Ne Söylesem Boş

13 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
704 defa okundu.
Ne Söylesem Boş

Ne yazsam, nerden başlasam bilemiyorum. Defter bana bakıyor, ben deftere.

Kafamda tasarladım yazacaklarımı ama yazsam mı, yazmasam mı? Çok taze, yeni fırından çıkmış gibi yaşanmışlıklar. Yazayım da bu çeşit yapılanların doğru olmadığını anlatabilelim. Belki örnek olur kimilerine.

Kendi kendime kaç gün söz verdim. Bu hafta hiç kötü düşünmeyeceğim. Suratımı asmayacağım. Hiç bir şeye kızmayacağım. Haberlerden bile uzak durdum. Neden mi? Yeni yıla gülerek başlarsam 2021 yılı güzel geçer belki. Şehitsiz, cinayetsiz, bölünmeden büsbütün. Yılbaşı mesajları da güzel olur umuduyla. Kızım telefon etmişti. Anneciğim biletini alayım da Antalya’ya gel diye. Keşke gitseydim. Gitmek istemedi canım. Şimdi kim valiz hazırlayacak diye. Komşumla sözleştik. Yılbaşında birlikte olalım diye.

Bir gün önce alış veriş yaptım. Yapacağım yemeğe göre.31 Aralık sabahı erkenden kalktım. Sağı solu toparlayıp yemeğe başlayacaktım ki, başka bir komşum beni aradı. Akşam bana gel dedi, ben de gelemem dedim. Ne olur gel akşamı birlikte geçirelim deyince. Sen bana buyur, bana bir komşum gelecek dedim. Önce kararlaştırdığımız komşuma da anlattım. Başka bir komşumuza gel dedim diye. Hay söylemez olsaydım. Bir sinirlendi, bir sinirlendi. Neden ona gel dedin diye.

Benim salonumla mutfağım bir arada ve küçük. Masası dolaba birleşik. Normal zamanda dört kişi sığar ama Covid den dolayı olmaz. Ben yemek masamı balkonuma koydum. Balkonum cam balkon ve çok büyük.

Komşuma ne olacak. Masayı açarım. Bir başına sen, öbür başına komşumuz, ortaya da ben otururum. Isıtmak için elektrikli sobamızı koydum. Sıcacık dedim. Siniri bir türlü geçmedi. Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Sinirlenmeyeceğim diye söz verdim ya kendime. Ben gidiyorum diye, kalktı gitti. Bir gün sonra geldi. Vay sen onu neden kabul ettin. Ben onu sevmiyorum, diye tutturdu. Kabul etmeseydin. Bana geleceğini söyleseydin. Ne yani yalan mı söyleseydim diyorum. Evet, yalan söyleseydin. Sen hiç hayır demeyi bilmiyorsun diye konuşup durdu. Benim sinirlerim başıma fırladı. Bu ne ya. Üç kişi bir araya gelemeyecek miyiz? Sen bir de bana yalan söylememi istiyorsun.

Ne hallere gelmişiz de bizim haberimiz yokmuş. Hangi ara böyle olduk. Art niyetli oldu bu insanlar. Dakika bir gol bir. Hani 2021 yılı iyi gelecekti.

2021 yılı hiç gülerek gelmedi bana da, ülkeme de. Boğaziçi Üniversitesinde olanlar; rektörü seçimle belirlensin dedikleri için terörist oldular. Üniversiteler özerk ilim yuvalarıdır. Ülke sorunlarına çareler ararken rahat ve özgür olmaları gerekmez mi? Nasıl bir ülke olduk ki okuduğum bir kitapta insanlara rahatça iftira edebiliyorlar ve bundan hiç rahatsızlık hissetmiyorlar. Kitabın adı(Cendere Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan kitabın yazarları ) henüz kitabı bitiremedim. Kim bilir neler çıkacak daha. Okumaya devam. Spiker haber veriyor. Ankara’da 4,5 şiddetinde deprem olduğunu söylüyor. Neye üzülmeli bilmem ki depremde ülkeme çöktü. Her gün bir ilde kendini gösteriyor.

Cinayetler, kazalar, şehitler devam ediyor. Değişen bir şey yok. Bir kadın, şiddet uygulayan kocasını öldürmüş. İki de çocukları varmış. Ben bu mahkemeleri de anlamıyorum. Erkek öldürürse tahrik var deniyor, kadın şiddet uygulanırken kendini ölümden kurtarabilmek için, yani nefsi müdafaa için öldürmüş. Mahkeme tutuklamış. Şimdi o iki çocuk ne olacak. Bir çocuk yuvasına verecekler. Ne olacak o çocukların psikolojileri nasıl olur.

” Ne söylesem boş” diye bir şarkı vardı sanırım. Ne söylesem gerçekten düzelmiyor. Bozuldu bir kere, Ülkemin zembereği.

Bu arada laf aramızda ya, bir tek şey çok hoşuma gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrencilerinin protestolarının güzelliği. Gençler nasıl yaratıcılar. Kayyum rektör istemiyoruz derken oyunlarla, türkülere kendi sözcüklerini uyarlayarak zıplayarak, bağırmadan, kırmadan, dökmeden. Bayıldım vallahi. Aralarında olmayı çok istedim çok. Her şerde vardır bir hayır derler ya. Sayın Bulu’nun atanması da bu güzelliği çıkardı ortaya. Öğretmen olmak böyle bir şey işte. O öğrencilerle birlikte olup, yirmili yaşlara inmek. O öğrencilerin Allah’ım yollarını ve şanslarını açık etsin. Pırıl pırıl gençleri rahat bırakırlarsa geleceğimize umut olacaklar.

Canım arkadaşlarım siz söyleyin. Şimdi ben nasıl bir dua edeyim ki bundan sonra ki günlerimiz ve yıllarımız güzel geçsin. Çirkinlikler umutlarımı tüketiyor. Bu günden sonra güzelliklerle dolu bir yıl diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Sağlık, sevgi diliyorum hepinize. Sevgi her zorluğu çözer diye umuyorum.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On