İkra (Oku) – Müslüman Akıllı Ol

26 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1684 defa okundu.

böcek ugur

Bizler ALLAH’ımızın ilk ayeti İKRA yani oku’yu görmezden gelip. Daha sonra da kendimizi ilme kapatır. Bu şeyh şunu diyor onun peşine, olmadı şunun peşine gidelim dersek. Asla doğru yolu bulamayız. Bakın 15 temmuzda neler oldu neler.

ALLAH’ımız git şeyhe danış sor dememiş; oku demiş. Hatta oku derken de sadece kuran oku da; dememiş. İlim Çin’de ise onun alın diyen bir peygamber efendimiz varken. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen. Hz ali efendimiz varken. Biz okuyup ta doğruları görmez isek. Birileri din, birileri demokrasi birileri başka bir şey adına bu insanları hep sürükleyecek. Bunları söylerken; gerçek dindar ve gerçek demokrat, gerçek milliyetçileri kastetmiyorum. Bu duygulardan nemalananları kastediyorum.

Aslında insanların farklı fikirleri olmalı ama özümüzdeki olan birliği beraberliği kaybetmeden, cem olalım cemaat olalım ilkesinden hareketle, okuduğumuz öğrendiğimiz ilmi değerleri işleyerek onlara hayatiyet kazandırarak. Hareket edersek, o zaman Hiçbir ülkenin hegomanyasına girmeden. Kapitalizme, Kominzme veya başka bir sisteme hizmet etmeden. Kendi yolumuzu okuyarak, tartışarak en çokta çalışarak bulabiliriz.

Zaten ALLAH’ımız İKRA oku derken OKU, ANLA ve UYGULA diyor. Hak hukuk ve en güzel sosyal adalet dinimizde mevcuttur. Peygamber efendimiz kızına bir gün konuştuğunda kızım benim peygamberliğime güvenme. Herkesin sınavı kendine demesi; gerçek adaletin varlığını işaret eder. Kimsenin İslamiyet’te dokunulmazlığı yoktur. Sadece ve sadece akli melekesi olmayanlar, çocuklar, sorumluluğu yoktur.

⋰⋱★..★..⋰⋱★..★..⋰⋱★..★..

Dünyada bir savaş var. Savaşların mağdurları hep Müslümanlar; bu savaşların sebebi ne insanlar neden bu kadar savaşıyor bu insanları kim savaşa sürüklüyor. Açık ve net söylüyorum. Dünyada eşi benzeri olmayan bir silah sektörü var. Ellerindeki silahları satmak, pazarlamak için insanları birbiriyle savaştırıyorlar. Bu konuda gaza gelen birbirine düşen maalesef ve maalesef Müslümanlar; bu sebepten dolayı aklıselim olan insanlar kaygılı. Ben Müslüman’ım diyerek eline silahı alıp; Müslüman kardeşini vuran insan Müslüman olamaz. Kimse savaş yapmasın, dünya hepimize yeter aslında. Bu türlü savaşlara dur diyebilmenin tek bir yolu var oda eğitimdir. Hiçbir Hristiyan ülke diğerine savaş açmıyor. Hatta Müslüman ülkelere bile savaş açmıyor. Eğer Müslüman bir ülkeyi ele geçirmek istiyorsa. Ya içerisinden ya da komşu bir ülkesiyle işbirliği yaparak birbirlerine düşürüyor.  Müslüman akıllı ol.

⋰⋱★..★..⋰⋱★..★..⋰⋱★..★..

Mecliste olanlara bakıyorum da; herkes birbirini yiyor. Kavgalar, döğüşler, ısırmalar neler; neler. Önceden sadece erkekler yapıyordu. Şimdi kadınlarda saç başa görüntüler sergiliyor. Aman ALLAH’ım. Gözlerime inanamıyorum. Hiç birini ayırt etmeden söylüyorum; sakin olun. Orası er meydanı değil. Eller kollar değil sözlerin savaşı olmalı. Hatta sözler bile savaşmamalı, barış, huzur ve mutluluk olmalı. Biz ülkemizde kavga istemiyoruz; Lütfen…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN