Suriye’de İnanılmaz Satranç Turnuvası

19 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
554 defa okundu.
Suriye’de İnanılmaz Satranç Turnuvası

Suriye’de gelişen olaylar Türkiye, Amerika, Rusya, ve İran’ın içinde bulunduğu bir satranç oyununa çok benziyor. Türkiye Afrin operasyonunu gündeme getirdiği andan itibaren, Amerika Nato’nun da tepkisi üzerine biz Afrin’de yokuz diyerek topu Rusya’ya attı. Burada hedef şaşırtıp Türkiye’nin hedefini Rusya imiş gibi gösteriyor. Şu an Rusya’nın hamlesini bekliyoruz. Olaylar inanın çok karmaşık bir satranç oyununa benziyor.
Rusya Suriye ile birlik terör örgütleri ile dost iken ÖSO’ya düşman. Amerika ve Türkiye’ye mesafeli yaklaşıyor.
Amerika Suriye’yi bölmeye çalışıyor. ÖSO ve terör örgütleri ile dost, Türkiye ve Rusya’ya mesafeli Suriye Amerika, ÖSO’ya karşı Türkiye’den hiç hoşlanmıyor ama gücünden çekiniyor. Rusya ve İran ve terör örgütleri ile dost.
İran olayları şimdilik uzaktan izliyor gibi gözükse de, Rusya ve Suriye ile dost. Teröristlerle ile kendi sınırlarına gelmediği sürece dost; yoksa tepkili. Amerika ve Türkiye’ye mesafeli yaklaşıyor.
Kısacası işin stratejisi çok karışık. Amerika son hamlesiyle Türkiyeyi Rusya ile karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Şu an satranç oyunun hamle sırası Rusya’da gözüküyor. Rusya eğer teröristleri yalnız bırakırsa; o zaman işimiz kolaylaşacak gibi gözüküyor ama Rusya geri çekilse bile ABD yeniden teröristlere sahipleneceğini düşünüyorum.
İşin aslı ise Suriye’nin petrollerini paylaşmak için oraya taşeron bir Kürt devleti kurmak istiyorlar. Kürt devletini kurarken leşin üzerine üşüşen akbabalar gibi bekleyen  Rusya ve Amerika’dan başkası değil. İsrail’de ilerleyen zaman içinde kendine açılacak olan koridorun içine daha kolay hareket edebileceği ortamını hazırlayan. Üçüncü bir leş yiyici olarak İsraildir.
İran’ın içini karıştırarak kendi sorunlarıyla uğraşmak zorunda bırakıldığı da aşikardır. Satranç turnuvasının bir oyuncusunun saf dışı bırakıldığı bir oyuncu gibi duruyor.  Irak’ta şu an bir seyirci yarınlarda ne yapacak; bilmiyorum.
Türkiye’mizin Afrin hamlesi, ABD’nin Biz ı yokuz. Orada Rusya var diyerek. Bir hamle geri çekilmesi, ABD’ye zaman kazandırırken, bizde Rusya’nın hamlesine Satranç tahtasındaki gelişmeleri yorumlayarak en uygun hamleyi yapmamız gerekli.
Biz kendi sınır güvenliğimizi koruyoruz. Suriye İçine düştüğü vahim durumdan kurtulmaya çalışıyor. Amerika ve Rusya Petrol avında. Ayrıca Amerika İsrail’in ilerleyen zamanda kullanacağı koridoru emniyet altına almak için terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyor.
Kısacası Suriye’de inanılmaz bir satranç turnuvası devam ediyor. Herkes Rusya’nın ne yapacağını bekliyor. Hamle sırası  Rusya’da.
Haklı davamızda yüce Allah’ım Ordumuzun yar ve yardımcısı olsun amin.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On