Kaman Kalehöyük’e ziyaretçi akını

6 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1027 defa okundu.
Kaman Kalehöyük’e ziyaretçi akını

Kaman Kalehöyük’e ziyaretçi akınıTarihimize ışık tutan Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni 32 bin tarih sever ziyaret ederken, müze ziyaretlerinde müzekartın sunduğu avantajlarla daha rahat ve kolay gezi imkanına sahip olabilirsiniz.

Kırşehir’in Kaman ilçesinde Türkiye ve Japonya arasındaki dostluk ve kültürel işbirliği sonucu inşaatına 2008’de başlanan ve Japonlar tarafından yaptırılan Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’ni 2013 yılında 32 bin kişi ziyaret etti.

Japonya dışındaki en büyük Japon Bahçesi’ne de sahip olan ve bilimsel araştırmaların yapılmasını sağlayan laboratuvarlar ile seminer salonlarının yer aldığı Arkeoloji Müzesi’nde, Kalehöyük’te 1986 yılından bu yana yapılan kazılardan çıkan eserlerle birlikte Keskin yakınlarındaki Büklü Kale ile Kırşehir merkezindeki Kalehöyük’ten çıkan eserler olmak üzere yaklaşık 3 bin eser sergilenirken, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi 32 bin tarih sever ve sanat tutkununu ağırladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2008 yılında uygulamaya başladığı müzekart ile tarih severler ve sanat tutkunları, müzelerin güzelliklerini keşfederken, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi de, müzekartın sunduğu avantajlarla konuklarını ağırlıyor.

Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen eserler ile ziyaretçi sayısının yanı sıra müzekartın sunduğu avantajlar hakkında 40 Arena Gazete’mize  bilgiler veren Kırşehir Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Yıldız Eraslan, 7’den 70’e herkesin müzeleri ziyaret etmesini istediğini belirtti.

Bu arada tarih severler ve sanat tutkunlarının yaşadığı şehrin güzelliklerini keşfetmek isteyenler için bir hazine niteliğinde olan müzekart uygulaması, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle müzelere ilgiyi arttırmak ve daha fazla ziyaret edilmesini sağlamak için 2008 yılı Haziran ayı itibariyle uygulanmaya başlanmıştı.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On