Ne Olacak Şimdi?

19 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
519 defa okundu.
Ne Olacak Şimdi?

UĞUR UTKU ATAK

Pazar günü ailece mutfakta kahvaltı sofrasına oturmuşlardı. Bir taraftan kahvaltı ediyorlar. Bir taraftan da pencereden dışarıyı seyrediyorlardı. O ara havada uçan kuşlardan birisi mutfak penceresine pislemişti. Kadın kendi kendine ‘‘daha yeni silmiştim camları. Görüyor musunuz? Güzelim camlar berbat oldu.’’  Kadın hemen sofradan kalkıp bir ıslak bir bez alarak pencereyi açıp camı silmek için harekete geçmişti bile. O ara bir başka kuş öteki cama pislemişti. Ardı arkası kesilmeyen kuş pislikleri etrafı berbat etmişti. Evin kadını, erkeği hatta çocukları bile bu duruma şaşırmışlardı. Neler oluyordu acaba? Kadının elindeki bez camları temizlemeye yetmeyecekti tabii ki. Kadın hiç vakit geçirmeden camları silmek amacıyla kovayla su getirmek üzere banyoya gitti. Kısa bir zaman sonra evin haylaz oğlu dış kapıyı açıp dışarıya çıkmıştı. Çıkar çıkmazda bas bas bağırmaya başlamıştı. Kadın elindeki kovayı ve bezi olduğu yere bırakıp evin dış kapısına yönelmişti. Evin erkeği ve kızı da dış kapıya vardıklarında kapının önünün kedi, köpek ve birçok hayvanın pislikleriyle karşı karşıya kalmışlardı. 

Hepsi birden birbirlerine bakarken o ara evin köpeği kapıya kadar gelmişti. Köpekte eğitimli olmasına rağmen o da kapının önüne edince. İyice şaşırmışlardı. Hayvanlara ne olmuştu. Neden etrafı kirletiyorlardı. Anlam verememişlerdi. Adam köpeği azarlayarak köpeğin kulübesine gitmesini istedi ancak köpek hiçbir yere gitmediği gibi önce sahibine havlamıştı. Daha sonra da köpek dile gelip konuşmaya başladı. 

‘‘Siz insanoğlu bizim dünyamızı her zaman kirletiyorsunuz. Yaşam alanlarımızı daraltıyorsunuz. Bu konuda şimdiye kadar herhangi bir tepki göstermemiştik. Bizler şu an için siz insanların yaptıklarınıza tepki olarak küçük bir ders verdik. Öncelikle siz insanlar dönünde bizim dünyamıza yaptıklarınıza bir bakın. Ufak bir tepkimizden dolayı kısa bir süre içinde bakın ne hale geldiniz. Neredeyse çılgına döndünüz. El insaf ya! Bizim yaptıklarımız sizin yaptıklarınızın karşısında çok masumane kalır. Bence dünyamızı rahat bırakın. Aslında bizim dünyamızı mahvederken kendi dünyanızı da mahvediyorsunuz. Bunu da pekâlâ biliyorsunuz. Aslında zeki olan sizsiniz ama o parlak zekânızı her nedense güzele ve güzelliğe değil de hep kötü şeylere çalıştırıyorsunuz. İki köpeği birbiriyle kavga ederken görebilirsiniz ama binlerce köpeği birbiriyle kavga ettiğini asla göremezsiniz. Bizim kavgamız liderlik, eş ve yiyecek içindir. Aklımızdan hiçbir zaman bir yeri yok etmek, onların bütün mallarına, petrolüne ve zenginliklerine el koymak yoktur. Yanlış eğittiğiniz köpekler sizlere saldırıyor. Bu sizin suçunuz. Bizim değil. Aslında biz kavga yanlısı da değiliz. Siz ise dünyanın en zeki yaratıkları olan insanlar iki kere dünya savaşı yaptınız. Sizden tek bir dileğimiz var. Şu yaşadığımız dünyayı yaşanabilir bir hale dönüştürün. Bizim yaşam alanlarımızı da artık daraltmayı da bırakın. Biz eski yaşam alanlarımızı geri istiyoruz. Bizim yaşam alanlarımızı daraltmanız aslında kendi yaşam alanlarınızı da daraltmak yok etmek demek olduğunu da bilin. Aslında o zekâya sahipsiniz ama bu aptalca fikirleri neden uyguluyorsunuz anlamıyoruz. Biz hayvanlar siz insanları anlamakta gerçekten güçlük çekiyoruz. Bence kendinize gelin. Beni duyuyor musunuz kendinize gelin.’’ 

Adam uykusundan gördüğü kâbusun etkisiyle uyanmıştı. Yaşadıkları gerçek değil de aslında bir rüyaymış. O an aklına bir şey gelmişti. Ya birde bitkiler isyan edipte mesela evdeki bir sarmaşık kendisini boğmaya çalışsaydı ne yapardı kim bilir? 

Bu yaşanan gerçek olmasa da adamın rüyasına giren köpeğin anlattıkları maalesef gerçeğin ta kendisi biz insanoğlu yaşadıklarımızdan ders alır mıyız gerçekten bilmiyorum. Ders alıp kendimize gelir miyiz onu da bilmiyorum ama dünyamız avuçlarımızdan maalesef kayıyor. Doğa katliamına ne zaman dur diyeceğiz inanın onu da bilmiyorum. 

Geçenlerde birkaç kilo buğday aldım. Her gün düzenli olarak bir miktar mutfak penceresinin önüne koyuyorum. Arada birde kontrol ediyorum. Azalmışsa üzerine ekliyorum.  Şimdiye kadar birçok kuş yiyerek sebeplendi. Etrafa pisleyenlerde var elbet. Onları da hiç gocunmadan temizliyorum tabii ki. Onlar etrafı pisletse de bizim dünyamıza verdiğimiz zararı asla başka canlılar veremez. Bu arada o kuşlar yemleri yerken o kadar mutlu oluyorum ki inanamazsınız. Şimdiye kadar o buğdaylardan yiyen kumru, karga, serçe ve de birçok sığırcığa denk geldim. Diğer kuşlar kargadan biraz çekiniyorlar ama diğer kuşlar yan yana kavga etmeden yem yiyebiliyorlar. Karga diğer kuşlara göre biraz daha irice olduğu için çekindiklerini düşünüyorum. 

Maalesef biz insanoğlunun yüzünden tabiatta ne kurt kaldı ne kuş.  Arılarda ölüyormuş. Kısacası gözümüzün önüne bakmazsak sonumuz geliyor demektir. Maalesef bizim yaptıklarımızın bedelini gelecek nesil ve de hayvanlar ödeyecek. Akıllı ol ey insanoğlu/kızı akıllı ol. 

İyi de ne olacak şimdi? Onu da şimdi siz söyleyin bakalım?

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On