SEÇİM Mİ? GEÇİM Mİ?

13 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
SEÇİM Mİ? GEÇİM Mİ?

SEÇİM Mİ? GEÇİM Mİ?

Geleneksel hale gelen Kayseri Gazeteciler Cemiyetinin 03-05 Şubat 2019’da düzenlemiş olduğu ödül törenine Küresel Gazeteciler Konseyi üyesi olarak katıldım. Kayseri her ne kadar toprak sınırımız olmasa da yıllardır Ticari ilişkilerimiz hep üst düzeydedir. Kırşehir Kayseri için bir değer. Kayseri Kırşehir için bir değerdir çünkü, Kırşehir Ahi Evran’ı Veli Hazretleri’nin eşi Ayşe Hanım Kayserilidir.

Kayseri’de ben şunu gördüm, Siyasetçisi, İş adamı, sanayicisi, tüccarı hep birlik olmuş, Kayseri’yi daha nasıl zengin eder, daha nasıl kalkındırırız diye. Nüfus 1300 bine dayanmış herkese yetecek iş aş kapısı olmuş, süreklide çevre illerden ve göçmen almakta buna rağmen Ticaretiyle Sanayisiyle sanayiciyle iş adamıyla Valisiyle Belediye başkanıyla hep bir olmuş, hızlı bir şekilde kalkınmakta. Kayseri Gazeteciler Cemiyet başkanı Veli Altınkaya konuşmasında  ‘’Kayseri Gazetecisinin ve Matbaasının yüz elli yıllık bir geçmişi olduğunu Kayseri ’yede bir basın müzesi yakışır ve sayın Büyük şehir Belediye Başkanımızdan tarihi konağı kendilerine tahsis edilmesini istiyoruz dedi’. ’Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Belediye Meclis gündemine getirip tahsis edilme sözünü verdi. İşte birlik ve beraberliğin ürünü… Kayseri şu an Hükümette iki Bakanla temsil edilmekte. Biri Milli Savunma Bakanı Sayın Hulisi Akar, diğeri İmardan sorumlu Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet Özhaseki. Bu birlik ve beraberlikle iki değil üç dört bakanla temsil edilmesi bile bir haktır. Bizim Valimiz Sayın İbrahim Akın Gazetecilere ve Basın çalışanlarına çok yakın olduğunu ve sorunlarını yakından takip ettiğini biliyoruz ve Valiliğe verdiğimiz dilekçemize olumlu yanıt vereceğini de biliyoruz. Yine Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci Basın Çalışanlarının zor durumda olduğunu çok yakından bilmekte TOKİ’den ev sahibi olacak meslektaşlarımıza yardımcı olacağını yine Cemiyetimiz adına talep etmiş olduğumuz dilekçelerimize olumlu cevap vererek Belediye Meclis gündemine getireceğini ümit etmekteyiz.

Erciyes Türkiye’nin ikinci büyük dağı. Öyle bir Kayak merkezi yapılmış ki, Öğrencilere ayrı, Alt gelir guruplarına ayrı fiyat tarifeleri ile tam bir cazibe merkezi oluşturulmuş. Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’’ Diyor ki; “gelsinler misafirimiz olsunlar misafirlerimizden asla ücret talep etmeyiz, yeter ki gittikleri yerlerde bizleri tanıtsın bizlerden övgüyle söz etsin demekte” ve Kayseri Erciyes’e bu yıl geçen yılın üç katı turist gelmiş işte Kayserinin ticari zekâsı burada.

Bir gün sonra akşam Talas Belediyesinin misafiri olduk. Sosyal tesislerinde akşam yemeği ve Kayseri Gazeteciler cemiyeti dışarıdan gelen Gazeteci meslektaşlarına Yılın Gazetecisi ödülü verdiler. Tabii ki bizde ödül alanlar arasındaydık…

Bizimle üç gün beraber olan Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Sayın Mehmet Ali Dim ve Küresel Gazeteciler Konseyi Onursal Başkanı Sayın Yavuz Donat’da Otuz İl ve yetmişe yakın gazeteci dostlarımızla birlikteydik.

Ben buradan Kayseri Gazeteciler Cemiyet başkanı Sayın Veli Altınkaya’ya ve Yönetimine, Kayseri Büyük Şehir Belediye başkanı Mustafa Çelik’e, Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Memduh Büyükkılıç’a Kayseri Valisi Sayın Şehmus Günaydın’a ayrı ayrı teşekkür eder birlik ve beraberliğinizin daim olmasını temenni eder Kırşehir’imizde aynı olmasını dilerim…

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com