İknada Üç İlke

29 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
690 defa okundu.

mustafa kılınç resim

“Hiçbir şey doğru zihinsel yaklaşıma sahip birini amacından saptıramaz.

Yanlış yaklaşım içinde olana ise yapılabilecek bir şey yoktur.”

Thomas Jefferson

İnsanların davranma, hissetme ve düşünme alışkanlıkları ve kalıpları vardır. İnsanlar bu kalıpları düzenli olarak takip etme eğilimindedirler.

İnsanoğlunun bir özelliği de işe yarayan şeyleri devam ettirme eğilimidir. Kişinin bir görevi yerine getirmeden ne ölçüde etkili olduğu, eriştiği temsil sistemlerine ve erişimlerin dizilişine bağlıdır. Her insanın bir görevi yerine getirirken normal olarak takip ettiği bir veya birkaç dizi vardır. Bunlar görüntü, ses ya da duygulardır.

1- Tam olarak ne istediğinizi bilin. Hangi sonuçları aldığınızda memnun olacağınızın farkında olun ve sonuca odaklanın.

2- Konuşmalarınız esnasında istediğiniz sonuçları alıp almadığınızı anlamak için yeterli duyusal keskinliğe sahip olun. “İLETİŞİMİN ANLAMI ALDIĞINIZ TEPKİDİR.” varsayımını benimseyin, ilke edinin.

3- İstediğiniz sonuçları alıncaya kadar davranışlarınızı değiştirin, ESNEK olun. Esnek olan, sisteme hâkim olur. “Delilik nedir” biliyor musunuz? Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemeye delilik denir. Farklı sonuçlar alabilmek için farklı davranışlar göstermeniz gerekir.

Olumsuz sonuçlar almak istemediğimiz sürece olumsuz düşüncelere odaklanmanın anlamı yoktur.

– Hayatta her zaman beklediğimiz şeyleri elde ederiz.

– İlişki yolunda pişmanlıkları, hayallerinin yerini almış insanlardan olma lüksünüz yoktur.

– Sorunlar tıpkı bebekler gibidir. Tarafımızdan beslenerek büyürler. Sorun bebeklerini kaldırın ve atın.

Düşüncelerimiz değişmiyorsa aldığımız sonuçlar da değişmeyecektir. İnsanlar kendi nedenlerine göre hareket ederler. Sizin nedenlerinize göre değil. Sizin için var olan faydalar ve dezavantajlar onlar için aynı olmayabilir. İnsanların davranış kalıpları zaman içerisinde tutarlılık kazanır.

İkna etme sürecinde şu andan itibaren düşüncelerinizi akıllıca seçin ve hayatınızdaki muhteşem sonuçlara ulaşmak için bu güçlü kuralı kullanın.

“TÜM İNSANLAR ARZU EDİLMEK, SEVİLMEK VE İLGİ GÖRMEK İSTER.”

“Mustafa Kılınç”

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On