VALİ BABA ŞENTÜRK’TEN EN BABA TAVSİYE

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
494 defa okundu.
VALİ BABA ŞENTÜRK’TEN EN BABA TAVSİYE

KVF_9850

Vali Necati Şentürk yeni eğitim öğretim sezonunun başlamasıyla makamında kendisini ziyaret eden öğrencilere ‘Baba’ tavsiyelerde bulundu.

 

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Vali Mithat Saylam Ortaokulu öğrencileri Vali Necati Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Öğrencileri kabulünde bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de eğitimin kaliteli olmasından dolayı öğretmen ve öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyledi.

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı ve başarılı geçmesini dilediğini belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehir’de ortalama 13 öğrenciye bir öğretmen düşüyor. Öğrencilerimiz onlara verilen emeklerin karşılığını veriyorlar. Sınavlarda önemli başarılar elde ederek yüzümüzü güldürüyorlar. Eğitimde marka şehir olmamıza çocuklarımızın katkısı büyük. Öğrencilerimiz sadece ders bakımından değil, ahlâki açıdan da çok iyi yetişiyorlar. İnsani değerleri, yardımlaşma duyguları ve çevre bilinçleri yüksek bir gençliğimiz var. Ülkemiz genç nüfus açısından zengin bir ülke. Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir.” dedi.

Konuşmasının devamında çocuklara tavsiyelerde bulunan Vali Necati Şentürk, “Çevremizi kirletmeyin, trafik kurallarına uyun, uymayan büyükleri uyarın. Sizi sabırla büyüten ebeveynlerinize saygılı olun ve sizden hiçbir karşılık beklemeden sizi hayata hazırlayan öğretmenlerinizi her zaman hatırlayın. Derslerinizde yakaladığınız başarıların devamlı olmasını sağlayın.” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Ziyaret, Vali Şentürk’ün öğrencilere çeşitli hediyeler vermesi ve öğrencilerin duygularını dile getirmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN