KARA SALI

1 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
523 defa okundu.
KARA SALI

1407753764_389912896

Geçtiğimiz Salı günü yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Kırşehir halkı Salı gününü ‘Kara Salı’ diye karaladı.

Salı günü (31 Mart 2015) Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi vatandaşı tedirgin etti. İnsan hayatının en önemli ihtiyaçlarından biri olan elektriğin kesilmesiyle birlikte Kırşehir halkı Salı gününü ‘Kara Salı’ ilan etti. Evde can sıkıntısından patlayan Kırşehirliler soluğu cadde, park ve Caferlerde aldı. Elektrik kesintisi nedeniyle çoğu işyeri dükkanını kapatırken bazı işyerleri de jeneratör aracılığıyla hizmet vermeye devam etti. Evde bunalan Kırşehirliler jeneratör aracılığıyla faaliyetlerine devam eden Caferlere giderek vakit geçirmeye çalıştı. Elektrik kesintisi internet ve telefon kullanıcılarını da mağdur etti.

Telefonlarının şarjı biten vatandaşlar telefonlarının şarjlarını jeneratör destekli işyerleri ve Caferlerde doldurmaya çalıştı.

Kırşehir Belediyesi vatandaşları su kesintisine karşı uyardı.

Elektrik kesintisi nedeniyle Kırşehir Belediyesi’nden vatandaşların cep telefonlarına uyarı mesajı geldi. Mesajda elektrik kesintisi nedeniyle suların depolara pompalanamadığı ve bu yüzden vatandaşların suları ihtiyatlı kullanmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

Uzun süren elektrik kesintisi nedeniyle elektrikli aletlerin zarar görmemesi için elektrikler kısım kısım verildi.

Yaklaşık 8 saat süren elektrik kesintisi ülke genelinde akşam saatlerinde kısım kısım verilmeye başlandı. Kırşehir’de elektrikler saat 20.00’de verilmeye başlandı ve 20.30’da tüm Kırşehir aydınlığa kavuştu. Elektriklerin gelmesiyle birlikte rahat nefes alan vatandaşlar yaşanan su kesintini de önceden aldıkları önlemle atlattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN