıklı olanı da zaten budur.

Neden zayıfım diye soruyorsun kendi kendine? Bu sorunun cevabı da çok basit. Çünkü günlük aldığın kalori miktarı harcadığın kalori miktarına ya eşit ya az. İşte bu yüzden sen ne kadar zorlasan da kilo alamayacaksın! Tabi bunların dışında hastalık olarak sayılabilecek hipertiroid gibi hormon hastalıkları, sindirim sisteminde olabilecek bazı rahatsızlıklar, iştahsızlık v.b. bunlar gibi sayılabilecek birçok sıkıntı yüzünden de kilo alamıyor olabilirsin. Bu gibi sorunların olduğunu düşünüyorsan lütfen en yakın zamanda uzman bir doktora görünmeyi ihmal etme.

Öncelikle kabul etmek gerekir ki hızlı çalışan bir metabolizmaya kilo aldırabilmek oldukça zordur. Fakat bu bizi yıldırmamalıdır. Kilo almanın en önemli ayağı sabırdır. Biliyorum bu zamana kadar yeterince sabır gösterdin fakat biraz da sabır. Öncelikle inanman gerekiyor. Bunun sonucunda ise başardığını sende göreceksin. Geçen hafta kilo vermek isteyenler için kalori sayma programlarını kullanmalarını önermiştim. Sana tuhaf gelebilir fakat aynı şeyi kilo almak isteyenler için de öneriyorum. Çünkü kilo vermek nasıl kalori açığı ortaya çıkarmaktan ibaret ise kilo almak da aynı şekilde kalori fazlası ortaya çıkarmaktan ibarettir.

Öncelikle sabah uyandın ve yapman gereken en önemli şey kahvaltıdır bunu unutma. Kahvaltı atlanmaması gereken en önemli ve en besleyici öğündür. Kahvaltıda 3 ana besin grubundan da eşit derecede yemelisin. Protein olarak yumurta süt ve peyniri, karbonhidrat olarak yulaf ezmesini, yağ olarak ise saf zeytinyağını kahvaltı sofrandan eksik etme. Tabi bunların hepsini günlük ihtiyacın olan kalori değerini hesaplamadan yapma. Kilo almak isteyen kimse kesinlikle öğün atlamamalıdır. Düzenli yemezsen kilo alamazsın. Öğünlerinde özellikle az yağlı kaliteli protein içeren besinlerden yararlanmayı ihmal etme. Öğünlerinde proteinin yanında illa ki bulgur pilavı, pirinç pilavı, yulaf ezmesi ya da herhangi bir sebze yemeği bulundurmayı da ihmal etme. Sakın ha sakın öğünleri atıştırmalıklarla geçiştirmeyi düşünme. Zinciri kırma bir öğünü geçiştirirsen o gün yaptıkların bir işe yaramaz. Ana öğünler arasında mutlaka ara öğünler yemelisin bu ara öğünler sana enerji verecek kaliteli protein ve karbonhidrat ile dolu kuruyemişler olabilir. Bunlar; badem, ceviz, fındık, fıstık ya da fıstık

ezmesi olabilir. Şeker ve şekerli gıdalar yemeni ise çok tavsiye etmem. Öğünlerin yanında gazlı ya da gazsın bir içecek yerine sadece su tüketmelisin. Çünkü içecekler çok hızlı doymana sebep olup iştahının kapanmasına sebep olacaktır. Gün içerisinde alman gereken kalori miktarını en az 500 kalori aştığını gördüğünde mutlu olmaya başlayabilirsin. Çünkü günlük artı 500 kalori demek haftada yarım kilogram demektir. Kaliteli beslenmeye başladığına göre yapman gereken tek şey kaldı o da spora başlamak. Vücut geliştirme yapman demek alacağın kiloyu daha kolay kasa çevirip vücudunu şekillendirmen demektir. İstemez misin önümüzdeki yaz senin yazın olsun? Performans Spor Kulübünde uzman antrenörlerle bu hayali gerçeğe çevirebilirsin. E-mail’den bana ulaşıp soru sorabilir ve işlenmesini istediğin konuları söyleyebilirsin. Ayakların yere hep sağlam bassın dostum! Haftaya görüşmek üzere! Hoşça kal.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On