KİMİN ESERİ? YALANLAR. KANDIRMALAR VE ÜSLUP.

15 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
725 defa okundu.
KİMİN ESERİ? YALANLAR. KANDIRMALAR VE ÜSLUP.

KİMİN ESERİ? YALANLAR. KANDIRMALAR VE ÜSLUP.

‘Bir gün Milletimiz TAMAM derse’!!! Evet artık Tamam. ‘Gençler biliyorum SIKILDINIZ biliyorum’!!! Evet artık Sıkıldık…

Erdoğan’ın manifestosu. Türkçe karşılığı Erdoğan’ın Seçim vaatlerinin listesi!

‘Dış politikada yapıcı olacağız.

Vergi yükünü azaltacağız.

Özgürlükçü olacağız.

Enflasyonu düşüreceğiz.

Cari açığı azaltacağız.

Tek tip genç yaratmayacağız’.

Bu sözler şaka gibi geliyor insana… Hani insanın aklıyla dalga geçilir ya! Acaba Erdoğan bizlerle yine dalgasını mı geçiyor gider ayak. Bu ülkeyi 16 yıldır kim yönetiyor. Bu ülkede 16 yılda ne oldu da; bu hale geldi. 16 yıldır iktidarda sen vardın. Neden yapmadın? Neden düzeltmedin? Atma Recep din kardeşiyiz.

Bu bir itiraf. Yapamadık. Bu işi ‘elimize yüzümüze bulaştırdık’ itirafı. İyi ki; aldatıldık’ demedi. İyi ki; FETÖ’nün işi demedi. İyi ki; muhalefetin işi de demedi. Bu işi getirdi dış mihrakları bağladı. Seviye düştü. CHP’ne hakaretler yağdırdı. ‘CHP demek tezek demektir’… ‘CHP çöplüktür, pisliktir, hava kirliliğidir, susuzluktur‘… AKP Genel Başkanı R.T.Erdoğan…

Yeşili yok ettiklerini unuttular. Istıranca ormanlarını yok ettiklerini unuttular… Kaz dağlarını unuttular… Termik santralleri unuttular. Dağıttıkları kömürle nefessiz bıraktıkları şehirleri unuttular. Peşkeş çektikleri akarsuları unuttular. Ayamama Deresi, Tavukçu Deresi, Papaz Dereleri taştı. 33 kişi öldü… Haklısınız. Erdoğan artık tamam. artık sıkıldık.

Bu millet bu yalanlara da boyun eğerse. Pes artık. Anlarım ki; “Aptallık bulaşıcı”…

Bunlar Türkiye’nin ekonomi kaynaklarını  kimlere pazarladılar? Türkiye’de ne oldu da; üreten toplumdan, tüketen topluma geçti? Dünya’nın nereden nereye geldiği değil. Bu Dünya içinde Türkiye’nin 16 yılda nereden nereye gittiğine bakmak gerekir.

Biz Türkiye’yi pazarlamaya geldik dediler. Pazarladılar. Babalar gibi satarım dediler. Satıp bitirdiler.

İşsizlik, aşırı dış borç, yüksek faiz, yüksek enflasyon, carı açık ve TL’nin aşırı değer kaybetmesine çözüm bulamayan iktidar 24 Haziran’da yeniden bir 16 yıl istiyor! Yersen!

Kimin eseri? Yollar yaptık dedi. yapılan yollar defalarca (16) yıldır yeniden sökülüp yeniden yapıldı. yandaşların her biri devlet kesesinden köşeyi döndü. Milletin A… koymaya vardırdılar işi.

Medya bitti… Kimin Eseri? Halkın doğru haber alma özgürlüğünü, Milletin paralarıyla gazete patronlarını teslim alarak önünü kapattılar. Halkı haber yerine, Magazin programlarına yönlendirip uyutma modunu seçtiler. Halka bedava gazete dağıtıp asparagas haberlerle 16 yıl oyaladılar. Milletin vergileriyle saltanat süren devlet yayın organı TRT ve AA iktidar borazanı yapıldı…

Eğitim bitti… Kimin Eseri? İktidara geldiler,eğitimi kendi hedefleri, ideolojileri ve iktidarda kalma hesapları içinde değerlendirip, planlamaya aldılar. Şekillendirdiler. 10 binin üzerine çıkan imam hatip okulu inşa edip devletin imkanını, devlet okullarından çekip; İmam Hatiplere kaydırdılar. Öğrencileri, dindar ve layık diye böldüler.

Eğitim, demokrasi bilincini artırır. Onları korkutan buydu. Eğitimsiz bir toplumda Demokrasinin tüm kurallarıyla yerleşmesi ve sağlıklı sürdürülmesi mümkün değildir. Bilmeyecek kadar alim. İstedikleri buydu.

Eğitim bir toplumun geleceğini, yönetim sistemi ile ilgili tercihlerini, biat kültürünü ve potansiyel kalkınmayı etkilemenin şifrelerini barındırdığını biliyorlardı. Eğitimin kimyasını bozdular. Çağdaş eğitim yerine medrese eğitimiyle, dindar nesil yaftasıyla eğitimi işin içinden çıkılmaz bir hale getirdiler. Ülkenin geleceği olan çocukları ve gençleri kobay olarak kullandılar. Yetmedi kökleşmiş evrensel kimliğe sahip üniversiteleri bölmeyi hedeflediler. Üniversite mezunu milyonlarca işsiz yarattılar.

Sağlık bitti… Kimin Eseri?Sağlık “ticarileşen” ve “piyasalaşan” sektör haline geldi. Sağlık sistemi tarikat odaklarının eline verildi. Özellikle Araştırma hastanelerinde tarikat üyesi olmayanlar dışlanırken, hasta bu dalaşmanın mağduru yapıldı. Özel hastaneler sağlıktan önce darphaneye dönüştü. Soygun sisteminin âlası tesis edildi. Bu anlayış, Türkiye’de “sağlıkta dönüşüm” ve bunun önemli bir boyutu olan “performans” uygulaması ile yaratılan yeni çalışma ortamı gibi absürt boyuta taşındı.

Ekonomi bitti… Kimin Eseri?

Türk parası 16 yılda %412 değer kaybına uğrayarak rekor kırmış. Yıllık Faiz %15,53 TL… Dolar 4.29 TL… Euro 5.10 TL… Altın gram 180.73 TL… Çeyrek Altın 305.12 TL… Benzin 6.07 TL… Motorin 5.53 TL… Dış Borç 453, 2 Milyar Dolar.  Cari açık. 47.1 Milyar Dolar. Türkiye’nin 52 yıllık toplam açığına bedel. Bütçe açığı 47.4 Milyar TL. Ödenen faiz. 217 Milyar Dolar… Bu rakamlar devletin resmi açıklamaları. Açıkça göstergeler gösteriyor ki; tulumbada su bitti.

Türkiye’de vergi türü 299 çeşit. Verginin vergisini ödeyen halk. Haraca dönmüş cezalar ve harçlar…  Tüm kamu malları elden çıkartıldı. Milli olan hiçbir şey kalmadı. Çalışanların gelirinin %41 vergiye gidiyorsa! Benzinin ürün fiyatı 1.77 TL vergisi 3.23 TL  Benzindeki vergi %183  ise, Motorinin ürün fiyatı 1.88 TL vergisi 2.56 %136 olmuşsa. Diğer yanda vergi cenneti Malta ve  Man adasına vergi kaçıran mahdumlar, enişteler.

Erdoğan diyor ki; ‘Vergi yükü düşecek’! 16 yıldır neden düşürülmedi. Neden mütemadiyen yükseldi. Daha bir kaç ay önce tüm vergi, harç ve cezalara %40′ lık artışı kim yaptı? Uzaylılar mı?

Tarım bitti… Kimin Eseri? AKP Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan. Diyor ki; ‘Çiftçiye daha çok müjdelerimiz var’. Bir tarım ülkesi 101 ülkeden hububat ve saman. 26 ülkeden et. 6 ülkeden sığır ithal ediyorlarsa. Sudan’da 7 milyon 805 bin dekar (dönüm) tarım arazisi 99 yıllığına kiralanmış. Sırada 500 bin adet canlı sığır ithalatı varsa! Ayrıca Fransa kaynaklı madalyası olan birde Tarım Bakanı var.

Yoksulluk arttı… Kimin Eseri? Türkiye %7.1 büyürken, ülkede açlık sınırı 1 662,70 liraya, yoksulluk 5 416,00 liraya yükseldi. Türk halkı dolar bazında %34 yoksullaştı.

Sanayi bitti… Kimin Eseri? Üretim %47 düştü. Birçok firma  konkordato ilan etti. 176 firma borç ertelemesi talep etti.

Adalet bitti… Kimin Eseri? ‘Adalet dilenmekle ve başkalarına kendini acındırmakla ulusun ve devletin onur ve bağımsızlığı  güven altına alınamaz’. Mustafa Kemal Atatürk. Korku bulaşıcıdır! Bunun içindir ki ‘Yarın kimseye vaat edilmemiştir’. İktidar yanlısı tüm Avukatlar, Savcı ve Hakim olarak atanmışsa kimin eseri?

Demokrasi bitti… Kimin Eseri?  Ülkede demokrasi ve insan hakları evrensel ilkelerine bağlı girişim, inanç ve düşünce özgürlüklerine saygılı, yalnızca asli görevlerine odaklanmış etkin bir devletin var olduğu söylenemiyorsa!  Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesi olan çağdaşlık uygarlık hedeflerine ve ilklerine iki ayyaşın yaptığı anayasa deniyorsa, toplumu ayrıştırma ve etnik köklere bölerek toplumsal yapının bozulmasına Laik hukuk devleti tamlamasının dışına çıkmış bir anlayış hakim kılınmışsa.Türkiye’de demokratikleşme mücadelesi halkın huzuruyla bağdaşmıyor demektir.

‘Parlamenter demokrasi bitti’… AKP Genel Başkanı R. T. Erdoğan… Bu itirafın anlamının; MONARİŞİ olduğunu bilmeyen toplum yaratılmıştır.

Anayasayı ve hukuku takan yok. Seçimlerde devletin tüm imkanlarını kullanmak. OHAL kapsamında ülke yönetmek. KHK larla ülkeyi yeniden şekillendirmek. Düşünce özgürlüğüne pranga takmak.

Ahlak bitti… Kimin Eseri? Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir ‘tahakküm teolojisi’ oluşturanlar sizler değil misiniz. İdeoloji için papaz elbisesi giyerim diyenler kimler. Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi kolu haline sizler getirmediniz mi. Fetullah ile işbirliğinin ortağı siz değil misiniz? İşin esası din, iman, Tanrı ve ibadet hepsi iktidar çıkarı ve hesabıdır.

13 yaşındaki çocuklara evlenebilir fetvaları. Tecavüzler. kadına şiddet. ve tecavüzlerin artışı hangi döneme denk geliyor sizce. Çocukları tarikatların kirli karanlık mezralarına sürükleyenler kimler?

Dış Politika bitti. Kimin Eseri? Uluslararası İlişkilerde ülke disiplininin geldiği nokta mahalle kavgasına dönüştü. sarayla itibar kazananlar. Dış Politikada hızla kaybedilen değerler.  Monşerden Heytttt anlayışı. Komşularla sıfır sorun, komşularla sıfır ilişkiye bağlanmışsa bu işi birileri yapmış olabilirmi?

Son Söz… Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu kimin Eseri? “Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklale sahip olmakla gerçekleştirilebilir. Ne kadar zengin ve bolluk içinde olursa olsun, istiklalden yoksun bir millet, medeni insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık görülemez.” Mustafa Kemal Atatürk…

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN