SEVGİ

23 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.
SEVGİ

Ne büyük kelime sevgi içine neleri, kimleri sığdıramaz ki insan. Allah sevgisi, anne, baba, kardeş sevgisi, insan sevgisi. Bazen yüzünü bile görmediğin, yaptıklarını, gittiği yolu bildiğin, sana bıraktığı eserleri gördüğün insanı seversin.ATATÜRK’ÜM gibi. Eşini seversin canınmış gibi. Çiçek, böcek, kedi köpek doğa, sevgisi. İnsan ömrü ne kadar ki bu kadar sevgiyi, yumruk kadar kalbine sığdırıp, sonra onu sonsuza kadar devam ettirecek, sevdikçe güzelleşecek.

Pablo.Neruda da demiş ki:

Ne kadar yaşar ki insan?

Bin gün mü, tek bir gün mü?

Bir hafta mı, yüz yıllar mı?

Ne kadar sürer insanın ölmesi?

Ne demektir sonsuza kadar?

Çok sevdiğimiz insanları nasıl da çabucak kaybedebiliyoruz. Önce yakıyor, harıl harıl, sonra külleniyor. İçin için yakmaya devam ediyor. Bir anne düşünün, bir ömür evlatlarının üstüne titrer. Onlara bir şey oluverecek diye ödü kopar. Duaları, endişeleri, hiç küçülmeyen kocaman sevgileri onlar içindir.

Her İzmir’e, Antalya’ya gidiş, gelişimlerimde bir komşuya anahtar bırakıyorum, çiçeklerim ölmesin diye. Her gelişimde kuruyanların yerine yenilerini alıp, bin bir sevgi sözcüğü ile onları yaşatmaya çalışıyorum,seviyorum çünkü onları. Yanımda olamayan torunlarım gibi. Onları nasıl seviyor, nasıl özlüyorum bılemezsiniz diyemiyeceğim. Eminim torununuz varsa siz de benim gibi biliyorsunuzdur. Bütün sevgilerin üstünde.

Ya şu sevgililerin sevgisi. Okuduğum kitapta, kör bir erkek, hiç ayağa kalkamayıp, emekleyen, çok güzel bir kızın sevgileri. Gözleri görmeyen erkek, yürüyemeyen kız arkadaşını her gün omzunlarına alıp, çarşısında, pazarında, şehrin kalabalık yerlerinde gülerek eğlenerek gezdiriyor. Kız sevdiği arkadaşının gözleri, erkek de ayakları oluyor. Öpe, seve şarkılarla geziyorlar. Kırda, bayırda, yağmurda, çamurda hem geziyorlar. Yorulunca derme çatma kulübelerde dinleniyorlar. Ölümü ayrılığı düşünmeden.

Bizim ülkemizde sevgililer hiç böyle olmuyor. Kısa sürede bozuşuyor., biribirlerini dövüyor, yaralıyor, olmadı öldürüyor. Bu nasıl sevgi, bu nasıl sevgili. Sevgili seven demek, koruyp kollayan demek. Bir haller oldu benim ülkeme, sevgi bitti, nefret arttı.

Hiç iyi bir örnek göremiyoruz. Sevgi saygı hiç kalmadı. Sağlığını korumak, iyileştirmek için uğraşan sağlıkçılara bile saldırıyorlar. Siyasetçiler desen, evlere şenlik. Örnek olacaklar, konuşmalarıyla, oturup kalkmalarıyla, peşlerinden sürükledikleri insanlar. Ama bu mümkün mü? Her biri çığırından çıkmış. Saygısızca bağırıp, çağırarak, bazan saldırarak, hep kırıp döküyorlar. Ah sevgi ah! Nereye saklandın yine. Çıksana meydana. Yoksa param parça olup biteceğiz gizlice.

Ya ben! Zaman duruyor. Günler bitmek bilmiyor. Arkadaşlarım olmuyor, covid var diye. Yol uzun Kanada uzak Ecem’im gelemiyor. Ya Ferit. Günleri kendine yetiştiremiyor. Okuldu, öğretmendi, test soruları derken kendini unutuyor. Çok özlüyorum. Kucaklayıp öpemiyorum onları..

Siyasetçilerin televizyonlardan sevgi tohumları ekmelerini istiyorum. Bitsin bu düşmanlıklar. Saygısızlık, bağırıp çağırmalar, tehditler değil, saygı, sevgi dili kullanın ne olur. Bir de böyle deneyin. Topluma karşı, biribirinize karşı doğruları söyleyin. Son pişmanlık fayda vermez. Şu kısacık ömrümüze ne çok acı, hüzün, küslük, kırgınlık sığdırıyoruz, boşu boşuna. Bunların yerine gülücükler,yalansız, riyasız kocaman bir sevgi sığdıralım.

Ülkemin tüm.astrologları toplanın görevinizi yapın. Gelecek 2021 yılının barış yılı, sevgi yılı olacağını söyleyin. Söyleyin ki beyinlere yerleştirin. Her şey çok güzel olacak, tüm kötülükler ortadan kalkacak deyin. İnsanlarımızın böyle güzel şeyler duymaya ne çok ihtiyacı var bir bilseniz. Hastalık, ölüm duymak istemiyoruz. Gerçi okuduğum kitapta keşiş, öğrencisine şöyle diyor; her yaşam ölümün tohumunu taşır, ölüm tıpkı doğum gibi yaşamın bir parçasıdır. Ona direnmek anlamsızdır. Korkmaktansa doğal bir şey olarak kabul etmek daha iyidir. Son günlerde ki ölüm olayları da bunu yazdırdı bana.

Canım arkadaşlarım geçen yıla ah etmektense, gelecek yıla, sağlık, barış, yalansız, dolansız bir yaşam ve bitmeyecek kocaaaman bir SEVGI istiyorum. Dalımızda çiçekler açsın. Ağacımız meyva versin. Bahçemizde kuşlar ötsün.

Ne diyordu Yıldırım Gürses: Gökten yağmur değil, sevgiler yağsın

Bırakın gönüller sevgiye kansın.

Bütün güzellikler sizlerin olsun canlarım. Seviyorum sizleri. Sağlıkla , sevgiyle kalın.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On