Siyasilerin Yallamaları

26 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1265 defa okundu.
Siyasilerin Yallamaları

Siyasilerin Yallamaları

AYKUT BAŞ

Adaylar Belli Değil Siz Nereden Öğrendiniz Yallamalar

Kırşehir’de CHP-MHP-Ak Parti’de resmi adaylar açıklanmadı. Ne var ki yerel basının bir kısmı açıklama olmamasına rağmen bir yerlerinden kesin adaylar uydurup onları pohpohlayarak halk nezdinde popülaritelerini arttırmaya çalışıyor.

Şimdi Yallama Basındaki dostlarıma bazı sorular sormak istiyorum.

Beyler siz kesin adayları nasıl verebiliyorsunuz. Resmiyet yoksa ortada, verdiğiniz haberler asparagas (yalan) haber değil de nedir?

ATTIĞINIZ ŞAK ŞAK BAŞLIKLARI İLE KİMDEN NE KONUDA NEMALANIYORSUNUZ?

Birde şahsıma laf söylüyorsunuz ya hani sağı solu arayıp kraldan çok kralcılık yapıyorsunuz ya… Hani ben gazeteci değilim de siz gazetecinin en dibisiniz ya…

Bir şey söyleyeyim mi GAZETECİ değilsiniz beyler…

Gazetecilik sizin yaptığınız gibi bir şey değil. Sizler yallama diye adlandırılabilecek siyasi figürlerin işlerini gören eskortlarsınız. (TDK’daki anlamına göre) desem ağır olur onun için demiyorum. Siyasinin kucağında sağa sola onun adına sataşıp birlerini makamından etmek için veyahut bir kaç ihale koparmak için en basit çalışma sitili ile haberi para karşılığı yapmak için gazeteci kimliğini kullanan elemanlarsınız.

Benim sarı basın kartım yok.(Gazeteciyim diyenlerden kaçının vardır zaten 😀 ) İnşallah bir gün onu da almak nasip olur. Ama işte gazetecilik dediğinde kıytırık bir kart ile olmuyor be dostlar. Kart alıp boş kalan kafalar yerine kartı olmayıp yazarken özgürce, cesaretle yazanları yeğlerim.

Size kızıyorum ama işin içini de biliyorum. Hayatınızı kazanmanız için yaşayabilmeniz için bazı şeyleri yapmak zorunda kalıyorsunuz. Ama şu anda yaptığınız şey bu ihtiyaçlarınızın çok ötesinde ve inanın yaptığınız haberler insanlardaki nefret ve isteksizlik duygusunu daha da çok pohpohluyor.

Zannımca gazeteci dostlar gazetecilik dışında figürleri öne çıkartıp değer katma çabasınıda güdüyorlar. Durum öyleyse şu abartılı mentinler ve başlıklar ile ortada dolaşan dostlara bir tavsiyem var. Gelin propaganda teknikleri konusunda biraz eğitim alın ve işinizi bari daha profesyonel şekilde yapın…

Bu mevzu yani YALLAMALAR mevzuu aslında sadece gazeteci dostların içerisinde değil genel anlamda kullanılabilecek bir kelime olup ilerleyen zamanlarda bunu da irdeleriz inşallah.

Neyse Sürç-i Lisan Ettim İse Affola…

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com