Mahkemeye Başvurdu

1 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.

MESAİ ARKADAŞLARINDAN ADI DOLAYISIYLA TEPKİ ALMADIĞINI İFADE  EDEN ZENGİN, ARKADAŞLARININ BİRİNCİ ADINI BİLMEDİĞİNİ, BELKİ DE BU YÖNDEN TEPKİ ALMADIĞINI BELİRTTİ. ADLİ BİRİMLERE MÜRACAATINI YAPAN ZENGİN YENİ ADI İLE ALACAĞI KİMLİĞİNİ BEKLİYOR. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile aynı adı taşıyan Fethullah Bektaş Zengin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ismini değiştirmek için adliyeye müracaat etti.
Darbe sonrası söylemek istemediği ismini taşımakta istemediğini belirten Fethullah Bektaş Zengin, Kırşehir Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek adli birimlere vermek üzere nüfus kayıt örneğini aldı. Fethullah adını dahi telaffuz etmek istemediğini dile getiren Fethullah Bektaş Zengin, “Adımın böyle bir hainlikle anılmasını istemiyorum. Darbeden dolayı ismimi sildirmek istiyorum. Dilekçemi adliyeye vererek nüfus müdürlüğüne de başvurdum. Gerekli olan evraklarımı hazırladım. İnşallah bir an önce tek isimle Bektaş Zengin olarak hayatıma devam edeceğim. Vatana ve millete hayırlı olması için adımı sildireceğim. Özel bir şirkette hastane bünyesinde çalışıyorum” diye konuştu.
Mesai arkadaşlarından adı dolayısıyla tepki almadığını ifade eden Zengin, arkadaşlarının birinci adını bilmediğini, belki de bu yönden tepki almadığını belirtti. Adli birimlere müracaatını yapan Zengin yeni adı ile alacağı kimliğini bekliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN