Kamp Ateşi

26 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
154 defa okundu.
Kamp Ateşi

İki üç gündür havalar güzelleşti ya, aklıma kamp günleri geldi. Dağlara yürüyüşümüz dışında iki üç günlük kamplara da giderdik.

Simav Gölcük’e kamp var. Sevinerek hazırlandık. Kamp günü gelip çattı ama hava bulutlandı. Çıktık yola inşallah yağmur yağmaz diyerek. Çünkü çadırda kalacağız. Gölcük harika bir yer. Ortada göl, yerler yemyeşil çayır, etrafı ağaçlarla kaplı. Daha önce de gittiğimiz için biliyoruz. Eğer hava açıksa; sabah kuş sesleriyle uyanıp göle bir bakıyorsunuz, bütün ağaçlar gölün içinde. Nasıl mutlu oluyorsunuz. O gölün etrafını zevkle dolaşıp, kahvaltıya oturuyoruz.

Bu gün öyle değil. Geldik gölün kenarına. Yağmur ,fırtına. Gölü değil, önümüzü bile göremiyoruz. Çadırları kurmaya çalışıyoruz. Her yanımız sırıksıklam. Bazı arkadaşlarımız ateş yakmak için uğraşıyor. Isınabilmemiz için kocaman.bir kamp ateşi yakılıyor. Ateşin etrafına toplanıyoruz. En öne gelenler çok ısınıyor, arkadakiler biraz, bazı arkadaşlarımız ilerdeki bir pansiyona gittiler. Onlar kamp ateşinden hiç yararlanamıyorlar.

Bu kamp ateşini düşünürken aklıma çok garip şeyler geldi. Ben her gün her saat, her dakika çocuklarımı düşünüyorum nasıllar, ne yapıyorlar, iyiler mi? Diye.

Beş buçuk yıl evlatlarından haber alamayıp her dakika ümitle bekleyip acaba bu gün gelir mi diyen anne babayı. O evlerdek günlerin nasıl geçtiğini. Babanın her dışardan gelişinde, annenin gözünün taaa içine bakışının anlamı şu: oğlumdan haber var mı? Babanın omuzları düşük, önce karısına, sonra yere ümitsizce bakışı. Yoook yoook diyen o gözler ve gözlerden akan yaşlar. Kaç kez bazan ümitlenip, çoğu kez ağlayarak geçen günler, aylar, yıllar….

Son bir hafta cumhur başkanının bir sözü hepsinin içinda güller açtırdı. Çarşamba günü herkesin çok sevineceği bir haber verecek.

O güzel haber yerine on altı şehit haberi geldi. On üçü bir mağarada şehit edilmişti. Ocaklara çok kuvvetli yakılan bir kamp ateşi düşer. Yanar, kavrulur aileler. Bu acının bir tanımı yok. Ateş düşen ailelerin yakınları da yanar anne, baba, eş, çocuklar kadar olmasa da. O ateşin uzağında olanlar da üzülür ama saman alevi gibi çabuk geçer.

Bu ateşin dışında kalanlar hiç umursamaz.

Cayır cayır yanan Anneler, babalar ve eşler. Acılar onların. Vah vah, tüh tüh deyip ertesi günü, hiç bir şey olmamış, o şehitler hiç gelmemiş gibi, vur patlasın, çal oynasın.

Bunlar kaçıncı gelen şehitler. Kimbilir daha ne kadar gelecek. Herkes artık kendine gelsin. Bu ailelerin yerine kendinizi koyun. Birbirinizi yemekten vazgeçip, çözüm yolu bulun hep birlikte.

Bu olanları benim ülkem hakikaten haketmiyor. Bu askerlerimizin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Önce Amerikalılar başlarına çuval geçirdi. Sonra ergenekoncular deyip tutuklamalar, askerin girilmeyecek kozmik odalarına girmek. Neden bizim askerimize bunlar layık görülüyor. Askerlerimiz bizim canımız. Canlarını ortaya koyarak, geride, anne, baba eşler, çocuklar bırakarak kara toprağın altına giriyor. Benim bir oğlum yok ama o annelerin yerine koyuyorum kendimi. İçim yanıyor, onlar nasıl dayansınlar.

Bir daha bu acıların yaşanmaması ve ülkeme her yönden barış gelmesi dileklerimle,tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Sağlık diliyorum her birinize. iyi geceler canım arkadaşlarım, sevgili dostlar.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On