KURSLARA KAYITLAR BAŞLADI

12 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
766 defa okundu.
KURSLARA KAYITLAR BAŞLADI

167093

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü YGS ve LYS için açılacak kurslara kayıtların başladığını ilan etti.

 

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında lise mezunlarına yönelik Yükseköğretime Geçiş (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) için yetiştirici kurs kayıtlarının başladığını duyurdu.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına, öğretmen başvuruları 14-25 Eylül, öğrenci başvuruları ise 21 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında alınacak.
Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, öğretmen ve öğrenci başvurularında gereken şartlar şöyle:
“14-25 Eylül Öğretmen Başvuruları
Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunurlar.
Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilirler.
Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak yapılır.
Ücretli öğretmenler, e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyonlarına ulaştırırlar.
Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenir.
Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilirler.
Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.

21 Eylül-2 Ekim Öğrenci Başvurusu
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumlar ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.
Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabileceklerdir. İstedikleri derslerden kurs açılmaması durumunda kurs merkezine taleplerini yazılı olarak iletebileceklerdir.
Açık öğretim öğrencileri başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yaygın eğitim kurs müdürlüklerine bulundukları sınıf düzeyini gösterir belge veya diploma ile bizzat başvurarak yapacaklar ve kurs şifrelerini alacaklardır.
Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilir.
DYK’lara kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunludur. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/10’u kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinir. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemez.
Kurslara devamları süresince kurs disiplinini ve işleyişini bozucu hâl ve hareketleri görülen öğrenci veya kursiyerler hakkında, kayıtlı oldukları okul/kurumların ilgili mevzuatına ve diğer mevzuata göre işlem yapılır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN