YAPABİLİRSİN!

27 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2831 defa okundu.
YAPABİLİRSİN!


Her sabah erkenden kalkıp ruhumuzu pazarladığımız işlerimize günde 8 – 10 saatimizi veriyoruz. Tüm gün stres içerisinde çalışıp her yanı betonla çevrili evlerimize dağılıyoruz. Tüm hayatımız o küçücük beton kutularda yaşamaktan ibaret. Hâlbuki hayat dışarıda! Artık ayağa kalkmalı ve kendin için bir şeyler yapmaya başlamalısın. En son ne zaman kendin için bir şey yaptın? Sağlıklı bir hayat sürüyor musun? Bu soruların cevabını kendine kolayca veremiyorsan harekete geçme vaktin gelmiştir. Hadi bu sefer kendin için bir şeyler yapmaya başla ve geç değil hemen yarın sabah erken kalk ve koş! Nerede mutlu oluyorsan orda koş!
Koşmak insanın yaradılıştan bu yana yaptığı ve insan metabolizmasına da uygun bir spor.

Atalarımız avcı – toplayıcı kültürde yaşamlarını koşabilmelerine borçlular. Sen de her sabah işe gitmeden önce yapacağın bir saatlik hafif tempo koşu ile gün boyu zinde kalabilir ve güne stressiz başlayabilirsin. Fazla ekipmana da ihtiyacın yok, rahatça koşabileceğin bir çift spor ayakkabısı ve eşofman işini görür. Her sabah koşmak cebini de seni de yormaz.
İstersen koşmanın faydalarını sıralayalım ki bu spora olan ilgin artsın;
Stres: Başta da söylediğim gibi koşmak vücuttan toksin atımını hızlandırdığı için kişinin kendisini daha mutlu hissetmesini bu sayede de stresten kurtulmasını sağlar.

Kalp Sağlığı: Kalp krizinin en önemli nedenlerinden birisi kanın pıhtılaşmasıdır. Koştuğunda kanın daha hızlı akacağı için kanın pıhtılaşması daha kolay önlenebilir.
Zayıflama: Nabız hızı artan bir insanda daha fazla enerji harcanacağı için doğal olarak zayıflama başlar. Normal bir insan bir kilometre koştuğunda 100 kalori yakmaktadır. İki taşla bir kuş hem daha formda hem daha mutlu bir yaşam.
Boy Uzatmak: Koşmanın boy uzaması üzerinde olumlu etkileri mevcuttur.
Alzheimer: Yapılan araştırmalar koşmanın hafıza kaybını da azalttığı konusunda sonuçlara varmıştır. Şimdi koş ki yaşlanınca gençliğini unutma.

Öyle görünüyor ki kemik sağlığından cinsel sağlığa, bacak kaslarının gelişimine kadar birçok konuda koşu bizlere büyük katkı sağlamaktadır. Bugün koşmaya başlamak için çok geç değil. Sadece dışarı çık ve deniz kenarı, göl kenarı, orman, koşu parkları ya da her nerede istersen koş! Ayakların yere hep sağlam bassın dostum! İyi koşular

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On