Sporcu Gençlere Eşofman Dağıtıldı

19 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1095 defa okundu.
Sporcu Gençlere Eşofman Dağıtıldı

Vali Necati Şentürk, Bedensel ve Ruhsal Yönden Sağlıklı Gençler Yetiştirme Gayretinde Olduklarını Söyledi

Kırşehir’deki okul takımlarına, yaz spor kurslarına kayıt yaptıran öğrencilere ve ülke genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren gençlere Vali Necati Şentürk ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan tarafından 1000 adet eşofman takımı dağıtıldı.

AşıkPaşa Spor Salonunda gerçekleştirilen dağıtım töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, bedensel ve ruhsal yönden sağlıklı gençler yetiştirme gayretinde olduklarını söyledi.

Kırşehir’de gençlerin sporcu yapıya sahip olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Hangi yaştan olursa olsun mutlaka spor yapılmalıdır. Zinde, sağlıklı ve duygusal açıdan güçlü olmak istiyorsak spora yönlenmeliyiz. Zaten ilimizdeki gençlerimizin büyük çoğunluğu sporcudur. İçerisinde bulunduğumuz yaz tatilini iyi değerlendirmeli, kitap okumanın yanında sportif faaliyetlerde de bulunmalıyız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Bugün devletimizin destekleri ile sizlere eşofman dağıttık. Her zaman siz değerli gençlerimizin yanındayız.” dedi.

  1. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan da konuşmasında, Kırşehir’de gençlerin spor dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye girerek kendilerini gururlandırdıklarını ifade etti ve gençlerimizi spora yönlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan’ın da hazır bulunduğu tören, Vali Necati Şentürk ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan tarafından öğrencilere eşofmanların dağıtılması ile sona erdi.

Buradaki törenin ardından Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler, Ahi Stadyumuna geçerek “Abdal Ateşi” olarak adlandırılan ve abdalların oluşturduğu davul-zurna ekibinin gösterilerini izlediler.

Valimiz Sayın Necati Şentürk, davul zurna ekibinin kurulmasındaki amacın Abdallık geleneğini yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu söyledi.

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN