HOŞ GEL YENİ YIL

31 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
810 defa okundu.
HOŞ GEL YENİ YIL

2020 yılı korkunç bir rüya gibisin. Hani korkunç bir rüya görürüz de uyanmak isteriz bir türlü uyanamayız. Uyanırız, tekrar uyur aynı rüyaya devam ederiz ve kan, ter içinde uyanırız ya, işte öyle bir yılsın. Tam gönderip kurtuluyoruz derken, yazımı defterimde bitirmişken, haberler demez mi bir akademisyen, gencecik kadınımız yakılarak , bir başka kadınımız da tabancayla vurularak öldürüldü. Yetmedi değil mi son günlerinde de boş durmuyorsun. Hastalıklar, kazalar, ölümler, geçecek bunlar derken, bir virüs çıktı başımıza bela. Yakaladığı insanlarımızı ya öldürdü, ya da perişan etti. Zor yetişen doktorlarımızı, proflarımızı, sağlık çalışanlarımızı, yedi doymadı. Doymaya da niyeti yok. Eğitimde, ekonomide kayıp yıl olduk. Allahım istemiyorum böyle bir yıl daha. Gitsin gelemesin.

İlk kez çocuklarımdan ayrı bir yılbaşı geçireceğim. Bende ki düşünceye bak. Küçücük çocuklarından ayrı sağlıkçılarımız var..

Ya deprem. Sen bari eksik olsaydın. Kaç anne, babayı, kaç çocukları yok ettin. Kaç insanımızı evsiz bıraktın. Hani bir kavgada derler ya; tek tek gelin diye. Tek tek gelmediniz. Hep birlikte geldiniz. Bu ne çile Allah aşkına. Gidin ülkemden, dünyamdan. Hiç birinizi görmek istemiyorum. Bir daha gelme 2020. Zaten de gelemeyeceksin ya. Senin yüzünden 2021 yılını da sevinçle karşılayamıyoruz tüm sevincimizi, neşemizi yok ettin. 2021’e bulaşma, görünmeden, ona dokunmadan defol git.

Yeni yıla girerken neler yapacağımı hayal edip duruyordum. Böyle bir bela başımıza gelmeseydi. Çocuklarımla bir yılbaşı geçirirdim, bir programları yoksa, ya da arkadaşlarımla bir program yapar, birlikte eğlenirdik.

Eski yılbaşı eğlenceleri daha mı güzeldi ne? Küçükken yılbaşı demek bilet almak, radyosu olan bir komşu, ya da radyosu olan bir akrabanın evine yemekten sonra gidip,radyoyu can kulağı ile dinlemek, ortaya getirilen, siyah kuru üzüm, leblebi, fıstık,mısır patlatması, elma, portakal, portakal en gözde meyve, çünkü öbürleri bizim bağımızda, bahçemizde yetişir ama portakal bizde olmaz, iklimden dolayı. Ancak pazardan pazara gelirdi. Hevenkte getirilmiş üzümlerin, kokulu, sulu yine heventen indirilmiş armutun tadına doyum olmaz. Bunları yerken bir yandan da saate bakılırdı. Çünkü saat 24:00 de milli piyango biletlerinin çekilişi var. O saatte herkes elinde bileti radyonun başına toplanır. Çekilişi dinlerdi. Numaralar okunur, biter bizim körolası biletlere amorti bile çıkmazdı. Binbir hayalle gittiğin evden,hayallerin suya düşmüş olarak gelirdik.

Öğretmen okulunda, yılbaşı eğlencelerimiz çok güzel olurdu. Okulun içindeki yemekhanede tüm öğrencilerin ortaklaşa hazırladığı gösteriler yapılırdı. Çok güzel saz çalan, akordiyon,mandolin çalan arkadaşlarımız vardı. Onlar çalar, sesi güzel olan arkadaşlarımız da koro ve solo söylerlerdi. Hiç unutamadığım Nural öğretmenimizin hazırladığı koro da ki, leblebi koydum tasa, solo söyleyen arkadaşlarımızdan da ,ağla gitar, çal gitar ve kırmızı gül demet demet. Zaman zaman dilime takılır, arkadaşlarım tek tek gözümün önüne gelir onlara gülümser dururum. Bu bir özlem.

Ya elektriksiz köylerdeki yılbaşılarımız. Tüm öğretmen arkadaşlarımız birimizin evinde toplanır, köyden bir hindi alır, yanına da bir pilav pişirir, zevkle yerdik. Sonra oturur, başka köylerde de çalışmış arkadaşlarımızın anılarını dinler nasıl gülerdik nasıl. O zaman ki gülmenin tadıda bir başka olurdu. Gençlikte her şey güzel, yenen her yemek de lezzetli olurdu. Sabaha kadar eğlenir, sabahtan akşama kadar da herkes evinde dinlenirdi.

Ankara’ya geldik. Televizyonlar çıktıktan sonra biribirimizle konuşmamız gülmemiz de azaldı. Küçukken piyango numaralarının okunmasını beklediğimiz gibi, saat 24:00 olsunda Nesrin Topkapı beklentisi. Biliyorsunuz Nesrin Topkapı o zaman çok gözde ünlü bir dansözdü. Onun sahneye çıkışı da bir olay olmuştu.

Şimdi hemen hemen her evde çift televiyon, çocukların hepsinin elinde bir aypet var. Konuşma yok. Herkes istediğini seyrediyor. Evinde tek televizyon olanlarda evin erkeğinin elinde kumanda o nereyi açarsa o seyrediliyor. Aman başımızdaki felaketler gitsin de biz tek bir şey seyretmeyelim.

Allahım 2021 yılı hiç bir hastalığa, hiç bir savaşa, hiç bir virüse bulaşmadan tertemiz gelsin. Dünyamıza, ülkemize ve insanlarımıza sağlık, huzur, barış gelsin ne olur. Ülkemize hep bana diyenler değil, hepimize diyen yöneticiler gelsin. Sevgi gelsin, saygı gelsin.

Duydun değil mi yeni yıl? O zaman hoş gel yeni yıl hoş gel.

Sevgiyle sağlıkla kalın canım arkadaşlarım. Yeni yılınız kutlu olsun. Gönlünüz huzur dolsun. Her şeyden önce sağlık olsun.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On