Okullar Belli Oldu

1 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
937 defa okundu.

FOTO-2

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Kırşehir’de Bilim Fuarı Düzenleyecek Okullar Belli Oldu

 

TÜBİTAK, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında düzenlenecek fuarlarda Kırşehir’de 23 okula destek verecek.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Kırşehir’de Bilim Fuarı düzenleyecek okullar belli oldu.

5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan bilim fuarlarına destek verilmesini amaçlayan Bilim Fuarları Kırşehir’de 23 okulda düzenlenecek.

Kırşehir’de Kırşehir Merkez İmam-Hatip Ortaokulu, Akpınar İmam Hatip Ortaokulu, Kırşehir Merkez Karahıdır Ortaokulu, Kırşehir Merkez TEV Zahide Zehra Garring Ortaokulu, Kırşehir Merkez Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi, Kırşehir Merkez TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir Merkez Özbağ Ortaokulu, Kırşehir Merkez Yukarı Homurlu Ortaokulu, Kırşehir Merkez Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir Merkez İMKB 23 Nisan Ortaokulu, Kırşehir Çiçekdağı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Kırşehir Merkez Aşıkpaşa İmam-Hatip Ortaokulu, Kırşehir Kaman Bilim ve Sanat Merkezi, Kırşehir Çiçekdağı Köseli İmam Hatip Ortaokulu, Kırşehir Merkez Cumhuriyet Ortaokulu, Kırşehir Merkez Sıddık Demir Anadolu Lisesi, Kırşehir Akpınar Ortaokulu, Kırşehir Merkez Toklumen Ortaokulu, Kırşehir Kaman Fen Lisesi, Kırşehir Merkez Prof. Dr. Erol Güngör Ortaokulu, Kırşehir Boztepe Yenidoğanlı Ortaokulu, Kırşehir Merkez TOKİ Şehit Polis Gökhan Emre Örül İmam-Hatip Ortaokulu’nda Bilim Fuarı düzenlenecek.

TÜBİTAK Bilim Fuarları ile ayrıca genel olarak “Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi. Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi. Bilim kültürünün yaygınlaştırılması. Okul ortamının öğrenilen, araştırılan ve dinamik bir yapıya dönüştürülmesi. Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması. Farklı gelişimsel, duyuşsal ve bilişsel seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının

Sunulması. Öğrencilere proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların

Yaratılması. Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması. Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının projelere eşit katılımının sağlanması. Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak/yaşanarak anlamlaştırılmasının sağlanması” amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir devlet okulu veya bilim ve sanat merkezi (BİLSEM) bünyesinde, 5-12. sınıf öğrencileri tarafından proje yapma süreçleri takip edilerek hazırlanmış projelerden oluşan ve belirtilen amaçlar çerçevesinde düzenlenen proje sergileri TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında yer alabiliyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı için, TÜBİTAK Bilim Fuarları 14 Nisan-14 Haziran 2017 tarihleri arasında en az 1 gün en fazla 3 gün olacak şekilde gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN