Tarihte İlk Hızlı Vasıta, Atlı Kültür

11 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
780 defa okundu.
Tarihte İlk Hızlı Vasıta, Atlı Kültür

      Bazı bilim adamları, dünyanın günümüzden bir milyar yıl önce yaratıldığını, ilk deniz hayvanı ise beş yüz milyon, kara hayvanı üç yüz elli milyon yıl önce ortaya çıktığını ifade etmektedir. Bu tarihten beş yüz bin yıl sonra da yazı bulunmuştur. Tarihin buraya kadar olan bölümü karanlıktır.

      Her ne kadar tarihçiler ve yer bilimciler; “Dünya güneşten kopan akkor halinde iken zamanla soğuyan, şekillenen yer küresidir” diye anlatsalar’da, bunlar kesinlik ifade etmeyen tartışmaya açık olan konulardır.

      Bizim esas konumuz bu noktadan itibaren, tarihin gelişimi içinde Türklerin yerini panoramik olarak tespit etmektir.

Günümüzden altı bin yıl önce Mezopotamya’da Sümerler ile tarih yazımı başladı. Bunu Mısır Medeniyeti takip etti. Türkler ise bu tarihten dört bin yıl önce kendini gösterdi. M.Ö. 3.yüzyılda ilk büyük Türk Hakanı “TEOMAN” sahnede yerini aldı.

       Türk ırkının Nuh Peygamber’in oğlu Yasef’in soyundan geldiği bilinmektedir. Henüz dünyada medeniyetin ne olduğu bilinmez iken Türkler Altay yaylaklarında ilk defa koyunu, keçiyi ehlileştirip onun etinden, sütünden, yoğurdundan, yağından, peynirinden ve yününden yararlanmayı bilen bir millettir. Elde ettikleri yününü dokumada kullandılar. İlk kez atı ehlileştirdiler.

       Bu yeni bir buluştu. Tıpkı bugünün uçağı, hızlı giden vasıtası gibiydi. Böylece Türkler aylarca yıllarca gidilemeyen yerlere en hızlı şekilde iletişimi sağladılar.

      Tarihte “ATLI KÜLTÜR“ adı verilen bu medeniyeti Avrupa’ya Türkler getirdiler ve bu hızlı vasıta ile Avrupa’ya ulaştılar. Önlerinden gölge gibi geçen, rüya gibi görünen, fırtına gibi esen Türkleri gören Avrupalılar şaşkına döndüler.

      Bir müddet sonra bunların Doğu’dan gelen Türkler olduğunu anladılar. İlk defa onlarla tanıştılar, anlaştılar “ATLI KÜLTÜR’Ü pazarlıkla Avrupa’ya girişini sağladılar ve daha sonra

 Türkleri bir çatı altında toplamayı planlayan güçlü hükümdar Cengiz Han’ı görüyoruz. Bu dönemde Türk Milleti; “Kınına sığmaz kılıç” gibiydi. Akın üstüne akın yapan Cengiz Han diğer Türk Hakanlarını birleştirdi.

      Cengiz Han Şamandı. Müslüman Türkleri uyardı. Olumlu cevap gelmeyince (616) Buhara’ya girdi. Müslüman Türk Hakanı Timuçin Hanı hazırlıksız yakaladı. Bu şehirde her şeyi yaktı, yıktı, taş üstünde taş bırakmadı. Sonra Turan’dan İran’a, Kıpçak’tan Rusya’ya ve oradan da Avrupa’ya indi, fırtına gibi esti, önüne geçeni parçaladı.

       Cengiz Han’ın oğlu Cucihan’ın orduları Macar Ovasında atlarını suladılar. Avrupa’ya ilk hızlı vasıtayı, atlı kültür medeniyetini getiren Türkler olmuştur.

      Dünyada İlk Alfabetik yazıyı, 12 Hayvanlı takvimi, Pusulayı, saati, kağıdı ve matbaayı Türkler bulmuştur. İlk devleti kuran, Anadolu’nun en eski sahibi Türklerdir.

      Bundan sonra gelen Türk hakanları üç kıta’ya hâkim olmuşlar ve dördüncü kıta’ya el atmışlar. Müslümanlığı geniş olarak dünyaya yayan, tanıtan da Türkler olmuştur.

        Bu gün Türklerin kazandığı toprakların üzerinde 36 sı büyük 64 devlet kurulmuştur.

      Anadolu topraklarının eski Yunan medeniyeti ile hiçbir alakası yoktur! Anadolu topraklarının gerçek sahipleri Atatürk’ün de dediği gibi Türklerdir!

      Tarihini bilmeyen nesil, geleceğine güvenle bakamaz. Ne yazık ki, Milli Eğitim politikası bugüne kadar bu konuda milli bir duruşla, ciddi bir araştırma yapmamıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On