İKİ KAPILI HAN

6 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
687 defa okundu.
İKİ KAPILI HAN

Dokuz ay annemizin karnında kaldıktan sonra ağlayarak gözümüzü açıyoruz. Nedense bütün bebekler ağlayayarak doğar. Hiç gülerek doğan bebek görmedim. Siz gördünüz mü bilmem.

Bundan sonra az susar, bazan güler, çokça da ağlar. Altını kirletir ağlar.karnı acıkır ağlar. Beklediği ilgiyi bulamazsa ağlar. Benimle ilgilensinler, beni sevsinler diye. Bu durum böyle sürer gider. Çünkü annesinin karnındayken, karnı hemen doyar, altını ıslattığını bilmez. Annesinin karnında ilgisi sevgisi tamam. Ta ki bu birinci kapıdan dünyamıza girinceye kadar. Yeni bir dünya, yeni bir hayat.

Büyüyor kah ağlayıp, kah gülerek. Büyüdükçe sorumlulukları artıyor. Beklentileri, istekleri artıyor. Girdiği toplum o kadar acımasız ki, artık annesinin hazır sütü, ailesinin bebekken ki ilgisi yok. Ondan istenenleri yapmak zorunda. Okulda öğretmenlerinin, evde ailenin istekleri hiç bitmiyor. Başarılı olmalı, toplumda bir yer bulmalı. Kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeli.

O kadar başarılı olmalı ki, bu kez topluma hizmet etmeli. Çalmadan, çırpmadan. Ailesine, kendine ve içinde yaşadığı dünyaya yararlı olmalı. Bu o kadar kolay mı? Iıh. Çok zor. Toplumda onun karşısinda da acımasız insanlar var. Aman ben onun elindekini de alayım. Oda benim olsun. Ben o kadar büyüyeyim ki, ben her şeye hakim olayım, kimseye göz açtırmamayım. Etrafımda ki Allahtan korkmaz, gözü doymaz insanlara da isteklerini fazlasıyla vereyim, onlar da bana hizmet etsin, diyen, hiç bu kapıdan çıkacağını düşünemeyen insanoğlu, bilmez ki , bir gün bu kapıdan çıkacak. Dalaveresiz ve dalavereyle kazandığı hiç bir şeyini alamadan, bazan dört kişinin taşıdığı, dört kollu bir tabutla, bir beze sarılı olarak, kısmet olmazsa bunu da bulamadan bu kapıdan çıkacak. Ben de çıkacağım bu kapıdan, kimbilir nasıl?

Çok eskiden acı çeken insanlar, acı çektiren hükümdarlarına ” Böbürlenme padişahım, senden büyük Allah var ” derlermiş. Kimler geldi, kimler geçti bu dünyadan. Kimi sevilerek, insanlık için ne kadar yararlı eserler bırakarak, kimi de nefret edilerek. Şu dünyada iyi işler yapıp, ölümsüzleşen insanlara ne mutlu. ATATÜRK gibi. Bıraktığı eserler dostu, düşmanı kıskandırıyor. Çoğu devletler onun yolundan gitmek için çırpınıyor. Biz çok şanslı bir milletiz. Allahım böyle bir dahiyi bize vermiş. Görevlerini bitirip, ikinci kapıdan gururla sevilerek çıkıp gitmiş. Bizi öksüz ve yetim bırakarak. Keşke toz şeker tanesi kadar bir eser de ben bırakabilsem. Ot gibi, güneş kurutunca yok olup gitmesem.

Aşık Veysel ” İki kapılı bir handa, yürüyorum, gündüz, gece ” demiş. İş bu yürüyüşlerde kimsenin ayağına çelme takmadan yürüyebilmeli. Rahmetli Aşık Veysel kendisini terk edip giden karısının ayakkabısının içine para koymuş. ” seni terk ediyor, neden veriyorsun bu parayı diyenlere,” o benim, çorbamı yaptı, hakkı kalmasın.” Demiş. Kaç kişi böyle düşünebiliyor. Düşünebilselerdi böyle olur muydu dünya? İnsanlar biribirini öldürür müydü. Biribirinin toprağına, taşına göz diker miydi?

Bu yıl ülkemde her şey değişsin istiyorum. Terör olmasın, kadın cinayetleri olmasın. İlim yuvalarına ( üniversitelere ) kelepçe takılmasın. Bu gün ben çok üzüldüm. Benim Ecemim de Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştı. Kanada’ya gitmesydi şimdi o üniversite de olacaktı sanki onların içindeymiş gibi geldi bana. Özledim onu çok özledim. Ne olur artık şu ülkeme demokrasi gelse. Sevgi gelse. Ülkem ve insanlarım kırk parçaya bölünmese. Biz dünyaya örnek olsak. Sonra da şu ikinci kapıdan korkmadan, huzur içinde geçebilsek ne olur.

2021 yılı barış yılı olsa, sağlık olsa, sevgi yılı olsa. Canım arkadaşlarım, sevgili dostlar.

Sağlıkla, sevgiyle kalın.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On