Heyecan Dorukta

15 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Heyecan Dorukta

Emine İNCE

Heyecan Dorukta

Yıllık, ünite ve bir günlük planları bitirdik. Seminerler sona erdi. Birinci sınıf okutacağım. Çünkü besinci sınıfımı mezun etmiştim. Çok heyecanlıyız yeni gelecek öğrencilerimizi merak ediyoruz. Henüz sınıf listemizi vermediler. Birinci sınıf okutmak çok güzel, çok önemli. İlk bir ay zor bir dönem. Çizgi çalışmaları yaptırırken öğrenci evinden ailesinden yeni ayrılmış, okula yeni başlamış olurdu. Tahtaya kaldırdığım öğrencim tırnağını tahtaya sürtünce canım ne çok acırdı bir bilseniz. Onun için okulun ilk bir ayı zor bir dönem.
Seminerleri bitirdik ya . Öğleden sonra bir arkadaşımızın evine çay içmeye gittik. Ordan, burdan konuşurken öğretmen arkadaşım Sıddıka Eren geldi. Elinde bir tomar kağıtla. O da birinci sınıf okutacaktı. Biz her yıl aynı sınıfı kullanırdık. Birimiz sabahçı, birimiz öğlenci. Canım arkadaşım yıllarca biribirimizi incitmeden böyle devam edip gitti. Sıddıka elindeki kağıtlarla birlikte arkadaşlar beni dinler misin dedi. Malum biz öğretmenler bir araya gelince de yüksek sesle konuşuyoruz. Altmış mevcutlu sınıflara sesimizi duyurmaya çalıştığımiz için sesimiz hep yuksek çıkıyor, dolayısıyla gürültü oluyor. Sıddıka tekrar dinleyin dedi. Biliyor musunuz,Emine’ye ikramiye çıktı dedi. Herkes susup bana baktı. Yok canım, imkansız bu, bilet falan almadım ki dedim. O tekrar valla ikramiye, hem de büyük ikramiye çıktı dedi. Ben çok şaşkınım. Beklediğim hiç bir şey yok. Sonra elindeki birinci sınıfların listelerini dağıttı. Bak bakalım ikramiye çıkmamış mı? Dedi. Evet listem de bir İkramiye adlı öğrenci vardı. Ne çok gülmüştük. Okula başlayınca İkramiyem geldi. Ufak tefek küçük, tatlı bir kızdı öğrencim.
Pazartesi günü okullar açıldı.İstiklal marşı, andımız, okundu. Yeni öğretim yılı kutlaması
yapıldı. Bizim yolumuz belliydi. Atatürk’ün gösterdiği yoldan öğrencilerimizi yetiştirmek için çabalıyorduk. İşimiz zordu ama yolumuz belliydi. Bizde hazır planlar, internetler yoktu ama gideceğimiz yol ve yapacağımız iş belliydi. Hiç bir öğretmenimiz tarikatlara, teröre bulaşmamıştı.
Yeni öğretim yılında öğretmen arkadaşlarımıza çok büyük işler düşüyor. Şuna inanıyorum yetişecek yeni nesil öğretmenlerin eseri olacaktır. İşiniz kolay sevgili öğretmenlerimiz. Dünya da hiç bir ülkede olmayan, bir çok ülkede hayatı ders olarak okutulup örnek alınan Mavi gözleri ışıl ışıl parlayan bir ATATÜRK’ümüz var. Onu örnek alıp,onun ışığından yürürseniz. Hiç bir yere sapmazsanız başarılı olursunuz. Ülkemizin bu gün geldiği vahim durumdan kurtarılması büyük ölçüde sizin eseriniz olacak. Vatan sizden, biz sizden çok şey bekliyoruz. Bunu yapabilirsiniz. Bana ne demeden, bana değmeyen yılan bin yaşasın deýip boş verirseniz,o yılan bir gün size de, bize de kötü dokunacak.
Yeni öğretim yılında tüm velilerimize,tüm öğretmenlerimize ve tüm geleceğimizin güvencesi olan sevgili öğrencilerimize sağlık,kolaylık ve başarılar diliyorum.YENİ ÖĞRETİM YILI kutlu olsun. Ne mutlu şu anda öğretmen olup öğrencilerine iyi şeyler verebilen olmak.
ATATÜRK’ÜN şu sözlerini tekrar etmeden bitirmeyeceğim.ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR.ve CUMHURİYET SİZDEN FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR NESİLLER İSTER.
Kolay gelsin hepinize canım öğretmenlerim.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com