HİŞTTT HİŞTTT SAKİN OL! SİNİRLERİNE HAKİM OL! 

16 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1814 defa okundu.
HİŞTTT HİŞTTT SAKİN OL! SİNİRLERİNE HAKİM OL! 

 

böcek ugurKonya’da elektrikler kesildi diye; millet yine sokağa döküldü. Hala insanların gergin olduğunu görüyorum. Geçen darbe girişimi sonucunda, halkımızın demokrasiyi seçip; darbenin  karşısında duruşunu bütün dünya gördü. Ancak; bu olayların gerginliğinin vatandaşlarımız üzerindeki etkisinin de geçmediği de bir gerçek.

Sakin olmak gerek, duyarlı olmakta lazım ama; sükuneti elden bırakmamalı akıllı olmalı. Halkımızın aklı selim olması, çevresindeki olayları iyi etüt etmesi. Akıl süzgecinden geçirip, ona göre davranmalı. İnsanları provoke edip, yanlış olaylara sebebiyet verebilirler. Onun için diyorum ki! Şişşşt şişşşşt sakin ol sinirlerine hakim ol. Harekete geçmeden önce araştırın ve doğruyu görüp ona göre hareket edin.

Biz Türk milleti olarak bir iş yaparken bir noktadan bakar, ötesini berisini düşünmeden hareket ederiz. Geldiğimiz noktaya gelmeden önce önümüze arkamıza bir bakalım nereye gidiyoruz. Her zaman diyorum ya Müslüman akıllı ol. Yarınlara emin adımlara gidebilmek için TÜRKİYE CUMHURİYET’inin selameti için, bir olmalıyız. Hacı Bektaşi veli hazretlerinin dediği gibi “Bir olalım iri olalım diri olalım” Yoksa uçurumun kenarına geliriz aşağı düşeriz kimsenin haberi olmaz. Hani şarkıda diyor ya! Hiştttt Hişttt sakin ol sinirlerine hakim ol. Kısacası Müslüman akıllı ol.

Bu arada devletimize de çok büyük işler düşüyor. Gerçek suçlular ile suçsuz olanları ayırt edip, adaleti tesis etmelidir. Suçlular cezasını çekmeli suçsuz olanlar ise, onların arasından özenle ayıklanmalı.                  Yaşasın
TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN