KATIKLI EKMEK

29 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
369 defa okundu.
KATIKLI EKMEK

Serhat Erdoğan

Reuters’un haberine göre Manhattan şehir merkezinde yaşayan 27 yaşındaki Allie Chernick, büyükannesinin tarifini kullanarak muzlu ekmek pişiriyormuş. Önce sadece üniversitedeki arkadaşları için yapmayı planlamış fakat rağbet görünce bir fırın açmış ve haftada 500 muzlu somun ekmeği yapıp dakikalar içinde de satıyormuş.
“Her gün sadece muzlu ekmek pişireceğimi hiç düşünmemiştim ve bu öyle olurdu, ama öyle bir şey” dedi. “İnsanları mutlu etmeyi seviyorum ve yaptığım şeyleri yemelerini ve sevdiklerini izlemeyi seviyorum. Çok ev gibi ve tadı çok ev yapımı ve umarım onlara rahat ve mutlu olmayı hatırlatır.” Diyerek duygularını da tüm dünyaya bildirmiş, Allie Chernick. Bizlerde aradaki binlerce km mesafeye rağmen bu haberi okuduk… Nedir?
Şudur: Evet muz üretiyoruz. Yeri geliyor ihraç da ediyoruz. Anamur muzunun tadı baldan tatlı, doğrudur… Buğday da üretiyoruz. Bazen ithal etsek de üretiyoruz, o da doğrudur.
Fakat elalem muzlu ekmek yapıp tüm dünyaya önce haber yapıyor. Sonra sanayileştirip satıyor. Sonra da beş liralık muz ile beş liralık buğday karışımını bize yüz liraya satıyor.
Sonra biz aradaki farkı kapatamıyoruz ve dolar oluyor şu kadar Türk lirası, euro oluyor bu kadar Türk lirası. Bir günde %10, iki günde %15 fakirleşiyoruz.
Daha önce anlatmıştık galiba, çok önceden iki sene evvel kadar… Bir şeyler yapmak lazım.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On