RTV Bölümü’ne ilgi yoğun

4 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
11121 defa okundu.
RTV Bölümü’ne ilgi yoğun

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’ne ilgi oldukça yoğun.

RTV Bölümü’ne ilgi yoğunRadyo ve Televizyon Programcılığı sektörü, küresel düzeyde hızla değişen pazar ve rekabet koşulları nedeni ile sürekli ve dinamik bir gelişim içindedir. Bu özellikleri nedeni ile Radyo ve Televizyon Programcılığı sektörü, stratejik bir sanayi olarak ülkelerin yakın ilgisini çekmekte ve bu sektör için devletler tarafından özel planlamalar yapılmaktadır. Özellikle hızla küreselleşen iş dünyasında rekabet büyük yoğunluk kazanmakta ve sanayileşmiş ülkeler bu sektörün korunması ve rekabet gücünün geliştirilmesi için özel politikalar uygulamaktadır.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’ne ilgi oldukça yoğun.

2013-2014 eğitim Öğretim yılında 40 öğrenci 1. Öğretime , 40 öğrenci ise 2. Öğretime kayıt yaptırdı.

Bu dönem yani 2014-2015 yılı içerisinde kılavuz bilgilerine göre Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’ne 80 öğrencinin daha geleceği öğrenildi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü’ne rağbet hızla artıyor.

Günümüzde her seviyede insan bilgiye ihtiyaç duymakta, dolayısıyla verilen bilginin doğruluğu ve güncelliğine verilen önem giderek artmaktadır. Hazırlanan ve sunulan bilgilerin sağlıklı olması, toplumun yönlendirilmesinde doğru kararlar almasını sağlayacaktır. Alınan doğru kararlar özelde kanalın genelde kamuoyunun/izleyicinin eğitilmesinde ve bilgilendirilmesin de katkı sağlayacaktır. İşletmenin karlılığını ve verimliliğini arttırırken, işletmelerin ekonominin küçük parçaları olduğu dikkate alındığında, elde edilecek fayda ülke ekonomisini de olumlu yönde etkileyecektir.

RTV Öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programcılığı Bölümü Öğrencileri, gerek ders kapsamında gerekse kendilerini geliştirmek maksadında kısa filmler, belgeseller, kamu spotları kendi bazlarında açmış oldukları internet gazeteciliği ve kurdukları yerel medyalarla Ahi Evran Üniversitesi’nin gözde bölümü haline geldiler.

Yine birçok projeye imza atan RTV Öğrencileri yaptıkları başarılara doymayarak başarılarına başarı katmaya devam ediyor ve edecektir.

Bu yıl 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı içerisinde mezun olan RTV 2. Sınıf Öğrencileri girdikleri Dikey Geçiş Sınavıyla bir çok ile geçerek öğrenim durumlarına oralarda devam edecekler.

Bizlerde 40 Arena Gazetesi olarak başarıdan başarıya koşan bu öğrencilerimizi ve öğrencilerin bu kadar gelişmesinde emeği olan öğretmenlerimizi yürekten kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haber: Fahrettin TOKER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN