İftar Yemeklerinin Parası Kimin Cebinden?

12 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
870 defa okundu.
İftar Yemeklerinin Parası Kimin Cebinden?

 

sait-yanık1İslam âleminin on bir ayın sultanı Ramazan gelince gönüllerde bir ferahlık ruhen ve bedenen bir hafifleme insanlara karşı daha anlayışlı ve hoş görülü bir tutum içinde oluruz. Fakirleri sevindirme dilencileri, garibanları alt gelir gurubunda olanları öğrencileri ve kimsesizlerin kimsesi olunurdu.            Savaşlar durur, küsler barışır, komşu komşunun iftarında bir arada olunur, gençler, çocuklar geç saatlere kadar dışarda olurlardı.  Sahura kalkmak isteyen kalkar, orucuna Allah için niyet edilirdi.

Şöyle İslam Dünyasına bakınca açlık bizde, savaş bizde, geri kalınmışlık bizde, çocuk işçi çalıştırma bizde, taciz, trafik kazası, terör, yaralama, hırsızlık… İslamın tüm yasaklarını ve haramlarını biz yaşıyoruz. Ahi Evran Veli Hazretleri Komşusu aç iken tok olan bizden değildir der. Yine aynı şekilde Peygamber efendimiz Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz (Tirmizi, Savm 82, (807) der

Bu günlerde İftar veren verene. Kırşehir küçük bir il. Fotoğraf karelerine baktığımızda hep aynı isimler görünüyor. Tv ekranlarına baktığımız da aynı yüzler. İnsan ister istemez soruyor bu paranın kaynağı nerededir? nereden gelir? kim sponsor oluyor diye ama gördüğümüz manzara içler acısı Tek sponsor TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ. Vatandaş benim paramla siz kime yemek veriyorsunuz diyor? Siz hiç iftar sofralarında Emeklilere, Çaycılara, Boyacılara, Badanacılara, Temizlik İşçilerine, Taşoranlara, Atanamayan Öğretmenlere, Simitçilere, İşsizlere, Asgari Ücretlilere verildiğini gördünüz mü? Biz orada gariban, sıradan bir vatandaş göremiyoruz. Verecekseniz gariban sıradan olan biz vatandaşlara verin demekteler. Ben yaklaşık on yıldır İftar yemeklerine katılmam. Nedeni ise oraya gelenlerin hepsinin durumu çok iyi. İyi para kazanıyorlar. Çok iyi konumdalar. Kimi başkan kimi yardımcı kimi müdür kimi şef kimi iş adamı kimi rektör, Öğretim Görevlisi, kimi yönetici. Bunlar mı aç olanın halinden anlayacak diye gitmem. Bu tür devletin parasıyla verilen yemekli İftar Programlarına.

Her gün evden işe iş den eve gidene kadar onlarca kişi yolumu çeviriyor. Belki diğer gazeteci arkadaşlarımıza da devletin parası ile ağalık yapanları neden yazmıyorsunuz demekteler. Onlar bir yemek verecek kadar fakirler mi ki bizlerin vergileriyle birbirilerini ağırlıyorlar? Her birisi bir ay boyunca iftar verecek kadar varlıklılardır. Gözlerini ellerini devletin cebinden çeksinler demektedirler.  Bir tane gariban göremiyoruz denmekte. Oraya gelenlerin günahı boyunlarına yarısı oruç tuttuklarına da inanmamaktayız denilmekte. Ya şekeri vardır, ya tansiyonu, ya Bay pas olmuştur, ya anjiyo ya kalp rahatsızlığı vardır, ya da prostat. Hal böyle iken yazık günah değil mi bu mübarek günde Devletin parasını birbirlerine yedirmeye? Terörle mücadelemizde Askerimiz, Polisimiz Belki sahura bile kalkamıyorlardır, şehit olanlar İftarlarını dahi açamadan şehit olmaktalar. Nasıl boğazınızdan geçiyor o yiğitlerin vatan evlatlarının vergilerinden kesilen paralarla o yemekler? Gülüp eğlenmek. Verecekseniz kendi cebinizden verin denmekte Çaycı İbo, Boyacı Mustafa, Simitçi Murtaza, Asgari Ücretli Ferhat, Atanamayan Hilal, Şehit Babası Kemal.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On