Vali, demokrasi nöbetçisi gençlerle bir araya geldi

19 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2791 defa okundu.
Vali, demokrasi nöbetçisi gençlerle bir araya geldi

VALİ DEMOKRASİ NÖBETÇESİ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Vali Necati Şentürk, 15 Temmuz tarihinde gerçekleşen darbe girişiminin ardından ‘Demokrasi Nöbetçisi’ olan Kırşehirli gençlerle bir araya geldi.
Gölhisar Parkı’nda düzenlenen programa Vali Necati Şentürk ile birlikte kamu kurumları amirleri ve devlet koruması altında ikamet eden çocuklarla birlikte Cacabey Meydanında ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılım gösteren gençler katıldı.
Gençler buluşmasında konuşan Vali Necati Şentürk, demokrasi nöbeti turtan Kırşehirlilerin kahraman olduklarını söyledi. TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) içerisine sızan FETÖ mensubu hainler tarafından şiddet kullanılarak gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimi karşısında Kırşehirlilerin demokrasiye ise sahip çıktıklarını şöyle anlattı:
“Demokrasi nöbeti tutan bütün gençler bizim yüz akımız, gururumuzdur. Türk Milletinin böylesine kenetlendiğini görmek, böylesine imanlı nesillerin yetiştiğini görmek ülkemizin geleceği adına bizleri sevindirdi. Türk Milleti darbe gecesinde hainlere öyle güzel cevap verdi ki bu tüm dünyayı korkuttu. Bir daha güzel ülkemize düşman ayağı değmez. İç ve dış bütün düşmanlarımıza ve vatan hainlerine karşı verdiğimiz mücadele devam edecektir. Sevgili gençler, gelecekte sizlere çok ihtiyacımız var. Gönlü bayrak, vatan, ezan sevgisiyle, imanla dolu gençlerimiz var oldukça sırtımız yere gelmez.”
Çocuklara Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından bisiklet, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tişört ve şapka, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yiyecek ve içeceğin dağıtıldığı programda Vali Necati Şentürk de gençlere çeşitli hediyeler verdi.
Yaklaşık üç bin gencin katıldığı program, çocuklarla gerçekleşen sohbet ile son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN