YİNE GÖLET VE YİNE BOĞULMA

28 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
794 defa okundu.
YİNE GÖLET VE YİNE BOĞULMA

bogulma

 

Kaman ilçesinde Hirfanlı Baraj göletine serinlemek için giren 18 yaşındaki genç boğularak yaşamını yitirdi.

 

Edinilen bilgilere göre, Kaman İlçesi Savcılı Kurutlu Köyü sınırları içindeki Hirfanlı Barajı’ndan geçimlerini balıkçılıktan sağlayan Yapıcı ailesinin oğlu Fatih Yapıcı, akşam saatlerinde girdiği suda boğuldu.

Babasının çabalarına rağmen kurtarılamayan ve gölün sularına karışan Fatih Yapıcı’yı gölden çıkarmak için Kırşehir İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri olay yerine çağrıldı. Ancak havanın kararmasıyla AFAD ekipleri tarafından yapılan arama çalışması durduruldu. Kurtarma faaliyetleri için Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Su Altı Arama ekibinden yardım talep edildi.

Olay yerine gelen Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen arama kurtarma ekibi, geç saatlere kadar yaptıkları çalışmaya elverişsiz su ve hava koşulları nedeniyle sabah devam etmek üzere ara verdi. Çalışmalar sabahın ilk ışıklarıyla tekrar başladı.

Savcılı Kurutlu Köyü Muhtarı Selahattin Sungur, olayla ilgili yaptığı açıklamada, baba oğulun birlikte Hirfanlı Barajı’ndan balıkçılık yaparak geçimlerini sağladığını ifade etti.

Muhtar Sungur, “Edindiğimiz bilgiye göre akşam saatlerinde baba ve oğlu baraj sahil kenarına kayıklarını çekerken kayığın motorunu durdurduğu esnada Fatih suya atlamış, 4 – 5 metre ileri açıldıktan sonra babasına ‘beni kurtarın, suya batıyorum’ diye yardım istemiş. Babası Mustafa Yapıcı, kayığın motorunu tekrar çalıştırıp suya halat atsa da faydası olmamış. Aile balıkçılık işi ile uğraşır. Fatih de yüzme bilir, ama demek ki ya suda kramp geçirdi ya da herhangi kriz. Boğulmasına ailesi de dahil kimse akıl erdiremedi.” açıklamalarına yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN