KIRŞEHİR’DE YABANCILAR ÇOĞALIYOR

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
311 defa okundu.
KIRŞEHİR’DE YABANCILAR ÇOĞALIYOR

12347893_988803674511490_1049146687262753624_nGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Dünya Engelliler günü ile ilgili bir dizi etkinlik düzenledi.

Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli-engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır. Nüfusumuzun önemli bir bölümünü teşkil eden engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması, kendi kendine yetmeleri ve tüm imkanlardan yararlanmaları temel önceliğimizdir. Devletin ve ilgili kurumların, engellilerin yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda üretken kılınmaları, istihdam edilmeleri, yaşama sevincini kaybetmeden sosyal hayata katılmaları için çalışmalarını sürdürmesi gerekmektedir.

Bununla birlikte engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşme sürecinde karşılarına çıkan diğer bazı sorunların da herkesin bilinçli ve duyarlı gayretleriyle zamanla aşılacaktır. Engellilerin ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve eğitsel alanlarda toplumsal hayatta varlık göstermeleri, ülkemizi daha da güçlendirecektir.

Diğer taraftan engelliler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla son derece güzel kampanyalar ve projeler yürütülmektedir. Toplumsal bilincin güçlenmesine de katkı sağlayan bu faaliyetlerin artarak süreceğine ve engellilerimize eğitim başta olmak üzere daha güzel imkanlar ve fırsatlar sunulmaktadır. Bu kapsamda;

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi her zaman yanlarında olduğu engelli sporcu ve gençlerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de yalnız bırakmadılar. Güne Engelli ailelerini ziyaretle başlandı ve şehitlik ziyareti ile devam etti. Sinema etkinliği ile program sona erdi.Engelli sporcu ve gençlerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de yalnız bırakmadı. Etkinliklere Gençlik Merkezi Müdür V. Ali Kaya, Gençlik Liderleri ve Bedensel Engelliler İl Temsilcisi ve Bedensel Engelliler Antrenörü Adem Doğan katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN