TÜRK VATANDAŞLIĞI BU KADAR UCUZ MU?

30 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
595 defa okundu.
TÜRK VATANDAŞLIĞI BU KADAR UCUZ MU?

TÜRK VATANDAŞLIĞI BU KADAR UCUZ MU?

2011 Yılında başlayan Suriye iç savaşı nedeniyle ülkemize sığınan mülteci sayısı resmi rakamlara göre 3 milyon altı yüz bin deniliyor. Esasında  gayri resmi rakamlara göre bu sayı 4 milyon beş yüz bini geçiyor.  Bu Suriyeli sığınmacı sayısına  Afgan, İranlı, Iraklı 2 milyon sığınmacı sayısını da eklersek bu rakam 6 milyonu geçiyor.  Kurban Bayramı nedeniyle ülkelerine giden yüz binlerce   sığınmacının bayram sonu  tekrar  ülkemize gelmeleri halkta “ ülkelerine giden bu sığınmacılar  bayramlarda ülkelerinde rahatça kalabiliyorlarsa,   bunları bayram dönüşü ülkemize tekrar almayalım” kanaati oluşuyor. Dört  milyonu aşkın Suriyeli ikamet etmekte oldukları kamplardan ayrılıp  ülkenin  her yerine dağıldılar. Ve  buralarda sorun  çıkartmaya başladıklarında , ilk önce bu sığınmacılara muhacir gözü ile  bakan vatandaşlarımızın  tavrı da son yıllarda değişmeye başladı.. İlk yıllarda Yapılan anketlerde bu sığınmacılar ülkelerine geri gönderilsin mi diye sorulduğunda  “evet” diyen vatandaşın oranı yüzde 65-70 iken  bugün  bu oran yüzde doksanlara çıktığı söyleniyor. Bunun nedeni bu sığınmacıların kalıcı olmaları yönünde ibareler olması vatandaşlarımızı kuşkulandırdı. Her seçim dönemi bu sığınmacıların  ülkelerine gönderileceği vaadi  aynı 3600 ek gösterge vaadi gibi  seçimlerde malzeme olmaya başlandı. Bugün itibariyle İstanbul’da  ve Şanlı Urfa’da 550 bin, Gazi Antep’de  400 bin, Hatay’da 450 bin, Kilis ve Şırnak’ta  yerli nüfusundan  fazla Suriyeli sığınmacı var. Bu  oranlar bu şehirlerin demografik yapısını hızla  değiştiriyor. Bir de bunların hallerine bakmadan  biri büyümeden hemen ikinci üçüncü çocuk yapmaları düşünüldüğünde ileride çocuklarımız ve torunlarımızı ne gibi tehlikeler beklediğini hayal bile edemezsiniz. Geçen hafta bu konudaki yazımda  ‘Bu sığınmacıların çoğunluğu eğitimden ve medeniyetten yoksun. Bunlara din kardeşimiz demeye de  bin şahit lazım. Camilerde  namaz kılan sığınmacıyı  gören var mı? Bunları  ancak, Cuma namazı çıkışı  kucağında  daha yeni doğmuş çocukla  el açarken  çok sık   görebilirsiniz’ tespitinde bulunmuştum. Bu altı milyon sığınmacının ülkelerine gönderilmeleri gerekirken, bunlara 250 bin dolar karşılığı  Türk vatandaşlığı verilmesini de doğru bulmuyorum. Siz de aşağıya aldığım İYİ Parti Fatih Belediye Başkan adayı  İlay Aksoy’un 28 Temmuz tarihli Yeni Çağ Gazetesinde yayımlanan yazısını okuduğunuzda Türk vatandaşlığının ne kadar ucuza gittiğine kanaat getireceksiniz.

İlay Aksoy, bu konuda dünyadaki resmi rakamları şöyle açıklıyor. “Belçika’da 416 bin dolara emlak alıyorsan Belçika vatandaşlığını 6 yıl sonra veriyor. Yine Bahama’da 500 bin dolara alıyor vatandaşlığı 10 yıl sonra alıyorsun. Macaristan 356 bin dolara vatandaşlığı 8 yıl sonra veriyor. Bizden anında vatandaşlık alan Orta Doğu ülkelerinde  bile vatandaşlık verme şartları çok ağır. Suriye ve İran en az 5 yıl oturma şartından sonra vatandaşlık veriliyor. Kuveyt desen  daha katı 20 yıl sonra vatandaşlık veriyor. Biz neden  bugün  250 bin dolar getirip emlak alana vatandaşlık veriyoruz. Bu yasa acilen düzeltilmesi gerekir….” Diyor. Ben de bu konuda  geçen haftaki yazımda Almanya’yı örnek verdim. Bu ülkede vatandaşlık alabilmek için 18 yıl ikamet etmesi  ve iyi sicil alması gerektiğini vurgulamıştım. Sığınmacılara Türk vatandaşlığı verilmesi sürecinin yeniden gözden geçirilmesi ve bunların güvenlikli bölgelere acilen gönderilmesi gerekir. Hükümetimiz  bu konuda gerekli tedbirleri şimdiden  almazsa bugünden, 15-20  yıl sonra çocuklarımızı ve torunlarımızı büyük bir tehlike bekliyor diyebiliriz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On