Yürüyoruz Dikenlerin Üstünde

2 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
552 defa okundu.
Yürüyoruz Dikenlerin Üstünde

Etrafımız çakır dikenleri, engerek yılanlarıyla çevrildi. Nereye basacağımızı bilemiyoruz. Gerçi ben 65 yaş üstü olduğum için cezalıyım. Hiç bir yere basmasam da olur. Bize verilen bu cezayı neden verdiklerini de anlamış değilim ya. Acaba virüsü biz mi getirdik? Neyse biz hiç bir yere basmasak da olur. Evde otur diyorlar, oturuyoruz. Önceden de hareketli olun, sabah bir km, akşam bir km yürüyün demişti doktorlar. Şimdi de evde oturun diyorlar.

Oturalım arkadaşlar evlerimizde. Şimdiye kadar covite yakalananların sayıları hep saklandı. Mitingler, açık hava toplatıları, cami açılışları, yemekli toplantılar, kalabalık düğünler hiç eksiksiz yapıldı. Prof.’ların uyarıları 😭.B’nin uyarıları hiç önemsenmedi. Bu uyarıları yapanlara terörist denildi. Hastalık yayıldıkça yayılmış habersizce. Şimdi tv.lerde üstünde Covid’den öldü yazan tabutlar sıra sıra. Covid’den ölenlerin mezarlıkları tıklım tıklım dolu. Kim verecek bu insanların hesabını. Sokaklarda, evlerde kimin hasta, kimin taşıyıcı olduğu belli olmayan bir baş belası virüs. Bir kerede bitmeyen tekrar, tekrar tekrarlayan bir hastalık. Ne yaparsın, nereye gidersin?

Ya deprem haber vermeden gelip çürük binaları içindeki insanlarla birlikte yok edip gidiyor. Ölmeden kurtulanlar da çadırlarda donarak oturuyorlar. Yalnız bir müjdem var. Biraz önce son çadırı da kaldırdı İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı. Sağolasın sayın başkan. Çok şükür bitti, gitti diye seviniyoruz. Ama deprem yine hayır gitmedim, burdayım deyip Malatya’ da dördün üstünde bir şiddetle çıkıyor karşımıza. Ya çevremizdeki bir türlü dost olamadığımız komşularımız da durmuyor birleşip bize karşı tatbikatlar yapıyorlar.

Ya siyaset, kimi para derdinde, önüne geleni satıyor. Aldıkları paralar keşke derdimize deva olsa. Bir fabrikamız olsa, işsizlerimize iş açılsa, ya da aşılarımızı bari karşılasa. Bence Hıfsısıha Hastanesini açsalar da kendi aşımızı kendimiz yapsak. Ne yaptığımızı bilerek gönül rahatlığı içinde aşımızı olsak. Şu siyasiler biribirlerini boğazlamaktan vazgeçseler de ülkemizin dertlerine derman olsalar, hep birlikte. Ne olur, adam mı ölür. Bir gün tek bir gün, bir derdimize çare olsalar. İnsanlar işsiz kaldı,evlerine ekmek götüremiyorlar kimin umurunda.

Ya sağlık çalışanlarının durumları. Ölümle yüz yüze. Bu dönem kaç prof, kaç doktor, kaç hemşire, kaç sağlık çalışanını kaybettik. Bu insanlar kolay yetişmiyorlar. Hastaları binalar tedavi etmiyor, tüm sağlıkçılar tedavi ediyor. Bizdeki bazı insan olamayanlar gidip bir de bu insanlara saldırıyorlar.

Ülkemde öyle garip şeyler oluyor ki, akla ziyan. Bir parkın adı ATATÜRK oldu diye belediye başkanı mahkemeye veriliyor. Gereksiz harcama yaptı diye. Gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. Bizim oralar da güzel bir söz vardır. Önünde ki hezeni görmez, başkasının önünden saman çöpü arar diye. Şair demiş ya” bedenimde değil, ruhum da sızı.” Çok güzel bir ifade ediş. Ruhumuzda sızı.

Dikenlerin üstünde yürürken, hiç beklemediğiniz yerlerde bunca dikenin arasından çoook güzel çiçekler görürsünüz. Bu güzel çicekler size dikenlerin acısını bir an unutturur. Dikenlere aldırmadan bu çiçeklere koşarız. Bizim eşsiz çiçeklerimiz de kızlar Ritmik Cimnastik’te Avrupa şampiyonu olup ,altın madalya aldılar. İstiklal marşımız söylenirken bütün dikenlerin acısını bir an unuttum. Gah ağladım, gahı güldüm. Her birini ayrı ayrı kutluyor ve hayatta çok mutlu olmalarını diliyorum. Emeğini esirgemeyen ailelerini de ayrıca kutluyorum. Çok güzel bir duygu her şeye değer.

Neyse arkadaşlar sevgi her şeyin başı. Diken de olsa, gül de olsa bizim. Sevelim sevilelim. Dünya kimseye kalmaz. Seviyorum sizi canım arkadaşlarım, sevgili dostlar. Bitsin şu corona belası, hemen buluşalım bir yerlerde. Ben sizleri çoook özledim. Sağlıklı kalın, sevgiyle kalın. Ölüm sizden uzak olsun.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On