Kırşehir’liler Vakfı tarafından 500 kitap hediye edildi

9 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.

imagesKırşehirliler Vakfı tarafından yapılan kitap bağışları hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Her İnsan Bir Kitap diyerek çıktımız bu anlamlı projede Kırşehirliler Vakfı Başkan Yardımcımız Zülfikar Altay, Kırşehirliler Vakfı Kadın Komisyon Başkanı Sevilay Aslan Dirliktutan, Kırşehirliler Vakfı Gençlik Komisyon Başkanı Tayfun Bayrak, Kırşehirliler Vakfı Gençlik Komisyon Başkan Yardımcısı Ferhat Ünal,Kırşehirliler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Aşkun, Çukurca Birlik Spor Yöneticileri Osman Saydan ve Sinan Güler’in katılımıyla ilk  kitap bağışımız 500 kitapla Kırşehir Ömer Hacılı Kasabasın’daki Turgut Aslan Okuma Salonu’na oldu.

Bizleri Muhtarımız Bayram Özdemir  karşıladı.

Hoş sohbetlerinde yaşandığı ayrıca Ömer Hacılı kasabasında Doğan Rahmetli eski Kaman Belediye Başkanı Turgut Aslan’ın kabrinide ziyaret ettiğimiz Yöresel Yemek ve Yetişdirdikleri ürünlerden ikramda bulunan kasaba sakinlerininde hazır bulunduğu organisazyonumuzda emeği geçen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz” dediler.

Diğer yandan 336 öğrencisi olan ve 15 köyden 162 taşımalı örgenci gelerek eğitim aldığı Kırşehir Akpınar Ortaokulu’nun Kütüphanesi’nin olmadığını tespit eden vakıf üyeleri 2 aylık bir çalışmayla 1000 kitap topladıklarını belirttiler.

Konuyla ilgili ise şunları söylediler.

“Okula her şey yaptırabilirsin ama Okulun Kitaplığı yok ise hiçbir şey yapmamış olursun” diye yola koyulan Kırşehirliler Vakfı Ve Çukurca Birlik Spor olarak 336 öğrencisi olan ve 15 köyden 162 taşımalı örgenci gelerek eğitim aldığı Kırşehir Akpınar Ortaokulu’nun Kütüphanesi’nin olmadığını tespit ettik. Kütüphanesi olsun dedik bu çerçeve’de 2 aylık bir çalışmayla 1000 kitap toplayarak öğrenci kardeşlerimize bir kütüphane kurduk.

Ayrıca hayırseverlerin kırtasiye,yazıcı vb. gibi bağışlarıyla eğitime katkıda bulunmak adına Akpınar Ortaokulu’na Kırşehirliler vakfı başkan yardımcısı Zülfikar Altay, Kırşehirliler Vakfı Kadın Komisyon Başkanı Sevilay Aslan Dirliktutan, Kırşehirliler Vakfı Gençlik Komisyon Başkanı Tayfun Bayrak, Kırşehirliler Vakfı Gençlik Komisyon Başkan Yardımcısı Ferhat Ünal, Kırşehirliler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Aşkun, Çukurca Birlik Spor Yöneticileri Sinan Güler ve Osman Saydan Gittik.

Bizleri Akpınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Yüce, Akpınar İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Örsan Pınar, Akpınar Ortaokulu Müdürü Recep Sulubulut, Akpınar Ortaokul Müdür Yardımcısı Hüdai Pakel ve Okulumuzun Öğretmenleri Ceyhun Bircan, Duygu Karatlı, Erhan Umucu, Aysun Uçku karşıladı. Hoş sohbetlerin yaşandığı öğrencilerimizin yüzündeki mutluluğun anlatılamayacağı ancak bu duyguyu okulda ancak teneffüs ederek anlayacağınız anlar yaşandı.

Okul Müdür’ü Recep Sulubulut ve ekibine kitapları teslim ettik ve bir kaç sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimize Ufakta olsa eğitimde faydalı olacak hediyelerini taktim ettik.

Program sonunda da Akpınar Ortaokul Yönetimi Vakfımız ve Çukurca Birlik Spor Ekibine bu anlamlı kitap kampanyamızdan dolayı plaket takdim ettiler ve teşekkürleri’ni sundular.

Görevimizi Tamamlayarak Akpınar Ortaokulun’dan ayrıldık.

Projemi’zi destekleyen katılan bizlerden emeklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkürlerimizi Kırşehirliler Vakfı Yönetimi Ve Çukurca Birlik Spor olarak iletiriz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN