Yalanın siyaseti, gerçeğin hıyaneti olmaz

11 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2061 defa okundu.
Yalanın siyaseti, gerçeğin hıyaneti olmaz

Efendim, siyaset bilimi göz boyama ve şov yapma sanatı değildir. Mevlana; “Yalan söz, gerçeğe sürülen yaldızlı bir boyadır. Bir gün dilin sıcaklığından yada soğuğun şiddetinden dökülmeye başlayınca gerçek ortaya çıkar” demektedir. Dolayısıyla, yalancılığı siyaset sayanlar ancak kendi kendilerini aldatırlar. Çünkü, “Yalancının yemini çok, ömrü az olur.” Verilen sözde iyi niyet yoksa “Saman altından su yürütmenin” mantığı da olmaz. Doğru söz yemin istemez.
Doğruluk tıpkı taze ekine benzer; rüzgar estikçe yatar, kalkar. Yalan ve yanlış ağaç gibidir; rüzgâr estikçe gürler, yıkılınca bir daha kalkamaz. Doğruluk sonsuzluğun güneşidir, nasıl olsa doğar.
Asla yalanın binası olmaz. Tıpkı kartopu gibi yuvarladıkça büyür. “Yalan öyle bir zehirli ok ki, hedefini değil, atanı yaralar.” Yalancıya şeytan dürter, mahkemede dili sürçer. Yalanın dostu, gerçeğin düşmanı çok olur. İşte bu açıdan olaylara “ At gözlüğü” ile bakmak yanlış olur.
Bir kere şu gerçeği görmemiz gerekir. İşsizliğin hat safhaya çıktığı esnafın, işçi ve çiftçinin geçim derdine düştüğü, üniversite mezunlarının geleceğe dair güvenlerinin kalmadığı bir dönemde refahtan bahsedilir mi?
Diyeceksiniz ki bu ülkede hiç mi güzel şeyler olmuyor? Elbetteki oluyor, ama Ziya Paşa’nın dediği gibi; “Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz”.
Yapılan işler günü kurtarma adına olmamalı. “Yalan üzerine plan yapmak su üzerine yazı yazmaya benzer.“ “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışını hakim kılmak gerekir.
Atasözümüzde; “İnsana dayanma ölür, ağaca dayanma çürür. Hakka dayan ki o baki kalır”.
Dünden bugüne ne değişmiştir “Eski tas, eski hamam”. Benim gayem hiçbir kurumu, hiçbir makamı ve hiçbir dürüst politikacıyı zammetmek değildir. Her şeyin daha mükemmel olması için burada sessiz çoğunluğun tepkilerini dile getirmektir.
Hiçbir zaman “Yalanın siyaseti, gerçeğin hıyaneti olmaz.” Saygılarımla

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On