Özbağ dolmuşçuları isyanda!

17 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2442 defa okundu.

DSC_7515Kırşehir’de Ahi Stadyumu yanı Eski Buğday Pazarı civarında halka hizmet eden dolmuşçular resmen isyan ediyor bizleri neden şehrin merkezinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar anlam veremedik dedi.
Özbağ dolmuşcular çabalarının halka en iyi şekilde hizmet etmek olduğunu söyleyen dolmuşçular kendilerine yapılan ihmalsizlik yüzünden canından bezdi.
İlimizden Özbağ’ına giden vatandaşlar ve vatandaşların yolculuk ihtiyacını karşılayan Özbağ dolmuşçuları 40 Arena Gazetemize dert yandılar.
Dolmuşların bulunduğu mesafenin çok uzak olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Dolmuş mesafesi bizlere çok uzak.
Dolmuşlar ta Ahi Stadyumu Eski Buğday Pazarı’nın orda.
Özellikle yaşlılarımız çok zorlandıklarını ve bu kadar mesafeyi zor yürüdüklerini söyleyen yaşlılar dolmuş sahipleri sürekli dert yandıklarını söylüyorlar.
Genelde Pazar-Pazartesi günleri Kırşehir Semt Pazarı’ndan alışveriş yaptıktan sonra oradan eski pazar yerine gelene kadar canımızdan can gidiyor.
Poşetlerin ağırlığına mı yanalım, mesafenin uzak oluşuna mı yanalım” diye konuştular.
Vatandaşlardan sürekli şikayet aldıklarını ve kendilerinin de çok mağdur olduğunu dile getiren Özbağ Dolmuş Şoförleri, “Bizlerde en az halkımız kadar mağduruz.
Günlük şikayet geliyor.
Vatandaşlarımızın mağdur olması demek bizlerinde mağdur olması demektir.
Bizler işimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.
Fakat mesafeler buna engel oluyor aynı zamanda öğrenci gençlerimizin mağduriyeti gözle görülür şekilde.
Kırşehir’in her tarafında okuyan gençlerimiz var önceden merkezi bir yerdeyken şimdi her geçen gün tamamen uzaklaştırılmaya çalışıyoruz okullarda okuyan öğrenciler eski buğday pazarına kadar gelmek zorunda kalıyorlar.
Şehir merkezinde bazen Ziraat Bankası önünden yolcularımızı almak için durduğıumuzda ise bu seferde trafik polisleri durmamızı engelliyor onlarda haklı çünkü trafik allak bullak oluyor en azından 5 dakikalığınıda olsa yolcularımızı hemen alıp çıka bileceğimiz bir durağımız yada bir cebimiz olsa bizde yolcularda trafikte rahatlar.
Özellikle bayan öğrenciler havaların karardıktan sonra çok zorluk çekiyorlar.
Eğer bu bitmek bilmeyen çileli durum çözülmez ise vatandaşlarımız ve biz çok mağdur olmaya devam edeceğiz.
Bizlerde 40 Arena Gazetesi olarak yetkililerin bir an önce bu çileli bekleyişe çözüm getirilmesi için yetkililere sesleniyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN