NEDİR KIRŞEHİR’İN MEDAŞ’TAN ÇEKTİĞİ?

14 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.
NEDİR KIRŞEHİR’İN MEDAŞ’TAN ÇEKTİĞİ?

YOL

Vatandaş isyan etti: “Kurtarın bizi MEDAŞ’ın sorumsuzluğundan.”

 

Kırşehir halkı son günlerde yaşanan elektrik kesintileri yüzünden MEDAŞ’tan ayrı bir dert yanarken şimdide elektriklerine yazılan faturaları cadde sokaklarda topladıklarından şikayetçi. Öyle ki vatandaşlar; “MEDAŞ personelleri kapımıza kadar geliyor, faturayı yazıyor, ancak kapı zilimize basıp bize haber vermek tereddüdünde bulunmadan yazdıkları faturayı kapıya atıp gidiyor. Faturalamızı denk gelirse evimizin bahçesinde ya da başka evlerin bahçesinde buluyoruz. Denk gelmezse bulamıyoruz. Kendimize faturanın geldiğinden elektriğimizi kesmeye geldiklerinde haberdar oluyoruz. ‘bize fatura gelmedi’ dediğimizde de ‘hayır size şu tarihte fatura yazılmış’ deniliyor. Diyoruz, ‘yazıldıysa nerede fatura’ bu defa da yine suçu bize yıkarak ‘sizin faturanızın bekçisi miyiz’ diyorlar. Kapımıza kadar geliyorlar borcu yazıyorlar, ama iş kapı zilimize basıp bize haber vermeye gelince işten kaytarıyorlar. Böyle çalışma olmaz. Yeter artık.” dedi.

Bazı vatandaşlar ise MEDAŞ personellerinin kendilerinin haberi olmadan kapılarına gelip elektrik saatlerini değiştirdiklerini ve bu da yetmezmiş gibi iki ayrı fatura kestiklerini söyledi. Vatandaşlar bize haber verilmeden ne hakla, hangi akla hizmet elektrik saatimiz değiştiriliyor. Önce bir bana haber ver, değiştirmek isteyip istemediğimi sor. Sormak şöyle dursun danışmak dahi yok. Bir de yetmezmiş gibi iki ayrı faturayla beni borçlu çıkarıyorlar.” diyerek haklı isyanlarını dile getirdi.

‘MEDAŞ Müdürüne Ulaşamıyoruz’

Kırşehir’de ikamet eden ve MEDAŞ mağdurlarından biri olan 61 yaşındaki Zeynep Teyze MEDAŞ personellerinin sorumsuzluğunu şikayet etmek için MEDAŞ müdürünü aradığını, ancak kendisine bir türlü ulaşamadığını söyledi. Zeynep Teyze; MEDAŞ’ı her aradığında ‘müdürümüz şu an burada yok, daha sonra arayınız’ denildiğini, ancak sonra tekrar aradığında yine aynı cevapla karşılaştığını söyledi.

Vatandaşın Talebi

“Kırşehir’deki tüm kurum ve kuruluşları bizi MEDAŞ’ın sorumsuzluğundan kurtarmaya çağırıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN