TC ANONİM ORTAKLIĞI! BEN BAŞKANIM!

10 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
977 defa okundu.
TC ANONİM ORTAKLIĞI! BEN BAŞKANIM!

TC ANONİM ORTAKLIĞI! BEN BAŞKANIM!

Şirket benim. Dediğim dedik. Çaldığım düdük!

İki gün önce Milletvekilleri yemin etti. Hafta sonu 2 aylık tatile girecekler. Zaten çok çalıştılar. Aslında bundan böyle Meclise gitmenin de bir mantığı yok. Zaten Meclise gerekte yok. Bu millet, yan gelip yatan 600 adamı en yüksek düzeyde beslesin.  Dünde Başkan bey yemin etti. Fiilen yeni dönem başladı. Geçmiş; tarih oldu. Kabine açıklandı. Aile fotoğrafı verildi. Aileden olanlar. Aileden çocukların arkadaşı. Güvenilir kimlikler. Ve iş adamları.Kabine hazır. Belkide ilk KHK yayınlanmıştır bile.

Yemin töreni Davetine kimler geldi.

Yandaş gazete ve görsel basın manşetten son dakika diye haber veriyor… ‘Son dakika… Erdoğan’ın yemin törenine dünya liderleri geliyor’! Eeee, tabiki asrın liderinin yemin törenine dünya liderleri katılmalıda!

Dünyada, Uluslararası ortamda tanınan 193 ülke ve Vatikan var. Birleşmiş Milletlere üye olmayan veya uluslararası ortamda tanınmayanlarla birlikte sayı 206. Tanınmayan 13 ülke var. Bunlardan biriside  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti…

Dünya’ya meydan okuyan, ‘One minute’ kahramanı, asrın lideri Erdoğan son 10 yıl içinde 93 ülkeye 305 ziyaret yapmış. Ziyaret ve görüşmeler hep üst düzeyde, ticari, ülke çıkarları, ülke güvenliği ve dinlenme üzerinden yapılmış seyahatler. .Yapmış olduğu seyahatlerle, Dünya çevresinde 10 tur attığı iddia ediliyor. Dünya çapının 40 bin Km olduğunu düşünürsek. 4 yüz bin Km.

Gazete manşetlerine geri dönüyorum.

Asrın liderinin davetine katılan, “Dünya Liderleri”!!!

Katılımcı ülkelerin kimliklerine baktığınızda  bunların neredeyse tamamı başka devletlere muhtaç Avrupa ‘Cep’ devlet cumhurbaşkanları.  Kabile ülkesi reisleri. Emirler. Şeyhler. Demokrasi kavramını kabul etmeyen, diğer Cumhurbaşkanları. Neredeyse tamamı tarifeli uçakla Türkiye’ye geldi. Katar Emiri hariç. Bu gelenler Dünya ülkesi ve liderleri Dünya lideri ise!

Ya gelmeyenler! Yandaş gazeteler bunlardan bahsetmiyor ve yazmıyor. Belkide kayde değer bulmuyorlar. Ancak bu ülkelere gitmek için en üst düzey pasaporta dahi nedense vize uyguluyorlar. İşte gelmeyen. Üçüncü Dünya ülkleri. Veya Gelişmekte olan Diğer Dünya ülkeleri listesi! Anlayana.

Ahlaklı olmanın hiçbir önemi yok. Bu ülkede ‘Dalkavuk’ olmak yeterlidir…

Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, İsveç, Fillandiya, İsviçre, avusturya, İspanya, Portekiz, Çin, Rusya, Japonya, Tunus, Cezayir, Suudi, Arabistan, Hindistan, Kanada, Meksika, Avusturalya; ve diğerleri! Bunlar bu davette neden yoklar. Çünkü bunlar bizi kıskanan ülkler. Bunlar bizden tırsıyorlar.

9 Temmuz günü yapılan yemin törenine 22 Dünya ülkesi  liderleri katılacağını açıklamış. Katılımcı Dünya liderlerinin 5’i Avrupa ülkelerinden.(Bulgaristan, Makedonya, Moldova, Kosova ve Sırbistan)… 7’si Afrika ülklerinden. (Moritanya, Gabon, Cibuti, Çad, Somali, Gine, Gine Bussau)… 5’i Asya ülklerinden (Azerbaycan, Ukrayna, Kırgızistan, Gürcistan, Pakistan)… Arap ülklerinden, (Katar, Sudan) Uzak Asya,(Venezuela)…. Tanınmayan devlet. (KKTC)… Bunlar aç ve başka ülkelerin ya sömürgesi. Ya da peyki.

Türkiye Anonim AŞ kuruldu. Başkan yemin etti!

Erdoğan ne demişti? “Ben ülkemi anonim şirket gibi yönetmek istiyorum”. O’nun Türkiye’yi bir aile şirketi olarak görmesi mümkün. Açıklanan yeni bakanlara baktığınızda şirket yönetim kurulu hazır. Enişte bey (Damat) Hazine ve Maliye bakanı, beyefendi bakan olur olmaz. Doların ateşi çıktı. Ben bu yazıyı yazdığım sıralarda  4,71 lira olarak açıklandı. Kızının vakfında (KADEM) çalışan bir bayan, Aile  bakanı oldu. Turizm İşletmecisi (ETS Tur) Turizm ve Kültür bakanı oldu. Milli Eğitim Bakanı (MAYA) Okullarının kurucusu…  Ancak; bu kabinede ‘Milletin A… amma koyduk’ diyen müteahhite yer verilmemiş. Belkide Cengiz efendi istememiştir. Türkiye’de koyulacak birkaç yer daha vardır. Oralarada koymak için zaman istemiş olabilir… Kimbilir!

Genelkurmay başkanı Hulisi Akar; en güvenilir asker olmanın ödülünü bakan olarak aldı. Daha Önceleri Tansu Çiller hükümeti döneminde Genelkurmay Başkanı; Çiller için ‘Şak diye emrediyor. Tak diye yapıyorum’ diyen, Ordu içinde Çiller lehine anket düzenleten Doğan Güreş’te Milletvekili yapılmıştı!  Bakan olamamıştı… Abdullah Gül’ün arkadaşı olmak. Aynı dava için yürümek! Çok önemli! Olsa gerek…

Hulisi Akar Sırtında üniforma varken sadakat görevini hakkıyla yerine getirmiş, iktidara yakın en güvenilir general… Bakan olduğuna göre dağılmış kuvvet komutanlıklarını, kapatılmış, okulları ve hastaneleri yeniden dizayn eder, şak şakçı general genelkurmay başkanı olur ve e TSK’ya sanırım kuş kondurur. Orduda bu şekilde Parti ordusu olarak yeniden şekillendilmiş olur.

Bakanların bir kısmının üniversitesi var. Bir kısmının hastanesi var. Şirketi var. Milli Savunma Bakanınında Camisi var.

Yüksek sermayeli şirketler grubunun evliliği TC Anonim ortaklığı. Şirket başkanı Recep Tayyip Erdoğan. Erdoğan sadece bir başkan değil. Aynı zamanda başbakan. Ayrıca her şey bakanı. Ayrıca vali. Kaymakam. Belediye Başkanı. Genel Müdür. Şube Müdürü. Memur. Ve O herşey. O İmam, O Gasal, O Öğretmen, O Doktor, O Ekonomist, O Arkeolg. O komutanların, komutanı Baş komutan.  O herşey!

‘Siyasi deneyim. Liyakat. Dış politika’ Bunlar sadece birer kelime olarak kalacak. Türkiye’nin artık herşeyi bilen bir başkanı var.

Ve o herşey olduğunu Ülkenin ve dünyanın en önemli meselelerini, örneğin haftalık muhtarlar toplantısı gibi en seçkin ve elit bir kesimin önünde ele alıyor, mesajlar yağdırıyor.

İngilte’de Thatcher sağ liberal bir görüşte. Kendisini İngiltere’nin CEO’su zannediyordu. İpini çektiler… İngiltere’yi şirket gibi yönetmeye kalktı olmadı. Trump.  Buda Thatcher gibi sağ liberal bir görüşte. Buda  ABD’yi şirket kendisini CEO (Chief Executive Officer/Baş Yönetici). olarak görüyor. Bunubda ipini çekecekler. Erdoğan’da  bunlar gibi sağ liberal bir görüşte. Erdoğan’da Türkiye’yi şirketleştirmek ve şirket olarak yönetmek istiyor. Kısaca kendisini Türkiye’nin CEO’su ilan ediyor. Göreceğiz!

Eğitim yoksa, hiçbirşeyiniz yoktur!

Okulları ticarethane. Öğretmeni tüccar gören. Milli Eğitimi karanlık çağın hamam böceği yuvaları, tarikatlara teslim eden. Milletin çocuklarını kindar dindar diye bölüp tarikat yurtlarına zorlayan. Çocuk Tecavüzlerini izleyen, müspet ilim yerine uhreviliği öne süren, ülkenin çocuklarını mantar gibi çoğalttıkları İmam hatiplere zorlayan akıla biat eden toplum.

Bilim adamını çöpe atan. Ulemaya yapıştıran. Anlayış. Bu millete, İmamın zaferini, gericiliğin karanlığını kutsayan anlayış insan olma yerine böcekleşmeyi yeğlemişse.

Peygamber terliği, Yanmayan kefen satılan, hırsızlığı öven, 9 yaşında kız çocuğuyla evliliği yeğleyen din anlayışının hakim olduğu  bir ülkede hep birlikte yaşıyoruz…

Kleptokrasi”ye Kral mı olacaksın.

Krala mutlak soytarı. Mutlak cariye gerekir, Yap boz oyunu için bir ülke gerekir.  Önce alt yapıya bakacaksın. Alt yapı uygunsa. Hele ki gaza geliyorsa. İş çok daha kolay. Ver mehteri. Görsünler şamar oğlanları analarının herekesini…

Bu bir mesleki anlayış değildir. Bu bir ahlak meselesidir. Tüm bunları olmak için sıraya girmeye gerek yok. Bu ülkede yeterinden fazla halk dalkavuğu zaten işbaşında.

Onları bir kez alıştılar mı işiniz çok daha kolay, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Sizin aramanıza gerek yok. Onlar. Tasmalarını da yanlarında getirirler.

İyi ki Kralımız yok!!!

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On