POLİSİM; YANINDAYIZ

8 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
709 defa okundu.
POLİSİM; YANINDAYIZ

         Polis Haftası tüm yurtta kutlanırken; üzüntülü olmamak,burukluluk hissetmemek, acıları yaşamamak elimizde değil.

         Polislik, suçluların rahat, kazançlı çıkamayacağı,onları yakalayıp,adalete teslim edip, toplumun huzurunu ve nizamını sağlamak, onları rahatlatmak için çaba gösteren saygı duyulması gereken şerefli bir teşkilattır.

         Şehirlerde kamu düzenini huzur ve güvenliği sağlayan örgüt, kolluk, zabıta olarak tarif ettiğimiz gibi,terörle ve teröristle de mücadeleleri kanunlar çerçevesinde yürüten görevliler olarak bilinmektedir.
         Demokratik düzen içinde, kanun hakimiyetinin sağlanması ve korunması, yurt içinde huzur ve nizamın temini, vatandaşların can, mal, ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak adalete teslim edilmesi görevlerini yerine getiren teşkilat,aynı zamanda, mesken masuniyetini korumak, halkın ırz, can, malını muhafaza etmek, ammenin istirahatını  , yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmekle görevlidir. Bu görevler dört bölümde toplanır: Adli, siyasi, idari ve trafik görevleri.

         Polisin adli görevi suçun işlenmesiyle başlar. Adli görevler arasında: Hazırlık soruşturması, suç üstü işlemlerini yapmak;  hazırlama, tutuklama, yakalama tutanaklarını, hapisle baskı kararlarını yerine getirmek; geçici tutuklama işlemlerini yapmak; arama yapmak, geçici olarak yakalamak, şüpheli ölüm ve hüviyeti meçhul ölüleri adli makamlara bildirmek, kanunların suç saydığı fiillerin işlenmesi halinde suç sanıklarını yakalayarak, suç delilleriyle birlikte adalete teslim etmek görevleri önceliklidir.

         Siyasi nitelikteki suçların işlenmesini önlemek için yapılan bütün çalışmalardır. İdari görevleri: Genel anlamda, kamu düzenine uygun olmayan eylemlerin işlenmesini önlemek polisin idari görevidir. Polisin idari görevleri; önleyici-koruyucu-yardım edici görevler olarak üç grupta toplanmaktadır.

         Bir ülke güçlüyse, o ülkenin polisinin ve askerinin sağlamlığından ve gücünden ileri gelmektedir. Tarih boyu Türk Milletinin arkasından kuyu kazanlar; hiç bir devirde durmamışlar ve oyunlarına,kumpaslarına devam etmişlerdir ve etmektedirler.

         12 Eylül’den önce Türkiye’yi kargaşaya sürükleyenler; polisimizi de ikiye ayırıp, Pol-Der, Pol- Bir diye nifak tohumlarını ekmeye devam etmişlerdir. Bir tarafta devletini ve milletini düşünen vatansever polislerimiz, çeşitli kumpaslarla harcanırken; bir tarafta aşırı sol örgütlerle birlikte hareket eden ve ülkeye zarar veren polisleri de görmüştük.

         Ailelerinden, çocuklarından görev icabı ayrı kalmaya alışan uykusuz kalarak tehlikelerle her azman baş başa kalan, sıkıntıları ve soruşturmaları haksız yere geçiren bu görev ehli polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Her kurumda, her teşkilatta olduğu gibi bu teşkilatın içinde de yanlış yapanlar, kanunsuz işlerle uğraşanlar bulunmaktadır.Ülkemizde bazı örgütlerin direktifleriyle hareket ederek ülkeye zarar verenler olduğu da aşikardır. Ancak; hiç bir günahı olmadığı, verilen emirlere göre hareket eden, suçsuz polislerimize de yazık etmeyelim.Aileleriyle,çocuklarıyla onları mağdur etmek asla doğru değildir.Vebali çok ağır olur.

         Siyasilerin yanlışları, dayatılan projeler ve hata üstüne hataların yapılmasına sebep olmuştur. Askerin ve polisin yetkilerinin kısılması, suçluların ve hainlerin meydanlarda rahat at oynatmalarına sebep olmuştur. Siyasette ki beceriksizlik, ne yazık ki; binlerce polisimizin, askerimizin,öğretmenlerimizin ve halkın ölümüne sebep olmuş ve ülkemizi yaslara boğmuştur.

         Geçte olsa son zamanlarda alınan bazı önlemler, askerin ve polisin devreye sokulmasıyla hainler ve iş birlikçileri gereken dersleri almaktadırlar.  Ne yazık ki; pırıl pırıl polislerimiz,askerlerimiz kara toprağa girmekteler ve  Türk Millet’ini acılara ,göz yaşlarına gark etmektedir.

         Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını milletimin çoğu anladı ama anlamayan gafiller hala ihanete destek olmaktadırlar. Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrilmiş bir haldeyiz. Askerin ve polisimizin yetkilerinin daha da artırılması ve idamların getirilmesi kaçınılmazdır. Bizlere insanlık dersi,demokrasi dersi, hukuk dersi vermek isteyen ,kana doymayan emperyalist devletler, her çeşit kuralı uygulayarak suçluları istedikleri gibi cezalandırıyorlar.

         Dünya’da Müslümanlar birbirlerine düşürülüp, kurdukları bazı İslam adıyla katil şebekelerini,kan içici örgütleri ortaya sürüp oluk oluk kan akıtılmaktadır. Siyasi çekişmeler, liderlerin tansiyonları yükselten seviyeleri düşük demeçleri ,Türk’e düşman devletlerin ve örgütleri ekmeklerine yağ sürmektedir.Koltuk kavgaları ülkeyi ne hale getirdi. “Söz konusu vatansa,gerisi teferruattır.”

         Bu devlet bizim, bu Bayrak bizim,bu toprak bizim, şerefli,yiğit Türk Askeri ve Polis bizim. Onları seviyoruz. Mücadelelerini canı gönülden destekliyoruz. Allah, yar ve yardımcıları olsun. Allah, Türk Millet’ini korusun. Polisimiz, haftanız kutlu, başarılarınız daim olsun.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On